İNCİL, TEVRAT, ENOK KİTABINDA VE SÜLEYMAN TAPINAĞINDA… ALTIN ORAN (4. Kitap 11. Bölüm)

Tevrat’ta, İncil’de, Hz İsa’nın isminde, ahit sandığında, Süleyman Tapınağında, Kabe ile Ağlama duvarı arasında, Harun’un mezarı ile ağlama duvarı arasında, İdris peygamberin kutsal kitabında altın oran mucizevi şekilde yer almaktadır. Hatta İdris yani Enok peygamber 618 ile sayıları mühürlenmiş ayetlerde, ALTIN YOL mucizeleri kitabımda anlattıklarımı, dünyanın nasıl ölçüleceğini, bu ölçülerin nasıl iman vereceğini ve diriliş gününde meleklerce bunların doğrulanacağını göreceklerdir.

HZ İSA’NIN İSMİNDE ALTIN ORAN

 ( μεσος λογος) = 888  İsa (Yunanca)

Yunanca’da İsa kelimesinin ebcedi olan 888 ile Christ kelimesinin ebcedi olan 1480’in birbirine oranı altın oran son derece yakın bir sayı vermektedir.

Christ (ebced) / Jesus (ebced= 1,6 Altın Oran

1480/888=1,6…

Christ; Mesih demektir. Jesus ise İsa. Yunancada böyle isimlendirilmiş ve Yunanca İncillere böyle geçmiştir. İsa’nın ibranicede ki adı Yeşua’dır.

TEVRATTA ALTIN ORAN

YEHOVA DA ALTIN ORAN

Eski ahitte tanrının adı olan Yehova altın oran mucizesine girişte anlatığım gibi Yahuu ile ve-huu nun birleşimi olan Hu yu vurgulayan bir sestir. Bu şekilde onun sayılarını birleştirdiğimizde İslam’da ki Allah ismi gibi bir altın oran özelliğinde karşımıza çıkacaktır.

Y = 10  H = 5

V = 6  H = 5

“Tetragrammaton (Yud – Hey – Vov – Hey) 10, 5, 6 ve 5”

YAHUU – VAH = 105 – 65

Yahuu ile Vah’ın birbirine oranı altın oranın en yalın halini vermektedir. (1,6 yada 0,618)

105/1,618=64,8949 =65

65/105 = 0,619047619…

 

NUH’UN GEMİSİ TASARIMINDA VE AYET NUMARASINDA ALTIN ORAN

Tevrat’ta Nuh’un gemisi ve Kutsal sandığın ölçüleri de hep altın orana uygun şekilde verilmiştir.

Yaratılış 6.18 Ama seninle bir antlaşma yapacağım. Oğulların, karın, gelinlerinle birlikte (altın oranla tasarlanmasını emrettiğim) gemiye bin.

Yaratılış 6.18 ayetinde ne yazdığını görmek için baktım ve altın oranla yapılması emredilen gemiyi gördüm. Altın oran gemisi, altın oranı ifade eden 6.18 ayetlerine denk düşecek şekilde tarif edilmişti.

(Yaradılış 6: 15-18)

Gemiyi şöyle yapacaksın: Uzunluğu üç yüz, genişliği elli, yüksekliği otuz arşın olacak.”

 ( Arşın bir kol uzunluğu demektir )

50 arşın / 30 arşın = 1,6…

Yaratıcı Altın Oran için, bir çok tasarımda 1,6 yada 1,61 lik tasarımları yeterli görmüştür. Çünkü insan belli mesafeden baktığı nesnelerde ki binde 1 lik hatta %1’lik uzunluk farklarını analiz edemez. Bu nedenle illa 48,54099 arşın yap diyerek Hz. Musa’yı yormamıştır.

Ancak geminin anlatıldığı bölümde geminin adını altın oranla kodlanmış sayılarla kodlanan bölümde anarak; altın oranı bizlere anlatmıştır.

ÖLÇÜP SAYDILAR

Tevrat’ın Çıkış bölümünde ise yiyeceklerin taksim edildiği günün sabahı yapılan sayım ve ölçüm işleminde Allah’ın koyduğu ölçüye ve bu ölçüden doğan mucizeye bir işaret olduğunu görmekteyiz.

Çıkış 16:18 : Ve omer ile ölçtüler. Çok alanın fazlası, az alanın eksiği yoktu. (Allah mükemmel ölçü ile mucizevi bir oranla dağıttı)

 

KUTSAL AHİT SANDIĞINDA ALTIN ORAN

  “Akasya ağacından bir sandık yapsınlar. Boyu iki buçuk, eni ve yüksekliği birer buçuk arşın olsun. 11 İçini de dışını da saf altınla kapla. ( Mısırdan Çıkış 25 / 10 )

            2,5 (arşın) / 1,5 (arşın)=1,6..

Ayette altınla kaplanacak sandığın ölçülerinin altın orana uygun yapılması emredilmiş. Şaşırtıcı şekilde sandık ölçüleri, ayet numaraları ile aynı rakamlardan oluşmuş (25,10 / 2,5 ve 1,5)

 

ŞİFA VE KURTULUŞ İÇİN BEDEL ALTIN HEYKEL SAYILARI

Kutsal Ahit sandığını ele geçiren halk lanetleniyor ve kurtuluşu belli sayıda altın heykel yapmak ve altın oran sandığının sahiplerine onu geri vermek.

Samuel-1 : 6:18Altın farelerse (heykeller), surlu kentlerle çevre köyler dahil beş Filistli beye ait kentlerin sayısı kadardı. Beytşemeşli Yeşu’nun tarlasında (altın oran sayısı (ilahi altın ölçü) ile (altın kaplama) yapılan) RAB’bin Antlaşma Sandığı’nın üzerine konduğu büyük taş tanık olarak bugün de duruyor.

 

ALTIN ORAN EVLERİ (KABE VE KUDÜS); RABBİN YERYÜZÜNDE Kİ EN SEÇKİN EVİDİR

Size sunulan altın oran mucizesinin devamında izleyeceğiniz gibi; yeryüzünde ki en kutsal ve büyük din merkezi olarak kabul edilen Arafat-Kabe-Mekke dünyanın altın oran noktasındadır. Bu noktadan dünyanın eksenine dik olarak çizilen altın hat çizgisinde sırayla neredeyse tüm peygamberlerin doğum yerlerini ve KUDÜS’Ü bulacağız.

Tarihler 6:18 Allah yerde insanlarla oturur mu? İşte gök ve göklerin göğü seni alamaz. Nerede kaldı ki benim yaptığım bu ev (seni alsın)!

Bununla birlikte Süleyman Tapınağı da altın oranla inşa edilmişti.

1.Krallar 6.18’e kadar

 14 Ve Süleyman evi yaptı, ve onu bitirdi. 15 Ve evin duvarlarını içerden erz ağacı tahtaları ile yaptı; evin zemininden çatı duvarlarına kadar onları içerden tahta ile kapladı; ve evin zeminini servi tahtaları ile örttü. 16 Ve evin arka tarafına zeminden çatı duvarlarına kadar erz ağacı tahtaları ile yirmi arşın bina etti; onları iç oda olarak, kudsülakdas olarak içerden yaptı. 17 Ve ev, yani iç odanın dışında olan mabet, kırk arşındı. 18 Ve içerden evin üzerinde olan erz ağaçları yumrular ve açılmış çiçeklerle oyulmuştu; hepsi erz ağacı idi, taş hiç görünmiyordu. 19 Ve evin en içeri tarafında, RABBİN ahit sandığını koymak için bir iç oda hazırladı.

Görüyoruz ki; Altın oranla inşa edilen tapınağın ve içine altın oranla tasarlanan kutsal sandığın konmasını emreden ayetler 1,6.18 ile kodlanmış ayete ve çevresine yerleştirilmiş.

 

 

 

 

GÜNÜMÜZDE Kİ KUDÜS – KUTSAL ALANDA ALTIN ORAN

Eski Süleyman tapınağı ve yeni Mescid-i Aksa ve Kubbetus Sahra mescidlerinin birleşimi olan büyük alanın sınırlarına baktığımızda yine altın oran görmekteyiz.

451,42 metre (doğu yakası)

279 metre (güney yakası)

451,425/279=1,6180..

 

İNCİL VE İSA; YENİDEN ALLAH’IN EVİ OLAN KUDÜS’TE Kİ KİLİSEYE BU SAYI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Matta 16:18

Sen petrussun ve ben kilisemi bu kayanın üzerine yapacağım. Ölüler diyarının kapıları onu yenemeyecektir.

Yaratıcı bu sayı ile hem Kudüs’e hem de seçkin hale getirip kendisine ibadet edilen dünyadaki en büyük merkez olan Kabe’ye işaret etmektedir.

KABE, ARAFAT VE MEKKE’NİN DÜNYANIN 1,618 NOKTASI OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ.

Kaya’nın altın oranla ilgili sırrı ise zamanla ortaya çıkacaktır.

Yukarıda ki ayetlerde hep; Rabbin geldiği ev, kilise, tapınak, altın oran ahit sandığı, gemisi ve kaya kelimelerinin bir arada olduğunu; altın oran Tevrat ve İncil aracılığı ile bu anahtar kelimelerle ilişkilendirildiğini farkettiniz mi?

 

MUSA VADİSİ VE ALTIN ORAN

Kur’an da Harun’as yaşadığı yerlere ait işaretler olduğu gibi mezarının olduğu yerde kodlanmıştır.

Harun. As’ın mezarı tam olarak 30.18 ile 30.19 enleminin birleştiği yerdir. Ahiret gününde bu mezardan dirilecek yani huruc edecektir.

Kur’an da ki 30.18 ve 30.19 ayetlerine Harun ismi ve ölülerin çıkışına ait bilgi gizlenmiştir. 18. ayetteki cümle yarıda kesilerek 19. ayete bağlanmıştır. Hakikatte gündüzün sonunda ve öğleye erdiğinizde dirinin ölüşü ve ölünün dirilişi ifade edilmektedir. Allah katında bir gün bin yıldır. Ölülerin dirilmesi için her bin yıllık dönüşümleri siz ayete göre hesap edin.

30:18

Göklerde ve yerde hamd O’na aittir. Gündüzün sonunda ve öğleye erdiğiniz vakit de. 

وَلَهُ الْحَمْدُ فِي السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِ وَعَشِيًّا وَح۪ينَ تُظْهِرُون

30:19

Allah ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarır. Ölümünden sonra yeri canlandırır. Siz de yerden o şekilde çıkarılacaksınız.

يُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَيُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَيِّ وَيُحْيِ الْاَرْضَبَعْدَ مَوْتِهَاۜ وَكَذٰلِكَ تُخْرَجُونَ۟

 

Harun kelimesi 18. ayette aynen yazılmış, 19. ayette ise “çıkış” manasına gelen hurucune” kelimesine gizlenmiştir.

Bu nokta ile ağlama duvarı arasında ki mesafe tam olarak 161.803 metredir. (1,618033 Altın Oran Sayısı)

Bu çizgi üzerinde Harun Dağı, Harun As.’ın mezarı, Petra şehri, Musa as.’ın kuyusu – su çıkaran kayası  ve İsrail oğullarının konaklama yerleri ile kutsal birçok yer bulunur.

Suleyman tapınağı ile bu kutsal Musa Vadisi arasında ki mesafenin dahi altın oran ve 7 derecelik bir çaı ile takdir edilmiş olması, Allah’ın yeryüzünde hiç bir şeyi rastgele yapmadığını bir kez daha ortaya koymaktadır.

İsrailoğullarının çıkış yeri olan Goşen mahalli ile Süleyman tapınağı arasında 7X7X7 miktarınca kilometrelik mesafe (343 km) ve  (19,618 derece) lik bir açı olduğunu hatırlayın.

 

PEYGAMBER ENOK’UN KİTABI ALTIN ORAN: ALTIN ÇAĞA IŞIK TUTAR

İdris peygamber olarakta bilinen Enok Hz İbrahim’den önce yaşamış ve göğe alınmış peygamberlerden biridir. Kitap incelendiğinde Tevrat ve pek çok ezoterik bilginin kaynağı olduğu görülecektir. Kitab-ı Mukaddes pek çok bölümünde Enok kitabından alıntılarla doludur. Kur’an da ve öncesinde ki kutsal kitaplarda geçen pek çok konu çok daha geniş hali ile bu kitapta yer alır.

Bu kitap; big bang yani evrenin oluşmasına yol açtığı düşünülen büyük patlama deyimini ilk kez kullanan yazılı kaynaktır. Hatta Ark ve qark kavramını, patlamanın ilk dönemlerinde ışığın var olmadığını ve zamanla her şeyin temeli olarak ark’ların yaratıldığını mükemmel bir uslüp ve doğrulukla anlatır.

Bölüm-25 

1- En düşük (basit) şeylere şunu emrettim; görünmez şeyler, görünür şeylere dönüşmeli. Ve Adoil(ado-il Tanrı’nın Kargaşası demektir) çok büyük oldu ve ben ona baktım. O büyük ışıktan bir gövdeye sahipti.

(ikinci paragrafta ise yoğun galaktik maddenin çözülüp dağılarak ışık hüzmeleri halinde çözülüp evrene yayılışı harikulade şekilde anlatılıyor)

2- Ve Ben ona dedim: “Adoil kendini çöz-çözül! Ve senden görünenin çıkmasına izin ver.”O da çözüldü ve çok büyük bir “ışık” ortaya çıktı.

26-3-Ve ona dedim ki: “Oranın altına git. Kendi kendini yerleştir. Alt seviyedeki şeyler için temel ol! O archas oldu. (Archas – arklar demektir) aşağı indi ve kendi kendini yerleştirdi. Alt seviyedeki şeyler için temel (maddenin yapı taşı) oldu. Karanlığın aşağısında başka hiçbir şey yoktu.[1]

Tarihte bir dönem tüm nüshalar kaybolsada; 1800’lü yıllarda bir manastırda keşfedildi ve büyük ilgi gördü. Ancak ondan emin olamadılar. Daha sonra Ölü deniz yazmaları arasında farklı bir nüshası yeniden bulundu ve Esseni Yahudileri için çok önemli bir kutsal metin olduğu, tefsir için kullanıldığı kesin olarak anlaşıldı.

Günümüzde Tevrat yada Tanah’ı oluşturan metinler içinde yer almasa da; tüm dünyadan milyonlarca insanın ve din adamının kutsal kitap olarak kabul ettiği bir kaynaktır. Elimizde ki en eski nüsha MÖ. 300 lü yıllara uzanmaktadır. Bu Tevrat’ın ilk yazılı nüshalarına yakın bir dönemdir.

 

ENOK -İDRİS PEYGAMBER VE ALTIN ORAN

Bu muazzam kitapta dünyanın son zamanında yaşanacak her şey detaylıca anlatılmaktadır.

Ona göre evrenin ilahı meleklerden orduları ile dünyaya gelecek ve seçmiş olduğu ve en baştan beri gizli olan birini dünyayı yönetmesi için bir tahta oturtacaktır.

Altın Oranla mühürlenen 61. Bölüm 8. Ayete kadar olan kısım şaşırtıcı şekilde bu kitapta anlatılanlara atıf gibidir.

61.8 olarak anılan bölümlerde dünyanın melekler aracılığıyla iplerle ölçülmesinden bahsetmesi son derece ilgi çekicidir.

Özetle;

– Meleklere peygamberlerin arasında ki mesafeleri ölçen uzun mezrolar verilecektir. (Sırat, Altın yollar kitabında peygamberlerin doğduğu yada yaşayıp öldükleri yerlerin arasında ki mesafeleri ölçüp altın oranla ilgili muhteşem mucizeler bulduğumuzu ve Mekke’nin dünyanın altın oran noktasına sahip olduğunu, Arafat kulesinin muhteşem doğrulukla kutuplar arasın da ki altın oran noktası olduğunu hatırlayınız)

– Ölçmeye Babil’in kuzeyinde ki bir bölgeden başlamışlar. ( Kuzey kutup noktası yada Anadolu’da bir yer olması muhtemeldir. Altın Yol kitabımda ki ölçülere bakınız.)

– Bu ölçümler onlar içinde bir doğrulama ve güvence olacak, huzur bulacaklardır. Çünkü Yaratıcının onların doğduğu yada ölecekleri yerleri evvelden takdir ettiğinin, kutsal bir çizgi üzerinde onları topladığının kanıtı olacaktır.

– Bir inanca bu isim veriliyor ve inancı güçlendiriyor.

– Bu ölçüler ve incelemeler dünyanın ilahi sırlarını ortaya çıkaracaktır. Hazinelerin ortaya çıkması, yer altından altın, define yada maden çıkması değildir. Tüm hazinelerden değerli olan İlahi bilginin, kutsallığı kanıtlayan, Rabbin ve elçilerinin dinini kanıtlayan bilgilerin yerden fışkırmasıdır.

– Bu ölçümler çöle gömülen kavimleri, yok edilen toplumların yerlerini de gösterecektir. Ayrıca çölde azap gören insanların ve canlıların sembollerinin kazındığı kıtasal şekiller de Ruhul Dünya kitabında mevcuttur.

 

İDRİS PEYGAMBER MUCİZELERİ AÇIKÇA ANLATTI: 618 İLE ÖLÇÜLER TEST EDİLECEK

61.

1.O günlerde o meleklere uzun ölçüm şeritleri (mezurolar-metreler) verildi. Melekler kendilerine kanatlar alıp uçtular ve kuzeye doğru gittiler.

2.Meleğe sordum: “Neden ölçüm şeritleri alıp gittiler?” O da dedi ki: “Ölçmeye gittiler.”

3.Ve benimle gelen melek dedi ki: “Doğruların  (peygamberlerin) ve onların bir birleriyle olan bağlarını ölçecekler ki sonsuza kadar Ruhların Tanrısı’nın adıyla huzur içinde kalabilsinler.

4.Ve seçilmişler seçilmişlerle birlikte kalmaya başlayacak.

5.İnanca o ölçüler verilecek ve doğruluğu, inancı güçlendirecektir. O ölçüler dünyanın derinliklerinin tüm sırlarını ortaya çıkaracaktır. (Bilgi Hazinelerini)

6.Çölün yok ettiği, vahşi hayvanların yediği, denizdeki balıkların yediği kişiler Seçilmiş Olan’ın gününde dönüp orada dursun diye. Çünkü Ruhların Tanrısı’nın önünde hiçbiri yok edilmeyecek ve hiçbiri yok edilemez.

7.Ve göklerin üzerinde oturan herkes bir emir aldı; onlara tek bir güç, tek bir ses ve ateşe benzer tek bir ışık verildi.

8.Sözleri ile önce Seçilmiş Olan’ı kutsadılar, yücelttiler ve bilgelikle onurlandırdılar. Bilgeliği sözlerle, yaşam nefesi ile verdiler. (61:8)

9.Ruhların Tanrısı Seçilmiş Olan’ı onurlu tahtına oturttu.

10.Böylece o göklerdeki uluların tüm yaptıklarını yargılaya caktır. Onların yaptıkları terazide tartılacaktır. Ve o dönüp Ruhların Tanrısı’nın adıyla, sözüyle ve O’nun adil yargılamasıyla onların gizli amellerini yargıladığında,

11.O zaman hepsi tek ses olup Ruhların Tanrısı’nın adını kutsayacak, onurlandıracak, yüceltecek.

12.O zaman göklerin topluluğu ve yukarıdaki tüm ulular, hatta Tanrı’nın topluluğu, Kerubim,

Serafim ve Ofanim, tüm güç melekleri, tüm üstünlük melekleri, Seçilmiş Olan, ve dünyanın üzerindeki, suyun üzerindeki diğer güçler çağrılacak.

13.O gün hepsi tek ses olup iman ruhuyla, bilgelik ve sabır ruhuyla, merhamet ruhuyla, yargılama ve huzur ruhuyla, iyilik ruhuyla Tanrı’yı kutsayacak, övecek ve onurlandıracak…

  1. Bölüm

1.Tanrı krallara, güçlülere, soylulara ve dünyada kalanlara emretti: “Gözlerinizi açın ve boynuzlarınızı kaldırın, eğer Seçilmiş Olan’ı tanıyabilirseniz.”

2.Ruhların Tanrısı şanlı tahtına oturdu,

3.Adalet ruhu Seçilmiş Olan’ın üzerine döküldü;

4.Onun ağzından çıkan kelimeler tüm günahkârları öldürür, tüm inançsızlar onun önünde yok olur.

5.O gün tüm krallar, kudretliler, soylular ve dünyayı elinde tutanlar ayağa kalkacak, onun nasıl şanlı tahtında oturduğunu ve önünde uluların adaletle yargılanışını ve

6.önünde hiçbir şeyin söylenmeyişini, bunun beyhude olduğunu görecekler.

7.Ve doğum sancısı içinde, oğlu rahminin ağzına gelmiş, zorlukla onu doğurmakta olan bir kadın gibi onlara bir ağrı gelecek.

8.Bu Kadın Oğlu’nu şanlı tahtında otururken görünce bir birlerine bakacaklar.

İlahi tahtın konuşlandırılacağı yerin Kudüs’te ki kutsal dağda olduğuna dair pek çok kutsal metin bilgisi vardır. Bu durumda ölçümleri yapılan ve kutsalların aralarında ki mesafelerin ölçüldüğü altın yol üzerinde ki altın oran noktasına yerleştirileceği söylenebilir.

 

AĞLAMA DUVARINDAN KABE’YE VE MİNAYA UZAKLIK 2 ALTIN ORAN KM

Mezmurlar

76 YAHUDADA Allah bilinir; İsrailde ismi büyüktür. 2 Ve onun çardağı Salemdedir, Oturduğu yer de Siondadır.

99 RAB saltanat sürüyor; kavmlar titresinler; Kerubiler üstünde tahtındadır; yer sarsılsın. 2 RAB Sionda büyüktür; Ve bütün kavmların üstünde yüksektir.

Yeşeya 52 Allah’ın kırallık ediyor! 8 Bekçilerinin sesi! seslerini yükseltiyorlar, birlikte terennüm ediyorlar; çünkü RAB Siona dönünce göz göze görecekler.

Yoel 3  Ve bileceksiniz ki, mukaddes dağım Sionda oturan Allahınız RAB benim; ve Yeruşalim mukaddes olacak, ve artık onun içinden yabancılar geçmiyecek.

Sion dağı Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın üzerinde bulunduğu dağdır. Bu dağ ile Mekke’de ki hac alanının Kabe yanındaki merkezi olan Mina köprüsüne olan mesafesi ise tam olarak iki altın oran mesafesidir. 618,033 km X 2 = 1236,066 km.

Burası Hz İbrahim’in oğlu İsmail’i Kurban etmek için geldiği alandır ve şeytana taş atıp onun tek gözünü kör yaptıkları yerde tam burasıdır. Ağlama duvarı ile arasındaki mesafesinin 2 altın oran km si cinsinden takdir edilmiş olması ancak yüce Allah’ın mucizevi işareti ve ilahi işidir.

1.236.066 metre.

Bu mesafenin tam ortasında yani 1 küçük altın oran uzunluğunda Salih As.’ın yaşadığı yer. 1 büyük altın orna uzunluğunda ise Barnabas’ın doğduğu ve havarilerin Hıristiyanlığı dünyaya yaydığı yer bulunur.

[1] https://reluctant-messenger.com/2enoch01-68.htm

 


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak