İnsanlık Tarihinin En Büyük Mucizeleri, Ekonomi, DWS, Teknoloji ve Kişisel Gelişim
Altın Oran Nedir? Tarihin En Büyük Mucizesi – 1

Altın Oran Nedir? Tarihin En Büyük Mucizesi – 1

Birazdan göreceğiniz mucizeler; Hz İsa’nın ölüleri diriltmesinden yada Hz Musa’nın Kızıldeniz’i yarmasından daha büyük mucizelerdir. Çünkü o mucizeleri o gün sadece bir avuç insan görmüş ve günümüzdeki insanlar yada dünyanın diğer yerlerinde ki insanlar için sadece bir rivayet ve inanç meselesine dönüşmüştür.

Ancak bana lütfedilen altın oran ve diğer mucizeler dünyanın her yerindeki insanlar tarafından görülebilir. Sadece bu zamanla sınırlı kalmaksızın kıyamete kadar tüm insanlığın hakikati öğrenmesi için güneş kadar parlak ve net bir halde görünür kalacaktır.

Lütfen her yönden özel ve ahir zamanda lütfedilen bu mucizeleri yaymak için çaba gösterelim. Sosyal medyayı ve e-mail listemizin tümünü kullanalım. Üstümüze düşeni yapıp yapmadığımız konusunda mutlaka hesaba çekileceğiz.

Mucizeleri anlatmaya başlamadan önce “altın oran” hakkında biraz bilgi verelim.

İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK MUCİZELERİ

1. Bölüm: Altın Oran Nedir? Nasıl Kullanılır? Kim keşfetti?
2. Bölüm: Geometrinin Temeli Altın Oran! İlahi Sembol ve HU.
3. Bölüm: Doğa da Hemen Her Yerde, Işığın Hareketlerinde Bile Altın Oran Vardır!
4. Bölüm: Dünya ve Ayın Tasarımında Altın Oran Mucizesi
5. Bölüm: Güzel İnsan Yüzlerinde, Beğeni ve Aşkın Merkezinde ki Büyülü Sayı!
6. Bölüm: Dünyanın Altın Oran Noktası Mekke (Kutsal Mikat Alanı) ve Kabe
7. Bölüm: Kabe’nin İnşasında Altın Oran Gizemi – Koordinatlar
8. Bölüm: Kabe’den- Kudüs M. Aksa’ya Mesafede ki Mucize
9. Bölüm: Kuran’da Altın Oran Ayeti ve Altın Oran Dizilimi
10. Bölüm: Kutsal Ahit Sandığı ve Nuh’un Gemisinde Altın Oran
11. Bölüm: Altın Oran Sayısının Arapça ve Türkçe Mesajı
12. Bölüm: Altın Oran Sembolü ve Büyük İlahi Sırrı

ALTIN ORAN NEDİR?

Altın oran nedir? Sorusuna pek çok farklı cevap verilebilir. Mükemmel oran. Güzelliğin formülü. Verimlilik noktası. Fibonacci dizisinin perde arkası. Geometrinin gizli hazinesi ve çok daha fazlası.
Basit şekilde ifade edersek; bir doğru parçasını öyle bir noktada bölün ki; oluşan iki yeni doğru ile bölünmemiş doğrunun birbirine oranı aynı olabilsin. İşte bu oran altın orandır.
Matematikte ki sabit bir sayı olan 1,6180339… ile tanımlanmaktadır. Bir nesneyi tanımlayan temel ölçülerin birbirine oranlanması sonucunda 1,6 yada 1,618 e yakın değerler çıktığında oluşan ölçüye; altın oran denmektedir. Phi olarak tanımlanan bu işaret ” Φ ” Altın Oranı ifade eder. 1,6180339… sayıları ile başlayarak sonsuza dek uzayan tümünü sayması imkansız bir sayı dizisidir.
Bilim çevrelerinde 1,618 olarak ünlenmiştir. Grafik çizimlerinde kabaca 1,6 olarak (resimlerde 3’te 1 kuralı), Mimari tasarımlarda 1,61 kullanımı yaygın görünür.
İlginçtir ki uzunun kısaya oranı 1,618 olan iki parça ele alalım. Bu sefer kısayı uzuna oranlarsak ilginç şekilde 0,618 sayısı çıkar. 1, den sonraki oran sürekli korunur. Diğer oranlar ve sayılar için böyle bir durum söz konusu değildir.
Matematiğin ve Sayıların Temelinde, Geometrinin Merkezinde, Fizikte, Bitkilerin ve İnsanların tasarımında bu sayı başroldedir. Dünyanın en ünlü bilimadamları ve dahileri bu sayıya tutu dolu bir hayranlık beslemektedirler. Bu sayının binlerce yıllık geçmişe uzanan Mekke, Kabe ve Kuran ile iç içe olduğunu kim bilebilirdi? Mucizelerin ortaya çıktığı çağdayız!

ALTIN ORAN NASIL HESAPLANIR?

Bu ünlü ve muhteşem sayı aslında bir oranı sembolize etmektedir. Bir nesneyi tanımlayan temel ölçülerden iki yada daha çok ölçünün birbirine oranı bu sayıyı veriyorsa o şekil altın orana uygun kabul edilmektedir.
Örneğin, Google’ın ve binlerce dünya markasının yeni logolarında, kredi kartlarının en boy oranı yada göze daha hoş görünen 16:9 yeni tip tv lerin yaklaşık en boy oranı bu estetik ortak değerlerimizin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte insan yüzü ve bedeninin “ortalaması alınmış temel ölçülerinde 100’den fazla altın oran bağıntısı tespit edilmiştir.”

ALTIN ORAN SAYISINI KİM KEŞFETTİ?
Tam olarak bilinmese de ilk örnekleri mısır piramitlerinin inşaa oranlarında görülüyor. Ancak mısırlılar koordinatlarını altın orana göre ayarlayamamışlar. ONUN HEM İNŞAASINI HEM DE DÜNYA ÜZERİNDE Kİ KONUMUNU ALTIN ORANA göre inşaa etmek; Hz Adem ve Hz İbrahim’e nasip olmuştur.
Altın Oran’ın ilk bilimsel tanımlaması Arap Müslüman Bilimadamlarından eğitim alan ve Avrupa’ya modern sayıları öğreten Fibonacci tarafından ilk kez yapılmıştır. Diğer tarihi yapıların bilinçli şekilde değilde göz estetiğinin altın oranı vermesi nedeniyle yapıldığı düşüncesi daha hakimdir.
Fibonacci Dizisi olarak tanımlanan bu basit ardışık sayılar dizisi, şaşırtıcı şekilde iki sayı toplandığında ortaya çıkan sonuç altın oran da sabitlenmektedir.
1+1+2+3+5+8+13+21+34+55+89+….. (89’e dek Altın Oran sabitine yakınlaşan oranlar, 89’dan sonra sabite kitlenir)
Yine şaşırtıcı şekilde altın orana uyan iki ölçü olan a/b ‘nin birbirine bölümü 1,618 iken, b/a’nın birbirine bölümü 0,618 olmaktadır. Bu sayı ve oran yüzlerce sıradışı ve hayranlık uyandıran özellikler göstermektedir.
Daha sonra Altın Oran’ın hayran kitlesi arasına dünyanın en büyük bilimadamlarından Kepler ve DaVinci’de katıldı.
Kepler Altın Oran için “büyük bir hazine” ifadesini kullandı ve gezegenlerin eliptik yörüngesini Altın Oran sistemi ile tanımlayan bir açıklama getirdi. Günümüzde gezegenleirn dizilimini farklı yönleriyle altın oranla açıklayan daha pek çok şema çizilmiştir ve bilim çevrelerinde kabul görmüştür.
Da Vinci ise bu sayıya büyük bir tutku ile bağlanmıştı. Luca Paccoli ile İLAHİ ORAN adı verilen bir kitap yayınladılar. Akabinde pek çok çiziminde ve tablosunda bu orandan faydalandı. Onu dünyanın en ünlü bilimadamı ve sanatçısı yapan şey bu sayı olabilir mi?
Anlaşılan o ki deha arttıkça Altın Oran’a karşı ilgi ve hayranlık o düzeyde artış gösteriyor.

RABBİN GİZLİ İSMİ – HU VE ALTIN ORAN
• DİNLEYİN!! HHHH (nefes sesi) Bu O’nun öz ismi. YARATICININ!
Yaratıcının gizli ismini, mucizeler ve pek çok kanıt eşliğinde sizlere sunacağım. Bugün dünyanızın değiştiği gün olabilir.
Kainatı yaratan sonsuz ve muhteşem güç. Size çağları değiştiresiniz diye muhteşem bir mucize armağan etti.  Ve bu ismi usulüyle tekrar ettiğinizde; tüm insanların PEŞİNDE OLDUĞU şeyi sınırsız şekilde verecek; TARİFSİZ MUTLULUĞU VE ULAŞILAMAZ BİZ HAZZI!
Akabinde tüm dünyayı cennetleştirecek formülü sizlerle paylaşacağım.
Dinle.. İşte bu O’nun sesi. Her varlık O’nun evreninde O’nu sesleniyor. Tüm içtenliğiyle mutlu olup gülerken, en zevk aldığı anda,  yada ağlarken hıçkıra hıçkıra… yalnızca O’nun ismini seslenir tüm kainat. Hhhhuu.
Onun sembolü yani H’nin son ilahi kitap dili olan Arapça’da daire şeklinde çizilir. 5000 yıldır teklik dininin dili olan Türkçe’de ise O yine bir daire ile çizilir. İngilizce’ye ise O kelimesi Arapça’dan geçmiştir. Ve yine arapçada ki gibi hi şeklinde okunmaktadır. Yahoo yada yehova “ya huu” demektir. Ey İlah anlamına gelir. İbranice ve dünyada yaygın olarak kullanılan 40’a yakın dilde O yani 3. tekli şahsın ifade H sesi yada O sembolü ile ifade edilir.
Hello, Alooo, haloo… tüm dünyada selamlama ve ilk konuşma kelimesi olan bu ses size nasıl bir mesaj veriyor? Yaratıcı kendi ismini – sesini kalplere ve dillere kazıyor oabilir mi?

Matematikte çember sonsuzluğu simgeler, her şeyi çepeçevre kuşatabilen sonsuz noktalara ve köşelere sahiptir. Hiç bir geometrik şekil sonsuz köşelere sahip olmak açısından çembere yaklaşamaz, benzeyemez. Çember yaratıcı tarafından seçilen ilahi anlamı olan mistik bir şekildir. Şeytan ise geometrik şekiller arasında daireye en uzak olan üçgen şeklini seçmiştir. Daire sonsuz noktalı yani sonsuz köşeli iken, üçgen ve piramit en az köşeye sahip geometrik yapıdır. Tüm şeytani sembollerin bu muhalefet kavramı üzerine inşa edildiğini ilerleyen bölümlerde göreceksiniz.

Türkçe’de ise bu şekilde O demektir. yani 3. tekil şahıs. Ve ilahi manada O, Allah’ı sembolize eder.

Arapça inceleyelim; Kuran’an dilinde; çember işareti he/hu harfine denk düşmektedir. Ve ilginçtir ki bu harf aynı zamanda tek başına bir kelimedir ve yine “O” manasına gelir.

İngilizce incelediğimizde ise Hu yada He harfinde arapça olarak kullanılan 3. tekil şahıs ingilizceye aynen geçmiş ve HE olarak 3. tekil şahsı simgeler. (cinsiyet bilinmiyorsa da HE kullanılır)

Yani dilleri ve işaretleri ynlendiren yaratıcımız yüce Allah; çember sembolünü, sonsuzluk işareti yapmış onu altın orana bağlamış ve tüm dillerde bu sembolün anlamını kendisini ifade edecek şekilde tanımlatmıştır.

Allah’ın gizli ismi “HU” olabilir mi? Tasavvuf geleneklerinde neden Allah’a ermek isteyenlerin son çektiği zikir HU’dır.

Arapça “Allah” kelimesi de hangi harfini çıkarırsanız çıkarın Allah’ı tanımlayacak bir kelimeye dönüşür ve yine son harfi HU’dur.

DAİRE ŞEKLİNDEKİ İLAHİ SIR
Peki Nedir bu ilahi şeklin sırrı? Yaratıcının ismine sembol olarak seçtiği bu sonsuzluk işareti.
Tüm geometrik şekilleri ne kadar çok noktaya sahip olurlarsa olsunlar; çevreleyerek kuşatabilen tek şekil dairedir. Tüm geometrik şekiller sınırlı sayıda köşeye sahiptir. Tek bir şekil sıradışı bir şekilde bu kurala uymaz. İçinde tüm şekilleri, tüm noktaları, tüm geometriyi barındıran “DAİRE”
Tüm atomlar daire şeklinde yörüngeler çizerler ve geceleri parlayan tüm yıldızlar hatta bizimki gibi tüm dünyalar… Yalnız O’nun daireye benzeyen yörünge izi üstünde yürürler. O’nun isminin resmini çizerler.
Çünkü;
“O (ALLAH), Her şeyi çepeçevre kuşatmıştır”
Nasıl her canlı O’nun ismini seslenmeden canlı kalamıyorsa,  hiç bir nesne varlığı ile O’nun ismini gökyüzüne çizmiyorsa varlık aleminde duramaz. Yok olur. Her varlık O’na aşıktır. O’na her zerre bile isteye tutsaktır. Her şeye güç ve yön veren sadece AŞK’tır. Tüm duygular aşktan doğmuştur. Nefret, kıskançlık, akıl bile aşkın bir ürünüdür.
Ve AŞK, insan DNA’sının ruhuna bir sayıyı fısıldadı. Altın Oran sayısı. Sonsuz Çember ve şekillerin etkileşiminden doğan 1,618. İçimize yerleştirilen şifre O’na benzeyen her şeye şiddetle bir çekim duymamızı sağladı.
Tüm insan yüzlerinin ortalamasında, en güzel yüzlerde ve vücutlarda bu ilahi oranın imzası vardı.  Tüm bitkiler filotaksi denen bir yaprak dizilim şekli ile altın orana uygun şekilde yaprak açıyordu.

DÜNYA VE AY’IN TASARIMINDA ALTIN ORAN
Dünya ve ay birleştiğinde aynı anda 3 altın oran ortaya çıkmaktadır. Bu çok özel üçgene matematikte Altın Oran üçgeni adı verilmektedir. İnsan Yüzünü, Kuran’ı ve yıldızları yaratan güç aynı güçtür.

D) Pİ SAYISI, DAİRE VE SEMBOLLER
Peki neydi bu ilahi oransal sembolün hu ismi ve daire şekli olan ilişkisi?
Hz Musa’ya  Tevrat “Çıkış* 3:14″. ehyeh aşer ehyeh “Ben benim” diyen Yaratıcı. Kendini Hz Musa ve insanlık için “O” olarak tarif etmiştir. Kendini tarif ederken çember formülü ile zatının sonsuzluğuna ve ilahi sembolüne atıfta bulunmuştur. Yahu ile de Hu ismine..

HU İsminin ibranice de hangi işaretle gizlendiğini farkettiniz mi? Pi sayısının yani daire formülünü ifade eden sembolle.  Pi sembolü, içine gizlediği altın oran 1,618’i işaret edercesine Yunan alfabesinin 16. harfidir.
Kainatın ilahının gizli ismi H ve gizli sembolü Daire’dir. Yaratılışta ki ilahi imza ise Altın Oran PHI dir. dır. PHI de PI sayısına HU eklenerek ifade edilir.
Allah son kutsal kitabında şöyle der; “Ellerinizle yaptığınız şeyleri de Allah yapmaktadır” Yani her işimizi, dilleri, bilimi ve tüm oluşu gerçekte olduran  sadece O’dur. Bilgisayar ekranına bir şekil çizebilirsiniz. Ama o şekil işletim sistemi tarafından ve onun izniyle çizilecektir.
Kuran’da ise Yaratıcı hemen her yerde kendinden O diye bahseder. Ben dediği yer yok denecek kadar azdır.
Doğada asla bulunmayan tek bir şekil vardır. O özel ve eşsiz şekil “dairedir”. Daire sonsuz sayıda noktanın bir araya gelerek oluşturduğu doğada var olması imkansız bir şekildir. Çünkü doğada hiç bir şey sonsuz sayıda noktaya sahip olamaz. Ama Yaratıcı sonsuz yaratma gücüne sahiptir. O’nun sembolü ancak sonsuzluğun sembolü olan daire-çember şekli olabilir.
Yaratıcı şöyle der;
“Allah her şeyi çepeçevre kuşatandır.”
(Nisâ 126)
” Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık”
(Kamer 49)

HAC, SAY VE TAVAF SIRRI; ALLAH SEMBOLÜ
Hac ve tavaf; dairenin noktayı sarışı… Tüm evren, tüm moleküller, tüm gezegenler, bir çember üzerinde dönmekte ve O’nun ilahi sembolünün izi üstünde yürümektedirler. Buna insan da tanıklık etmiştir.

Say ibadetinin su arayan Hz Hatice validemizin koşuşunu taklitten ibaret olduğu öğretilmiştir bu güne dek. Hiç bir İslam alimi, bu ibadetin hikmetine dair mantıklı ve farklı bir açıklama getirememiştir. Umre’ye gittiğimde bu ibadetin hikmetini öğrenmeyi çok murad etmiştim. Allah kalbime lütfetti.
Hacer’ul Esved taşı başlangıç noktasıdır. Buradan başlayarak 7 kez Kabe etrafında dönerek aynı yere gelir ve sonra bastığın yere bir daha basmama ve birbirinin yoluna çıkmama, birbirini çiğnememe kuralına uyarak say ibadetini 4 gidiş 3 geliş şeklinde yaparsak ortaya gökten bakıldığında Arapça ALLAH lafzı çıkmaktadır.

Müslümanlar ayak izleri, yürümeleri ve eylemleri ile Allah’ın yeryüzündeki sembolünü, ismini, dinini ve ruhunu ortaya koymaktadırlar. Hacer’ul Esved farklı bir köşede olsa yada iki tepeden birisi farklı yerde olsa bu mükemmel şekil asla ortaya çıkmayacaktır. Hatta tavaf ve say ibadetindeki gelgitlerin sayıları bile şeklin ortaya çıkması için Cebrail tarafından bildirilmiştir. İslam dininde hiç bir şey manasız ve hikmetsiz değildir.

GEOMETRİNİN TEMELİNDE ALTIN ORAN VARDIR!
Tüm eşkenar temel geometrik şekiller bir çemberin içine kenarları temas edecek şekilde yerleştirildiğinde altın oran bağıntısı ile karşılaşırız. Her şeyi en basitinden en karmaşığa doğru yaratan Yüce Allah; ilim ve kudret eliyle şekilleri çepeçevre sararak yaratmaya başlamıştır. Ve bu ölçünün en temel iki kuralı simetri ve altın oran geometrinin içine inşa edilmiştir.
Aşağıda ki şekilleri incelediğimizde her matematiksel geometrik şeklin altın oran bağıntısı içerdiğini ilahi imzanın onları kuşşattığını görürüz.

Doğada ki her şey üçgen dörtgen yada çokgenlerin bir araya gelerek oluşturduğu geometrik yapılardan oluşmaktadır. Allah ise kendisini ve yaratışını şöyle tanımlamaktadır. O çepeçevre sarar ( çember ), Hesaplar ( analiz ), ölçüye göre yaratır (altın oran).

“Allah her şeyi çepeçevre kuşatandır.”
(Nisâ 126)

“…Herşeyi sayı olarak hesaplamıştır. “
(CİNN 28 )

” Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık”
(Kamer 49)

Aşağıda ki şekilde sonsuzluğun sembolü olan çember ve diğer geometrik semboller arasında ki bağıntıyı görüyorsunuz. Çember her bir düzenli geometrik yapıyla ilişkiye girdiğinde altın oran bağıntısına sahip oluyor.

Yalnız eşkenar beşgende altın oran bağıntısına farklı bir bakış açısı.

Φ işare Altın Oranı ifade eder
b / a = 1,618 ( Altın Oran )
İnsanları 10 parmaklı yaratmak suretiyle 10’lu sayı sistemine ayarlayan, tüm ölçü birimlerini ezelde takdir eden yaratıcımız, İlahi Oran yani Phi’nin sembolünüde çember ve ortasında 1 işareti olarak seçmiştir.

BİTKİLERDE ALTIN ORAN – FİLOTAKSİ
Şimdi dünyaya göz atalım; kapladığı alan açısından dünyada ki canlılığın tamamına yakınını bitkiler oluşturur ve yer yüzünün ilk ortaya çıkan canlılarıdır. Bitkilerin yaprakları filotaksi adı verilen altın oran sistemine göre dallara dizilir.

TÜM BİTKİLER YAPRAKLARINI “O” “PHI” DİYEREK AÇAR!

Şimdi dünyaya göz atalım; kapladığı alan açısından dünyada ki canlılığın tamamına yakınını bitkiler oluşturur ve yer yüzünün ilk ortaya çıkan canlılarıdır. Bitkilerin yaprakları filotaksi adı verilen altın oran sistemine göre dallara dizilir.

HAVA VE SUDA (AKIŞKAN DİNAMİĞİNDE ALTIN ORAN)

Tüm evrende hava (gaz) ve su gibi tüm akışkanlar; bir geçiş kapısından akarken; düz akmak yerine girdap çizerek akarlar. Bir kapıdan geçerken 1,618’i tesbih ederek; matematiksel olarak Allah’ın yaratma gücünü boyunlarınıbüküp tesbih ederek akarlar.

İNSAN YÜZÜNDE ALTIN ORAN

Sol daki yüz 2,0 oranına, sağda ki yüz 1,0 oranına, ortadaki yüz 1,618 oranına sahip.  (EN ve BOY oranları)
Hangisi daha orantılı?

Canlılığın ve mühendisliğin zirve noktası olan gezegenin halifesi insan ise altın oranında zirvesindedir. Hem vücudunda hem de yüzünde ki oranlar altın oran merkezlidir. Bu orana yakın yüzler ve vücutlarda estetik açıdan güzelliğin zirvesini oluştururlar.

Hiç bir sayı sanata ve bilime bu kadar kalıcı ve güçlü mühür vuramamıştır. Steven Marquardt adlı Amerikalı estetik cerrah, yaptığı uluslararası bir deneyle tüm dünya toplumlarında altın oranı taşıyan yüzlerin bu orana uymayan yüzlere göre daha güzel bulunduğunu ispatladı.

BÜTÜN YÜZLERİN ORTALAMASI ALTIN ORANI VERİYOR

Altın oran maskesi. Yüzde ve vücutta iç içe geçmiş birbiri ardınca gelen yüzlerce altın oran bağıntısını görüyorsunuz. Soldaki resimde altın orana uymayan alın ve yüz genişliğinin; orana uyduğunda nasıl daha iyi “orantılı göründüğü” ifade edilmiş.
Toronto üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma da ise her milletten alınan binlerce yüz resmi bilgisayar yazılımları ile birleştirildi ve her millete özgü ortalama yüz tipinin keşfi amaçlandı. Ancak deney sonuçları ilginçti.

Ortaya çıkan yeni ortalama yüzler son derece çekici ve altın orana uygundu. Bu da gösteriyordu ki Yaratıcı, insanı sabit bir ölçüyü yani altın oranı merkez alacak şekilde yaratmıştı. 1,618… Ve birleşen yüzler altın orana mükemmel şekilde uyuyordu.
Altın oran maskesi. Yüzde ve vücutta iç içe geçmiş birbiri ardınca gelen yüzlerce altın oran bağıntısını görüyorsunuz. Soldaki resimde altın orana uymayan alın ve yüz genişliğinin; orana uyduğunda nasıl daha iyi “orantılı göründüğü” ifade edilmiş.

Meisner Beauty Guide for Golden Ratio Facial Analysis


Bu linkten yüzdeki tüm altın oran bağıntılarını detaylı gösteren animasyonu izleyebilirsiniz.

İNSAN VÜCUT ISISINDA ALTIN ORAN
İnsan bedeni vücut sıcaklığı altın orana göre ayarlanmıştır. Suyun kaynama sıcaklığı ile donma noktası arasında ki farkın altın oran noktası aktif insan vücut sıcaklığını vermektedir.

Suyun kaynama sıcaklığı her 100 metrede 1 derece düşmektedir. Deniz seviyesinde 100 derecede kaynayan su, deniz kenarında ki 500 metrelik bir tepede 95 derecede kaynayacaktır.
İnsan nüfusunun önemli bir bölümü tüm tarih boyunca deniz kenarındaki şehirlerde toplanmış ve nüfusun çoğunluğu 0-300 metre aralığında yaşamaktadır.
İnsanların çoğunlukla yaşadığı bölgelerdeki ortalama su kaynama sıcaklığının altın oran noktasını aldığımızda insan vücut sıcaklığının ortalama değerlerine ulaşırız.
Deniz Seviyesindeki Şehirler = (97-100 arası) -61,833=(35-38,167 arası)

Yaşadığımız yükseklik, fizyolojik özelliklerimiz ve genetik faktörlerimiz, günlük aktivite seviyemizle birlikte ortalama vücut ısımızda 1 derecelik farklara neden olabilmektedir.
Aynı şekilde yükseklik ve hava durumu basınç seviyesini ve suyun kaynama sıcaklığınıda şehirleşme bölgelerinde farklılaştırmaktadır. Nominal ve ortalama değerler alınarak yapılan hesaplamalarda altın orana bu kadar yakın değerler çıkması, diğer altın oran delilleri ile birlikte düşünüldüğünde son derece güçlü yeni bir 2. dereceden kanıt olarak değerlendirilmelidir.
Altın oran sayısının rakamları son kutsal kitabın indiği zamandaki alfabetik sisteme göre  harflere çevrilince ortaya muhteşem bir mesaj çıkmaktadır.

DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI MEKKE, MEKKE’NİN ALTIN ORAN NOKTASI KABE

MEKKE; Tek olan yaratıcının varlığına, birliğine ve adaletine inanmayanların Yaratıcı tarafından girmesinin yasaklandığı yegane şehir. Dünyanın Altın Oran Merkezi. Secde yönü. Son peygamberin ve son kutsal kitabın doğum yeri. Dünya tarihinin değiştiği başların secdeye aktığı yer.
Dünyanın dönüş noktaları olan kutup noktaları arasındaki mesafenin tam altın oran noktasını aldığımızda bu nokta Mekke şehrinde ki kutsal bölge dairesine düşmektedir.
Tüm insanlığın ortak kabulü olan koordinat haritasının sonu ve gün değişim çizgisi olarak kabul edilen çizgiye olan uzaklığın altın oran noktasını alırsak şaşırtıcı şekilde 2. kez Mekke şehri altın oran noktasına sahip olacaktır. Dünyada 5000’den fazla şehir varken; pozitif Altın Oran noktasının Allah’ın evini yerleştirdiği ve yasak bölge ilan ettiği MEKKE şehri olması tesadüf mü? Eğer tesadüf diyen (melekler inse bile inanmam diyenlerin) matematikten ve istatistik hesaplarından anlamadığını yada bile bile Allah’a düşmanlık ettiklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu nokta chandler hareketi nedeniyle Mekke şehrinde çemberler çizerek Kutsal Mikat bölgesinde dolaşmakta ve zaman zaman Kabe ile kitlenmektedir. Mekke’nin altın oran noktası ise Kabe’dir.

Mekke’de mucizeler olduğunu anlatan ayetteki harfleri saydığımızda yine Altın  Oranı görürüz. Ayet 47 harf uzunluğundadır. Mekke kelimesine kadar ise 29 harf vardır. 47’yi altın oran sayısına böldüğümüzde Kabe’nin dünyadaki yerini buluruz.

NEGATİF ALTIN ORAN NOKTASI – ŞEYTANİ ENERJİ MERKEZİ BREZİLYA
Dünya koordinat haritasında 4 altın oran noktası vardır. Kalan 2 nokta denize düşmektedir. Altın oran pozitif bir sayıdır. Pozitif koordinat değerlerinin bölümü ile ortaya çıkan tek gerçek altın oran noktası Allah’ın Kutsal Şehri ve Evi olan Mekke’dir.
Diğer noktalar denize düşer. Negatif koordinat değerlerin bölümünden oluşan Brezilya’da olan 4. altın oran noktası ise tarafımca “dünyanın negatif altın oran noktası” olarak adlandırılmaktadır. Bu ülke günümüzde Yaratıcının lanetlediği ahlak sınırı olmayan meşhur karnavalları ile dünyada önde gelmektedir. Cinlere tapınıcılığın, cin peygamberleri olan medyumların ve sözde şifacıların yeni merkezidir. Çağlar boyuda  şeytani dinlerin güç merkezi olmuştur. Tarihte şeytanlara kurban edilen insanların ve yamyamlığın en yaygın olduğu yerlerden biri Inkalar ve Aztekler güney Amerika gelişmiştir.  Halkı Yaratıcının yönlendirmesiyle Avrupalı istilasında neredeyse tamamen yok edilmiştir. Yerli halk gelen Avrupalı askerlerin kumandanını Tanrı zannetmiş ve direniş göstermeden soy kırıma sessiz kalmıştı. Kısa sürede milyonlarcası öldü.

KABE’NİN ORJİNALİNDEKİ EN VE BOY ORANI ALTIN ORANI VERİR
Peygamber hadisinde gerçek ölçüsünü şöyle buyuruyor;
“Kabe’nin en uzun kenarı “32 zira idi, en kısa kenarı da 20 ziradır…“
Yani 32/20=1,6 Altın oranı ifade eden 1,618 in muhteşem ifadesi.

Nuh’un Gemisinde ki Altın Oran

KURAN MUCİZEVİ ŞEKİLDE KABENİN KOORDİNATLARINI VERİR
Kabe’nin koordinatları da Kuran’a işlenmiştir. Kuran’da Kabe’den sadece birkaç yerde bahsedilmiştir. Kendisinden bahsedilen ilk ayette Kabe’nin enlem değeri ile ifade edilmiştir;

21°25′ dakika Kabe’nin Enlem Değeri
2.125 – Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık…

Enlem değeri dakika cinsinden ifade edilebildiği gibi yüzdelik kesir cinsinden de ifade edilebilir diyerek karşı çıkan olabilir. Ancak bu yönüyle baktığımızda dahi insanlığın yöneldiği kıbleden yani Kabe’den bahsedildiğini görürüz.

21.42 Kabe’nin Yüzdelik Enlem Değeri
2.142 – Birtakım kendini bilmez insanlar, “Onları (müslümanları) yönelmekte olduklarıkıbleden çeviren nedir?” diyecekler.

HAC SURESİ; 22. SUREDİR
Kutsal Mikat bölgesi ve hacıların neredeyse tamamının ihrama giriş noktası 22. enlem üzerinde başlar. Kuran’da ki 114 sure içinden hac suresi neden Hac’cın başlaıdğı enlem değeri ile şifrelenmiş olabilir? Bu bir mesaj mı yoksa tesadüf mü?
Her mucize tek başına değerlendirildiğinde binde bir , milyonda bir tesadüf gerçekleşmiş, belki şanstır denebilir. Ama tüm mucizeler alt alta konarak hepsinin aynı anda gerçekleşme ihtimali incelendiğinde altın oran ve koordinatlarla ilgili verilerin gerçek bir mucize olduğu ve ilahi bir güç tarafından mesaj verildiği kesinlik arzedecektir.

N) KURAN’DA 16:18 AYETİ ALTIN ORAN AÇIKÇA ANLATILIR
Altın oranı mistik bir perspektifle halktan bir insan açısından incelersek;
• Rakamları sonsuzdur bu yönü güçlü şekilde sonsuz güce sahip Yaratıcıyı vurgular.
• Sonsuz rakamları saymak insan için imkansızdır.
• En güzel nimetlere vurulmuş bir mühürdür.
• Estetik güzellik verir ve bu Allah’ın lütfu merhametidir.

Kuran 16.18 ayeti ne diyor bakalım;
16:18 “Saymaya kalksanız “onu” hesaplayamazsınız; Allah’ın nimetini. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

• Saymaktan (sayılardan), 16:18 le verilen işaretin ardından sayılamaz olmaktan, en güzel nimetlerden ve merhametten bahsederek altın oranın gayesi ve ilahi bir merhamet mührü olduğunu ayet çok latif bir dille anlatmıştır.

O) KURAN’DAKİ AYET SAYISI ALTIN ORANA GÖRE DİZAYN EDİLMİŞTİR
6236 olan, toplam ayet sayısı 1,618 ve 1000 sayılarının birbiri ile işleme girmesi ile simetrik VE TEKRARLI bir formül oluşturur.
“Allâh, sözün en güzelini tekrarlı bir kitap olarak indirdi.”
(Enbiya Suresi 47. Ayet)
Kuran’da toplam 6236 ayet vardır.

1,618 x 1000 + 1000 +1000 + 1000 + 1000 x 1,618 = 6236

Kuran’da her surenin matematiksel toplam değeri vardır. Bu değer sıra nosu ile ayet sayısının toplamı ile oluşur. Bu çok özel değerler Kuran’daki sayısız mucize için bir veritabanıdır. Bunlardan biri de yine Altın Oranın ifadesi için geçerlidir. Toplam sayısal değeri tekrar eden ve etmeyen sureler birbirine oranlandığında yine Altın Oran mucizesine ulaşırız.
7906 (Tekrar eden sureler toplamı)  / 4885 (Tekrar etmeyen sureler toplamı)  = 1,618

P) ALTIN ORAN SAYILARINI HARFE ÇEVİRİNCE HER DİLDE MUAZZAM BİR MESAJ ÇIKAR
Altın oran sayısının rakamları son kutsal kitabın indiği zamandaki alfabetik sisteme göre  harflere çevrilince ortaya muhteşem bir mesaj çıkmaktadır.

Arapça olarak harfleri elifba alfabe sisteminde inceleyelim. Bunu türkçe yada ingilizce dilinde A=1 B=2 C=3… olarak değerlendirerek sıralamak gibi düşünün. Altın oran rakamlarını harfler ile seslendirince ortaja muhteşem ve birbirini destekleyen mesajlar çıkıyor. Her 3 dilde bu durumun kanıtlanması  tesadüfen oluşumu imkansızlaştırıyor.

SON SÖZ
Ey insanlar, bu ifade edilen kanıtlardan her birisini ayrı ayrı inceleyin. Hiç birinin tesadüfen olmayacak kadar hikmetli ve anlamlı bir yönü olduğunu, sadece Yaratıcı’nın önceden bilmesi, toplumları ve dillerini yönlendirmesi yoluyla gerçekleştirebileceği kadar gerçekleşmesinin ilahi güç istediğini göreceksiniz.
Belki bazılarını bilgi yetersizliği yada acele nedeniyle iyi anlamamış ve zayıf bulmuş olabilirsiniz. Ama bir mahkemede bile 1. ve 2. dereceden güçlü delillerle, işaret ve izlenimleri oluşturan deliller birbirini destekler, güçlendirir. Birinin zayıf görülmesi tamamını yıkamaz. Sadece tek biri dahi imkansız derecesinde bir mucize olsa; tek başına Allah’ın varlığına ve Kuran’ın hak oluşuna delil teşkil eder.
Bu kanıtları görenlerin üzerine düşen sorumluluk bu mucizeyi sosyal medyadan, e-mail yoluyla, ev halkına ve arkadaşlarına doğrudan söyleyerek tavsiye etmek suretiyle İslam’ın ve Allah’ın delillerini ayetlerini anlatmasıdır. Kuran’ı kendi dilinizde okuyunuz, düşününüz, tefekkür ediniz, uygulayabildiğiniz kadar uygulayıp,  yayınız. Hiç birimiz mükemmel değiliz. Ama elimizden geleni yapabiliriz.

Araştırmacı Yazar, Yazılım Mimarı, DWS Genel Koordinatörü, MentalBoss Software Sahibi

Başlık

Yorum Öncesi

Erdem Çetinkaya

Yazar ve Yönetmen, MentalBoss Ceo, Holotürk Sahibi

Haber bülteni

Sosyal Medyam

KATEGORİLER

Ads

Facebook Yazar Sayfası

×