ALTIN ORAN VE 19 SAYISI * EVRENİN YARATILIŞI (4. Kitap 4. Bölüm)

Altın Oranın ilk 6 sayısı :
1, 6-18-03

1 Olan Rab; 6 günde ve 18 bin (0) alemi 3 aşamada yarattı.

Bu dizilim; “kim?, ne zaman?, neyi?, nasıl? Sorularının cevabını içine saklamıştır. Bütün olarak incelenince ise geometri ve tüm yaratımın temelinde yer alan altın oran sayısını görürüz.

Son aşama dünyaydı.  Tüm bu yaratılışta bu kutsal rakamı kullandı. Rab 6 günü yaratılışın süre sayısı olarak belirledi ve altın oran rakamlarının her şeyi anlatan bu ilk 6 sının toplamını 19 yaparak altın oranın üzerine 19 mührünü vurdu.

1,61803 sayısında ilk 6 rakamın toplamı 19 dur.

Müddesir Suresi;

Sekar (güneşin yakması) nedir bilir misin?

Levhalar-belgeler sunar beşere.Üstünde 19 vardır.

….

İnancı arttırıcıdır.

Dikkat et! Ay’a ki

Ve (dünyanın üstüne) örttüğünde  geceye

Seherde sabaha (güneş doğunca)

Mutlaka o en büyüklerden biri, Beşere bir uyarıcı.(Ayetin sayısal değeri 109 (74. sure+35.ayet))

Müddessir suresi dikkatleri ay ve güneşe, dünyanın dönüşüne dikkat çekmektedir. Adeta 19 ve 109 mühürlerini nerede aramamız gerektiğini bize anlatmaktadır.

 • Güneş sisteminde 19-109 ve Altın Oran birbirine bağlı iki mühür olarak ortaya çıkmaktadır.
 • Güneşin içine yan yana en çok 109 dünya sığar.
 • Güneş ve Dünya arasına yan yana en çok 109 güneş sığar.
 • Ay gittikçe büyüyen bir yörünge elipsine sahip olsa bile günümüzde yörüngesinin orta noktasındayken Ay ile Dünya arasına da en çok 109 Ay sığar.
 • Ay’ın çevresi 109 bin km’dir.
 • Dünyanın çevresi 109 un 365 katı, Güneşin çevresi 109 tane 109 un 365 katıdır.
 • Dünyanın yaşanabilir hacmi 109 X 10¹⁰ km3′ tür.
 • Dünyanın max. hızı ise saatte 109 bin km.
 • Ayın hacmi ise 2 adet 109 X 10⁸ km küptür.
 • (Ay, Kuran ve hadislere göre ortadan bölünmüş iki parça halindedir)
 • Güneş sisteminde, yaratılışta, ay ve dünyanın güneşle tasarımında altın oran ile 10-9 lu tasarımı iç içe geçmiş bir halde görmekteyiz.
 • Sizlere altın oran, 19, 109 ve daha yüzlerce mucizeyi levhalar/tablolar halinde sunmaktayım.

DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

   • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
   • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak