parallax background

Hepimiz Cennetteydik!

31 Ağustos 2017
Namazı Terk Etmek Azap Nedenidir!
30 Ağustos 2017
Hepimiz Cennetteydik! 2. Bölüm – Sorular ve Kur’an’dan Cevaplar
31 Ağustos 2017
S adece Hz Adem ve Havva değil tüm insanlık cennette yaşadık bir zamanlar. Ve dünyadaki kaderimiz oradaki işlerimizle belirlendi. Dünya evrenin hapishanesiydi.

"Cennette Yaşamış Olduğumuzun Kanıtları"


D inden uzaklaşan Müslümanlardan ve pek çok ateistten ve şu soruları işittim;

Masum çocuklar savaşta ya da hastalıklarla neden acı içinde ölüyorlar? Sırf denemek için mi?

Kimi, aklı bile yerinde olmayan birini mi?

Ailesini denemek içinse çocuğun suçu ne?

İlerde kötü biri olacaksa?

Savaşta aynı günde ölen on binlerce çocuğun hepsi mi diğer insanlardan kötü olacaktı? Ve çok daha fazlası…

"Neden Dünya'ya Geldik?"


M üslümanların dahi benzeri soruları değişik şekillerde sık sık sorduğunu, kadere, dünyadaki düzene ve Allah'ın anneden bile fazla olan merhametine ve zenginliğine karşın dünya hayatında müslümanların, zayıfların ve çocukların çektiği sıkıntılardan dem vurduklarına tanık oldum.

Bu ise gizliden Allah'a karşı bir dargınlık, dinden soğuma ile sonuçlanıyor ama çoğu itiraf edemiyordu.

Edenler de zahiren, edemeyenler de ruhen dinden çıkıyor, Allah'ın hikmetine teslimiyetten uzaklaşıyorlardı. Elbet Allah'ın bir bildiği vardı. İnşallah size bu güne dek söylenmemiş bir sırrı açıklayacağım.

Hepimizin cennet yaşamını ve oradaki kötülüğümüzü.

Kuran; suçlu olmadıkça; insanın musibete uğratılmayacağını üstüne basarak söyler.

ŞÛRA 42/30. “Başınıza gelen herhangi bir musibet ancak ellerinizle işlediklerinizden ötürüdür. O, yine de çoğunu affeder."

Peki acı çeken ve bir çoğu küçük bir çocuk elleri ile ne işlemiştir?

Bu sorunun cevabını hiçbir kitapta ve kaynakta hakkıyla bulamadım. Verilen cevaplar ne beni nede benden öncekileri tam tatmin etmemişti. Ekseriyetle sınamadır, karşılığı verilecektir gibi cevaplar veriliyordu.

Ama küçük çocukların zorluklarla sınanıp öldürülmesi? Ya da sınanmayı reddeden ve yok olmak isteyenlerin zorla sınava alınıp işkence edilmesi Allah'a yakışmazdı.

Her şeyi mükemmel yaratan ve düşünebilen Yüce Allah'ın elbet iyi bir cevabı vardı. Ama cevap neydi?

Kalbim acı içinde secdeden kalkmadan sabaha dek ağladım. İlim dilendim. Allah'ın mükemmelliğine inanarak ondan bilgi rica ettim ki; insanların inancı kurtulsun ve kalpler inşirah bulsun. Allah'ın zalim olmadığı ortaya çıksın.

Satanizm dahi bu düşüncelerden beslenmektedir. Allah'ı zalim, kendini ise her türlü zevk-ü sefaya izin veren bir tanrı gibi gösterip bağlılarından biat almaktadır ve onlara vahyetmektedir.

İlham olunan bilgi hem adalet ve kaderle ilgili hem de bugüne dek tam cevap verilememiş pek çok sorunun cevabı olan bir anahtar gibiydi. Bu güne dek cevaplanamamış sorular şöyleydi; Bu sorulan soruların hemen akabinde Kuran yoluyla tam olarak cevap vereceğim.

Yazar Erdem Çetinkaya
Yazar Erdem Çetinkaya
Erdem Çetinkaya, dünyanın en çok izlenen İslam Belgeselini yapmış ve İslam'ın yeni mucizeleri ile Kuran'ın doğru anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Hologram teknolojilerinin üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Holotürk Hologram Sistemler, Mivafilm ve Reklamcılık ile Sosyal Ajansim.com un sahibidir.

1 Comment

  1. Murat Gönen dedi ki:

    Allah razı olsun, hiç hesapta yokken seneler once indirip arsivlerimde saklanmis “kutsal gizemler 2” belgeselinizi tesaduf eseri mi? Bulup izledim yoksa baska nedeni mi var? Diye sordum kendime 2 ay once, cevaplarimin pesinden kostukca haz, buldukca guven hissediyorum tesekkur ederim vesile olan herkese

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir