parallax background

John of God ve Ruh Tapınmacılığı

27 Ağustos 2017
Allah’ı Şimdi Görmek
27 Ağustos 2017
Allah’ı Şimdi Görmek – 2
27 Ağustos 2017
J John of God ve Putperestlik. Üçgen Sembolleri ve şeytani anlamları. Ruhlara tapıcılık dönemi.

"Eskiden Şifa Versin Dİye Ruhlardan yardım Dilenirdi. BUnlar Cinlerdi ve Kuran Sadece Allah'tan Yardım Dilemeyi Emretti"


C inler Allah'ın izniyle bazen insanlara faydalar sağlar, örneğin şeytanın yoluna uymayı ve ahiretinden vazgeçmeyi kararlaştırmış birisi zengin olabilir ve her işi rast gidebilir.

Ya da şeytani üçgen sembolünün önünde İslam dışı arayış içinde yoga vb ritüellere meyletmiş Kur'an-ı Kerim'den aradığını bulamamış bir kişiye bir aracıyla şifa verilebilir.

Cinler Allah'ın izniyle bazen insanlara faydalar sağlar, örneğin şeytanın yoluna uymayı ve ahiretinden vazgeçmeyi kararlaştırmış birisi zengin olabilir ve her işi rast gidebilir.

Ya da şeytani üçgen sembolünün önünde, İslam dışı arayış içinde yoga vb. ritüellere meyletmiş, Kuran'dan aradığını bulamamış bir kişiye bir aracıyla şifa verilebilir.

  1. Gidenlerden hiç birşey olmadı iyileşemedim diyen de çokmuş.
  2. İyileşme anında olmuyormuş olsa bile aylarca sürebiliyormuş. Mucizevi olaylar yüzlerce kişiden sadece birinde bazı günler yaşanıyormuş.
  3. Ölecek denen kanser vb. vakalarda bile bazen kendine kendine umulmadık şekilde iyileşenlerin sayısı düşünüldüğünde.. bu durum pek de mucize gibi durmuyor.

İslami açıdan incelersek; bu adam, dünyanın negatif altın oran karşıtı bölge olan Brezilya'da. Medyumlar, şeytanların peygamberidir bilirsiniz. Ve adam piramit şeklini, kendine sembol seçmiş ve o sembolü satıyorlar yayılması içinde..

Hacda şeytan taşlamada taşlanan sembol, o semboldü.

Şimdi yıkıldı ve yerine dairesel sembol kondu. Dünyada her yerde dikili taşların üstündeki sembolAdam lafının birinin arasında, yaratıcıya inandığını ama dinlerin insan ürünü olduğunu vs. söylüyor, dinler saygıyı hak eder demiş..

Ama bu biraz saygım var ama insan uydurması gibi bir ifade. Bu açıdan da deist bir yaklaşım sergilediği söylenebilir. Tüm bu açılardan bakınca, bir müslümanın onları dost edinmesi, onda ruhsal bir iyilik görmesi, kendine rehber edinmek istemesi gibi durumlara temkinlikle yaklaşmanızı tavsiye ediyorum.

Yazar Erdem Çetinkaya
Yazar Erdem Çetinkaya
Erdem Çetinkaya, dünyanın en çok izlenen İslam Belgeselini yapmış ve İslam'ın yeni mucizeleri ile Kuran'ın doğru anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Hologram teknolojilerinin üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Holotürk Hologram Sistemler, Mivafilm ve Reklamcılık ile Sosyal Ajansim.com un sahibidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir