parallax background

Hepimiz Cennetteydik! 6. Bölüm Cennetteki Yaşantımızın 2. Dirilişimize Etkileri

2 Eylül 2017
Hepimiz Cennetteydik! 5. Bölüm Dünyadaki Yaşam
2 Eylül 2017
Allah’ı Şimdi Görmek – 3
2 Eylül 2017
İ nsanlar farklı bir gezegende değişim süreci geçirdikleri ve sonradan bu dünyaya bırakıldıkları için dünyanın yerel halkı olan hayvanlar ve bitkiler gibi mükemmel bir fiziksel bir uyum sağlayamamıştır.

"Dünya'ya Uyum Sürecimizde Yaşadıklarımız"


İ nsanların geldiği gezegende yerçekimi biraz daha düşük olmalı...

Çünkü insanlar uzun süre ayakta durduğu zaman bel ağrısı ve fıtık gibi.

Diğer canlılara kıyasla çok sık hasta olmamız, dünya şartlarına karşı değil de, mikropsuz bir gezegende geliştiğimiz izlenimi uyandırıyor.

Çok zor doğum yapmamızda normal değil, çünkü hiçbir canlı bu kadar acı çekmiyor veya doğum yaparken ölmüyor.

Bu durumda geldiğimiz gezegendeki türeme yönteminin doğum yoluyla olmadığının göstergelerinden birisi.

"İnsanlar Dünyalı Değil mi?"


Ü nlü ekoloji uzmanı Dr. Ellis Silver, yazdığı "Humans are not from Earth" (İnsanlar Dünyalı Değil) isimli kitabıyla gündeme geldi.

Kitap eski insanlığın farklı bir gezegende uzun süreler yaşadığını ve bu yaşamın çok daha rahat bir hayat olduğunu ifade ediyor. Ekoloji uzmanı olan Dr. Silver'e göre, insanların fiziksel eksiklikleri ve zayıflıkları bunun en güzel bilimsel kanıtı.

Özetle kitabında şunlara değiniyor;

İnsanlar farklı bir gezegende değişim süreci geçirdikleri ve sonradan bu dünyaya bırakıldıkları için dünyanın yerel halkı olan hayvanlar ve bitkiler gibi mükemmel bir fiziksel bir uyum sağlayamamıştır.

Örneğin;

Güneşte derimizin yanması ve 2. dereceden yanıklar oluşması, bizi kanser etmesi derimizin güneşin yakıcı ışığıyla henüz tanıştığını ve diğer canlılar gibi dünyada buna karşı korunma mekanizması geliştirecek kadar uzun süre kalmadığımızı gösteriyor. Bu nedenle insanlar çok daha iyi gölgelendirilmiş bir gezegende evrimleşmiş olmalı.

"...ne bir güneş, ve ne de dondurucu bir soğuk..." (İnsan Suresi, 76/13)

"...ne sıcak-ne soğuk, tam kararında bir gölgeliğe..." sokacaktır.(Nisa Suresi, 76/57)

"Şüphesiz muttaki olanlar, gölgeliklerde ve pınar başlarındadır."(Mürselat Suresi, 77/41)

Ayrıca güneşte sürekli gözlerimizin rahatsızlanması, alerji ya da yanma gibi sorunların oluşması da bizlerin güneşe alışık olmadığımızın farklı bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Daha önce yaşadığımız yerin Dünya'dan başka bir yer olduğunun kanıtları

İnsanların geldiği gezegende yerçekimi biraz daha düşük olmalı. Çünkü insanlar uzun süre ayakta durduğu zaman bel ağrısı ve fıtık gibi rahatsızlıklarla, ya da bazı ortopedik sorunlarla karşılaşırlar.

Diğer hayvanlarda böyle bir durum olduğu söylenemez. Hiç uzun süre ayakta kaldığı için ağrıdan belini tutan bir goril gördünüz mü? Ayrıca insanın diğer canlılardan farklı olarak iki ayağı üzerine dikilmiş olması da; onun gelişim sürecinin diğer canlılardan farklı oluşuna dair güçlü işaretlerden biri olabilir.

Diğer canlılara kıyasla çok sık hasta olmamız, dünya şartlarına karşı değil de, mikropsuz bir gezegende geliştiğimiz izlenimi uyandırıyor.

Çok zor doğum yapmamızda normal değil, çünkü hiçbir canlı bu kadar acı çekmiyor veya doğum yaparken ölmüyor. Bu durumda geldiğimiz gezegendeki türeme yönteminin doğum yoluyla olmadığının göstergelerinden birisi.

Kuran'da bu duruma uyumlu olarak Gazali' nin belirttiği gibi birden tüm insanlığın yaratıldığı ve bu yaratılışın elle tutulabilen zerrelerden yapılmaya başlanması söz konusudur. Bu zerreler bize DNA varyasyonlarını hatırlatmaktadır.

Bilimsel verilere göre bazı yetenek bilgi ve alışkanlıklar atalarımızdan genetik olarak aktarılabilmektedir. Bu durumda "cennetten yeni gelen en bozulmamış haldeki özelliklerini en iyi şekilde taşıyan çocukları" incelememiz gerekir.

Eğer doğrudan cennetten geldilerse ve oranın yaşamına alışmış ruhlara sahiplerse çocukların şöyle olması gerekirdi;

  • Cennetteki gibi her dediği sanki hemen olmalıymış gibi zannetmek

  • İstediği bir şey gerçekleşmeyince, şaşırmak ve bu duruma tahammül edememek, bir sorun olduğunu düşünmek

  • Etrafındakileri uzunca bir süre hizmetçisi zannetmek

Cennette belli bir mertebede olanlarının, büyük bir insan gibi diğer çocuklardan farklı olarak bilgece konuşarak bizi şaşırtması…

Bazılarının kolayca öğrenilemeyecek bilgilere sıra dışı şekilde sahip olması ve reenkarnasyon zannedilen farklı yaşama ait anıları hatırlaması.

(Pek çok vakada eski hayatında prens ya da prenses vb. kişilikler olduğu görülüyor. Eski yaşam anılarında dilenci ya da temizlikçi olduğunu gören yok gibidir)

Dünyaya yabancılık hissi

Sizce de diğer canlı türleri ile kıyaslandığında insan bu dünyanın bir ürünü olamayacak kadar farklı değil mi?

Eşit şartlarda hayata başlamış olmamıza rağmen yüzlerce milyon canlı türünden bu kadar üstün olması dışsal bir etkinin müdahalesini ortaya koyuyor.

En azından gelişmişlik açısından bize biraz olsun yakın olan epeyce tür daha ortaya çıkması gerekirdi. Ama yok.

Bu konuyla ilgili sorularınıza mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağım. Allah her şeyi en iyi bilendir. Ortaya koyduğum verilere karşı çıkacak kişiler olacak. Çünkü yeniliklere insanlar adapte olamazlar hemen.

Belgeselin başında evvelden sorulmuş olan ve pek çok insanın bilinçli yaratıcı fikrine küsmesine neden olan soruların hepsine tek tek aklı başında ve ikna edici bir cevap vermelerini, bunu başarabilirlerse, ayetlerle ilgili açıklamalarımı da tek tek çürütmelerini isteyeceğim. Ama bunu yapamadan yarım bir eleştiri ile karşı çıkacaklardır…

Onlara; yani her cümleyi analiz ederek yapılmamış yarım bi eleştiri ile iddiamı çürütemeyenlere; bu sorularla dinden uzaklaşan ya da içi şüphelerle isyanlarla dolu milyonlarca insanın vebalini hatırlatmak isterim.

Ayrıca işkence edip öldürülen çocuklar için, sadece sınandılar demelerini, Allah'a iftira attıklarını ve dolaylı şekilde Allah'ı zalim olmakla itham ettiklerini, kaderin yazıcısını suçlu gösterdikleri için uyarıyorum.

Yazar Erdem Çetinkaya
Yazar Erdem Çetinkaya
Erdem Çetinkaya, dünyanın en çok izlenen İslam Belgeselini yapmış ve İslam'ın yeni mucizeleri ile Kuran'ın doğru anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Hologram teknolojilerinin üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Holotürk Hologram Sistemler, Mivafilm ve Reklamcılık ile Sosyal Ajansim.com un sahibidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir