parallax background

Kozmik Sır İlk Türk Bilim Kurgu

13 Ağustos 2017
Spectacular Secrets of Qur’an
6 Temmuz 2017
Renkler Dili ile Konuşan Dabbe
17 Ağustos 2017

Kozmik Sır


T Türkiye'nin ilk gerçek anlamda bilim kurgu macera filmini yapmak için yola çıktık. Bazıları daha önce Gora gibi filmlerin bilim kurgu olduğunu söylüyor ama onlar tür olarak komedi idi. Bazıları da korku türüne aitti. Özel efektli ve gelecekle bilimle ilişkilendirilmiş konuyu temel alan bir film malesef pek göze çarpmıyor. Bunun nedenlerinden biri de milletçe bilimden ve araştırmadan uzak oluşumuz. Bilim kurgu filmlerin yapılması bir devlet politikası olarak değerlendirilmeli. Bilimi ve yenilikleri araştırmayı gençlerimize sevdirmeliyiz.

Filme hazırlık süresince Ankara'da bu işe başlamaktan kaynaklanan bir takım sıkıntılar yaşadık. Ankara'da özellikle iyi oyuncu bulmak ve bayan oyuncu bulmak çok zordu. İstediğiniz tüm özellikleri bir arada barındıran oyuncular genelde İstanbul'daydı ve bu bizim bu işe ayırdığımız bütçe çok sınırlıydı. İmkansızlıklar içinde bir ilki gerçekleştirmeye çalışıyorduk. Şimdi bir çok problemi hallettik ve daha güçlü bir şekilde 2018 yılında bitecek şekilde bir hazırlık sürecine girdik.

Filmde dünyada ki tüm işlemcileri kullanabilen bir yapay zekanın insanlık için geliştirdiği çözümler ve insanlarla olan ilişkileri konu alınıyor.

Aşağıda ki video da teaserımız mevcut. Yakında yenisi güncellenmiş olarak gelecek. Bir haftalık bir süreçte sponsorlarla paylaşmak için çektiğimiz bir teaser'dı. Yapı süresine göre iyi ama yürümemiz gereken uzun bit yol olduğunu biliyoruz.


Yazar Erdem Çetinkaya
Yazar Erdem Çetinkaya
Erdem Çetinkaya, dünyanın en çok izlenen İslam Belgeselini yapmış ve İslam'ın yeni mucizeleri ile Kuran'ın doğru anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Hologram teknolojilerinin üretimi konusunda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Holotürk Hologram Sistemler, Mivafilm ve Reklamcılık ile Sosyal Ajansim.com un sahibidir.

Comments are closed.