7.DURAK; 31.06.18’NİN DİĞER DURAKLARA OLAN MUCİZEVİ ÖLÇÜMLERİ

Bağder-Karahisar Merkezleri Açısı

161,80 derece

 

Bağder Anne Ev – KaraHisar Baba Ev (Kapıdan Kapıya)

Uzaklık 3236 metre (2 AO)

Açı 160,8 derece

 

Bağder-Al-UlA (Salih Peygamber)

1618 km

 

Bağder Ev – Salamis (Barnabas) – Gazimagosa

Gazimagosa Yerleşim Yeri 606 Kuzey – 618 km güney Resmi Sınırına olan Uzaklığıdır.

(Salamis Gazimagosa’da yer alır ancak Barnabas’ın doğduğu evin kasabada ki tam yeri bilinmiyor)

 

Bağder Anne Evi – Kabe Kapısı

2234,5 km (1 büyük 1618+ 1 küçük 618 Altın Oran Mesafesi (1,5 km farkla))

 

Bağder Anne Evi – (Arafat Mina – Cemre İbrahim As. Köprü Başı)

2236 km (1 büyük 1618+ 1 küçük 618 Altın Oran) Mesafesi 1618+618=2236 km (Tam))

 

Bağder Ev – Kudüs Mescid-i Aksa

1000km 360m (Tam 1000 km olursa Tapınak Alanı – 360 metre Ağlama Duvarına Mesafe))

 

Bağder- Kutup Noktası

Köyün Sınırlarını belirlemek için kabaca kuzeyden 1 km ve Güneyden 1 km anne evinden daire çevirerek yapılan ölçümde

 • Bağder Köyün Kuzey  Sınırından Kuzey Kutup Noktasına
 • 5555 km.
 • Bağder Köyün Güney Sınırından Ekvatora
 • 4444 km
 • Kara Hisar Baba Evinden Güney Kutup Noktası
 • 14444 km

Karahisar Boylam: 31:07

Giza Piramitleri Boylam: 31:07

 

Bağder Ev- Buddha Ev (Lumbini Temple)

90 (89,9) derece (Binde 1 farkla dik açı)

 

Kabe – Nasıriye arası (İbrahim As.’a yakın Ur’da bir tapınak)

1244,946 km (2 küçük Altın Oran 1236 ile 8 km fark)

60,54 derece (61,8 Altın oran açısı ile sadece 1 derece fark) (Hz İbrahim’in ev yeri tam bilinmediğinden fark oluşmuş olabilir.)

20.135

De ki; “herkes beklemekte, bekleyin bakalım, yakında bileceksiniz: düz yolun (sırati) sahibleri kimler? Ve hadi edilmiş (muhte’da)?”

 

Ankara ve Çevresi Dünyanın Coğrafi Merkezi Oluşu

(Wikipedia)

Türkçesi

1973’te San Diego’daki Körfez Enerji ve Çevre Sistemleri ile fizikçi olan Andrew J. Woods, dijital bir global harita kullandı ve Türkiye’de 39 ° 00′N 34 ° 00 koordinatlarını dünyanın merkezi olarak hesapladı. Bu nokta Giza’nın tam 1000 km kuzeyinde idi.

Benzer bir sonucu Holger Isenberg elde edilmiştir:

40 ° 52’0 “N, 34 ° 34’0” E. 2016’da Google Haritalar , dünyanın coğrafi merkezi olarak 40 ° 52′N 34 ° 34′E olarak işaretlendi. (Ankara’nın bölünmeden önceki, tarihi en geniş sınırlarını kapsıyor.) [1]

İngilizce Orjinali

History of geo-centroid calculation

In 1973, Andrew J. Woods, a physicist with Gulf Energy & Environmental Systems in San Diego, used a digital global map and calculated the coordinates on a mainframe system as 39°00′N 34°00′E, in modern Turkey, 1,000 km north of Giza.[6][unreliable source?] In 2003, a similar result was yielded by Holger Isenberg: 40°52’0″N, 34°34’0″E.[7] In 2016, Google Maps marked 40°52′N 34°34′E as the geographic centre of the world. [8]

 


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
   • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
   • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak