parallax background

5. Bölüm: Dünya ve Ayın Tasarımında Altın Oran Mucizesi

20 Ağustos 2017
4. Bölüm: Doğada Her Yerde Altın Oran
20 Ağustos 2017
Peki neden 109?
23 Ağustos 2017
A y ve Güneş "her şeyi bir ölçüye göre", "insanı en güzel ölçüye", "güneş ve ayı bir hesaba göre yarattım" diyen Kuran ayetlerinin eşsiz yansımaları gibiler.

5. Bölüm: Dünya ve Ayın Tasarımında Altın Oran Mucizesi


A llah dünyayı ve ayı altın oran üçgenini baz alarak yaratmıştı.

İnsanoğluna sahipsiz olmadığını ve "her şeyi bir ölçüye göre", "insanı en güzel ölçüye", güneş ve ayı bir hesaba göre yarattım diyen Kuran ayetlerinin eşsiz yansımaları gibiydiler.

Ay ilk yaratıldığında, yani dünyadan çekimin en güçlü olduğu kutup noktasında toplanmışken …Ortaya tesadüfen oluşması imkansız bir oran çıkıyor.

Ay'ın oluşumuna ilişkin en kabul gören teori dünyaya milyarlarca yıl önce çarpan başka bir gezegenin kopardığı büyük parçaların birleşmesi ile oluşması teorisidir. Ayın günümüzde sürekli dünyadan uzaklaşması, milyarlarca yıl önce bize çok yakın olduğunu gösteriyor ve ayda ki elementler dünyadakilerle büyük oranda aynı. Bu açıdan teori son derece güçleniyor.

Dünyanın yarıçapı bir birim kabul edilirse, İki gök cisminin merkezleri arasındaki uzaklık altın oranın köküne, üçgenin karşı uzunluğu ise altın orana tam olarak eşit oluyordu.

Yazar Erdem Çetinkaya
Yazar Erdem Çetinkaya
Erdem Çetinkaya, dünyanın en çok izlenen İslam Belgeselini yapmış ve İslam'ın yeni mucizeleri ile Kuran'ın doğru anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Hologram teknolojilerinin üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Holotürk Hologram Sistemler, Mivafilm ve Reklamcılık ile Sosyal Ajansim.com un sahibidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir