İnsanlık Tarihinin En Büyük Mucizeleri, Ekonomi, DWS, Teknoloji ve Kişisel Gelişim
Şöhret ve Başarı Aniden Gelir

Şöhret ve Başarı Aniden Gelir

Başarılarıyla tanınan biri olmak, zengin olmak pek çok inanın hayali. Bu kötü bir şey değil. Üretken olmak ve karşılığını almak, sevmek ve sevilmek istemek doğamızın bir parçası ve gelişim sürecinin yakıtı. Daha önce defalarca duymuşsunuzdur. Şu yazar öyle bir yazı yazmış ki ve ertesi sabah çok ünlü olmuş. Şu muhabir öyle bir haber yakalamış ki bir günde şöhret olmuş. Şu bilim adamı bir şey keşfetmiş ve aniden bilim dergileri ondan bahsetmiş.

Kaçırdığımız bir şey var; bu aniden ve bir günde gelen başarıların hepsinin de öncesinde yıllar süren bir arayış emek ve deneyim var. O yazar ünlü olana dek 15 yıl yazmıştı. Yada o muhabir ve bilim adamı en az 10 yılını bu konuda kendini ve potansiyelini arttırmak için çaba harcamıştı.

Eğer hakederek bir şöhret ve ün kazanmak istiyorsanız; çalışmaya şimdi başlamalısınız. Şans yada ilahi yardım; evet bu varsa belki süre azalabilir. Ama hiçbir şey başaramayacak kadar deneyimsiz ve kendini atıl bırakmış biriyseniz; o şans gelse bile değerlendiremeyeceksiniz.

Öyleyse çalışmaya şimdi başlamalıyız. Neyi hayal ediyor neyi istiyorsak. Her geçen gün şansımız artacaktır. Çünkü her geçen gün sabretmeyi bilmeyen yada hak etmeyen pek çok insan bu yarışı kaybedecektir ve siz ise birikimlerinizi arttırarak yola devam ediyor olacaksınız.

Araştırmacı Yazar, Yazılım Mimarı, DWS Genel Koordinatörü, MentalBoss Software Sahibi

Başlık

Yorum Öncesi

×