ALTIN YOL; SIRAT MUCİZELERİ (5. Kitap 5. Bölüm)

Altın oran, geometrinin temelindeki sayıdır. Güneş sistemi, dünya ve ayın tasarımında kullanılmıştır. Kepler ve Fibonacci’nin yanısıra Da Vinci’de ilahi oran isimli kitabıyla altın oranı kutsal kabul etmiştir. Binlerce bilim adamı ve araştırmacının hayranlığı ve tutkusu haline gelmiş, hakkında sayısız dizi, film ve belgesel çekilen bu kutsal sayı hakkında her geçen gün yeni bir gizem ortaya çıkmaktadır. O  mükemmelliğin doğada ki sembolü, insan yüzünde ki güzelliğin ve aşkın ilahi mührüdür. Kabe, kutsal ahit sandığı, Süleymanın mabedi, nuhun gemisi kutsal kitaplarda yazılanlara göre daima Altın Orana göre yapılmıştır. Kur’an altın orana sahip bir sistemle indirilmiş ve kutsal kitapların içine onun mucizesi mutlaka eklenmiştir.

Şimdi bu sayının dünya üzerine çizdiği özel bir yola şahit olacaksınız. Dünyada ki tüm dinleri, Hz. İsa’yı, havarilerini, Hz. Muhammed’i, tüm eski peygamberleri ve hatta Buda’nın ve Zerdüşt’ün peygamberliğini tek başına ispatlayışını göreceksiniz. Tüm dinleri ilgilendiren, hepsinin tek bir kaynaktan geldiğini, özlerinin bir olduğunu apaçık anlayacaksınız. Peygamberlerin ve kutsal kitapların, her şeyi bilen muhteşem güç;  geleceği bilen yaratıcı tarafından gönderildiklerine şahit olacaksınız.

1. MUCİZE

ALTIN ORAN NOKTASI KABE’NİN YANINDA Kİ ARAFAT KULESİNDEDİR

Ayet ve hadislere göre İslam’da hac, vakfedir. Vakfe hac esnasında Kabe’den yürünerek ulaşılabilen Arafat’ta ki bu kulenin etrafında milyonlarca insanın her yıl toplanması anlamına gelir.

Dünyanın altın oran noktasının Mekke’de olduğunu 2009 yılında ilk kez sizlerle paylaşmıştım. Mekke’nin de altın oran noktası da Kabe’dir. Küresel bazda kutuplar arasındaki mesafenin; yani dünyanın kuzuy kutbundan güney kutbuna olan mesafenin tam altın oran noktası; Kabe yakınında duran ve Hac’cın asıl yeri olduğu ifade edilen Arafat kulesi çıkmaktadır. Arafat hacıların buluşma yeridir ve oradan yürüyerek Kabe’ye Allah ismi izi üzerinde tavaf ve say yapmaya giderler.

Google Earth ile bunu hemen test edelim.

(Arafat Kulesi-Kuzey Kutup Noktası) 7.639.605 metre

(Arafat Kulesi-Güney Kutup Noktası) 12.364.312 metre

12.364.312/7.639.605=1,618…

(Kusursuz Altın Oran)

Bu sadece  1. mucize ve bu belgesel dizisi boyunca 300 den fazla büyük mucizeye daha şahit olacaksınız.

2.Mucize

KULENİN KABE’YE UZAKLIĞI VE MESAFESİ KURAN’IN MESAJINI TAŞIR

Şimdi Arafat kulesinden Kuran’da ki sure sayısı olan 114 derece açıyla, İslam’da Kur’an ın gönderildiği alemlerin sayısı olan 18000 metre kadar ilerleyelim. Burası yeryüzünün altın oran bölgesinin Arafat’la birlikte, iki ana mekandan diğeri. Kabe milyarlarca insanın secde yönü.

3.Mucize

KABE’DEN 19 DERECE AÇI, VE 19 ENLEM PEYGAMBERLER ÇİZGİSİDİR

Kur’an Müddesir Suresinde der ki “O insanlara levhalar sunar, üstünde 19 vardır. O sayıyla mühürlü levhalar hem Hıristiyan ve Yahudilerin hem de Müslümanların imanını arttırır. Öne geçmek isteyenler için… O en büyüklerdendir. İnsanlar için bir uyarıcıdır.”

Altın yol;  boylamların 40. değerinde, hac alanı sınırı olan Arafat Dağından başlar, şaşırtıcı şekilde yine enlemlerin 40. değerinde sona erer.

Şimdi bu noktadan 19 derece açıyla dümdüz bir çizgi çizelim. Çizginin uzunluğuda  19 enlem olsun. Yani 21. enlemden olgunluğun simgesi olan 40. enleme kadar gidelim. Bu enlem dünyada ki tüm büyük finans ve güç merkezlerinin olduğu, bolluk ve bereketin ana enlemdir. Yine 40’la mühürlü, hicri 40 yaşımda, ve tam 40.00 enleminde otururken, 40.boylamdan başlayarak yükselen ve hicri 1440 yılında keşfi nasip olan bu mucizenin, 19 ve 40 la ilgili daha sayısız sırrına şahit olacaksınız.

19,66 derecelik açı ile çizilen bu yol Allah’ın yoludur. 66 Allah kelimesinin matematiksel ebcedi karşılığıdır. 19 ise O’nun Kur’an da Müddessir Suresinde bahsettiği sayısal mühürdür. Bu mühür aynı zamanda güneş sisteminde ve altın oran mucizelerinde karşımıza çıkmaktadır.

Güneş sisteminde ki gezegen ve uydulardan dönüş ekseni açısı, yörünge düzlemine açısı 66 derece 33 dakika olan başka bir gezegen yoktur. Allah dünyanın boynunu kendi isminin sayısal değeri kadar eğdirmiştir. (Allah Arapça ebced sisteminde 66 sayısına karşılık gelir)

Not: 23 derece 27 dakika ifadesi bu gerçeği gizlemek için söz konusu açının tersten ölçülmesi ile kamuoyuna duyurulmuştur. Nasa vb bilim kuruluşları gökte ki her önemli şeye ve operasyonlarına kutsal kitaplarda ki isimleri değil, onların düşmanları olan putperestlerin ve sözde tanrıların isimlerini vermekle ünlüdürler.

Kabe’nin 19 derece açıyla 19 enlem üstüne çıktığımızda Ankara’nın batısında bir bölgeye geliyoruz ki adı halk dilinde N-allah-han ilçesinde Bağder-i Bala denen yere.  Bu mesafe Dünyanın Altın Oran merkezi olan Kabe-Arafat bölgesine tam bir büyük bir küçük altın oran uzunluğu kadar olacaktır. 1618 km + 618 km kadar. Mucizeler 1,618 yani altın oranla başladı ve şu ana dek 100’den fazla altın oran mucizesi gördünüz. Ayrıca kutsal kitapların ve güneş sisteminin ve geometrinin altın oran mucizeleri ile mühürlendiğini unutmayınız.

4.Mucize

ALTIN ORAN ÇİZGİSİ ÜSTÜNDE Kİ ALTIN ORAN NOKTALAR DİZİSİ

Bu çizgi sıradan bir çizgi değil, dünyanın en önemli çizgisi, tüm dinleri doğrulayan sırat-ı müstakim. Tüm peygamberlerin üzerinde yürüdüğü doğruluk yolu bu çizgi. Sıratla ilgisini anlatmadan önce; çizginin iç ölçülerinde ki altın oran ölçülerine bakalım.

Kabe’den bu çizgi üzerinde 618 km ve 19 derece kadar Kudüs’e ilerleyince El-Ula’ya geliriz. Burası Hz Salih ailesinin doğduğu yer.

Kabe’den tam 1000 km daha gidelim. Burası Medyen bölgesi ve Şuayb As. ın ailesinin doğduğu yer.

1234 km ve 567 metre 89 santim gidelim. Yani 10 parmaklı insana lütfedilmiş matematiksel sistemin SIRALI dizisi kadar. Bu mesafe çok keskin bir şekilde Kabe’nin kapısından Mescid-i Aksa’nın yada farklı bir deyişle Süleyman tapınağının kapısına olan hassas mesafedir.   Eğer iki küçük altın oran mesafesinde yani 618X2=1.236 km gidersek yine Süleyman Mabedinin dış sınırına bir başka kutsal yer olan Zedekiah Mağarasına ulaşırız.  

Kabe’nin içinde bulunduğu Mescid-i Haram’ın eski güney sınırı (750 metre) ile Zedekiah Mağarası- Mescid-i Aksa güney sınırı mesafesi 750 metre.

Kabe’den Salamis köyü yani havari Barnabas’ın doğduğu ve öldüğü köy 1618 km dir.

Ve son noktada bu mucizeleri yani İlahi Altın oran ve yol mucizelerini keşfeden kişinin de doğduğu köy yine bu çizgi üzerinde ve Kabe’ye 1618 + 618 Km uzaklığında, Havari Barnabas’a 618 km uzaklığında, Mescid’i Aksa’nın kapısına ise tam 1000 km uzaklığındadır.

 

5.Mucize

KUTSAL KİTAPLARDA ALTIN YOL: SIRAT

Matta 22
9 (isa dedi ki)  (Tanrı; düğüne çağırmak için halkını elçilerini gönderdi); Şimdi kalkın yol kavşaklarına gidin, bulduğunuz herkesi düğün şölenine çağırın.’

Luka 3

4 Yeşaya peygamberin sözlerini içeren kitapta yazılı olduğu gibi: “Çölden bir ses yükseliyor: ‘Rab’bin yolunu hazırlayın, O’nun geçitlerini düzleyin. 5 Her koyak doldurulacak. Dik tepe ve tümsek hep alçaltılacak. Eğrilikler büğrülükler düzene bürünecek. İnişli çıkışlı yerler dümdüz yola dönüşecek. 6 Ve her can Tanrı’nın kurtarışını görecek.”

BARNABAS’IN DOĞDUĞU EV KABE İLE 19 DERECE VE 1618 KM

Kabe’den bu 19 derecelik çizgi boyunca tam 1618 km ilerlediğinizde ise en seçkin havarilerden olan Barnabas’ın ve ailesinin doğum yerine ulaşırız. O ki günümüz hristiyanlığının kurucusu Pavlus bile Barnabas’ın kefilliği ile havariler arasına katılabildi. Siyasi güç farkı oluşmasıydı dünya şimdi Barnabas’ın Yaratıcının bölünmez birliği ve ortaksızlığı ilkesine dayalı Tevrat’a daha uygun bir Hıristiyanlık inancı yaşıyor olacaktı.

Kudüs’ten tam 1000 km ve 365 metre gittiğinizde yada farklı bir ifadeyle Barnabas’ın şehrinden 618 km 19 dereceyle ilerlediğimizde ise Bağder-i Bala ve Kara hisar köyü çıkar. Biliyorum merak ediyorsunuz. Tüm bu altın orana dayalı noktaların 19 la çizildiği son noktada ne var? 19 enlem yüksekliğinde, 19 derece ile altın oran ölçülerine göre çizilen bu dümdüz yolun sonunda Neden Nallah-an Bağder-e var?

6.Mucize

ALTIN ORAN MUCİZESİYLE GEÇEN 12. YIL SONUNDA; N-ALLAH-AN

Çocukluğumdan beri Allah’a ulaştıracak yolları ve mucizeleri arar dururum. Hayatımın neredeyse her gününü, devlet memuriyetimden istifa ederek peygamberlere Allah’ın lütfettiği ilahi mucizeleri tüm dillerde dünyaya duyurmaya adandım.

Tüm bu noktaları birleştirip altın oran ve 19 ile gittikleri noktayı gördüğümde çok şaşırdım. Çünkü bir büyük altın oran çizgisi tüm peygamberlerin yaşam yolu olurken, bir küçük altın oran yani 618 km daha aynı yolda ilerleyince; 7. ve son nokta olan memleketim Ankara Nallıhan Bağder-i Bala tam orada olduğunu gördüm.  Gördüm ki yüce Allah’ın peygamberlerine, kutsal kitaplarına hizmetkar bu kulunu unutmamış. 10 yıl önce dünyanın altın oran noktasının keşfi ve dünyaya ilanı ile başlayan mucizeler yolculuğum; sonunda kendimi bu mucizenin parçası olarak buldu. Şahit olun; O hiç bir çabayı karşılıksız bırakmıyor. O’na sonsuz şükürler olsun. Bu bölge ile ilgili daha fazla detayı ilerleyen bölümlerde ve diğer kitaplarımda görebilirsiniz.

 

7.Mucize

MUSA’NIN DOĞUM YERİNDE Kİ MUCİZE

Bağder’den ve Kabe’den iç noktalara olan altın oranla oluşturulmuş peygamber ve ailelerinin doğum yerlerini gördünüz. Aslında yeryüzünde ki tüm ulul azm (kitap ve şeriat sahibi, büyük) peygamberler bu çizginin üzerinde yürümek için yaratılmışlardır. Çizginin dışında doğmuş görünen Nuh, Musa ve İbrahim peygamberlere dahi inanan halkları toplayarak çizginin üzerine götürmeleri emredilmiştir. İsa as’ın dahi; annesi Hz Meryem; Mısır’da iken yola çıkarılmış ve çizgi üzerinde doğumun gerçekleşmesi sağlanmıştır. Yani çizgi dışında ki 3 istisnai peygamber doğumunun nedeni;  kutsal soyu kutsal çizgi üzerinde toplamaktır. Tüm halklar er yada geç bu çizgi üzerinde Allah’ın dini ve elçisi ile karşılaşırlar. Bu sırat üzerinde ki karşılaşmada yürekten inanan halklar cennete geçerken bir kısmında bu sırattan cehenneme geri düşerler.

Musa ve İbrahim’in doğum yerlerinden çizgiye çekilselerde, onların doğum yerleri de mucizevi ve tamamlayıcı bir nitelik arz eder. Musa’nın doğduğu piramitler ve firavunlar bölgesinin boylamı 31.07 olduğu gibi Karahisar-Bağder’in de boylamı  31,07’dir. Yani onbinde bir hassasiyetle aynı boylam çizgisi üzerinde iki noktadırlar.

 

8.Mucize

BUDA VE ZERDÜŞT PEYGAMBERLERDE ALLAH TARAFINDAN SEÇİLMİŞTİR

Bağder’den güneye değil de, doğuya doğru Google Earth sisteminde 90 derecelik bir açıyla ilerlersek binde 1’lik açısal hassasiyetle önce Zerdüşt Peygamber’in şehrine ardından da Buda’nın doğduğu saraya; Limbuni Tapınağına ulaşırız. (Nepal’in tam altında). Bağder’den tam 90 derece güneye gidersekte Hz Musa’nın doğduğu yere Giza piramitleri bölgesine ulaşırız.

Yani Nallahan bağder’den hem güneye hem de doğuya 90 derecelik dik açılar kalan tüm peygamberlerin doğum yerlerini birleştirmektedir.

Halk dilinde Nallahan olarak adı geçen bu ilçe sanki bu mucize ile Allah’ı andırsın diye ismi özel seçilmiştir. Bu peygamberlerin ilahi bir görevle seçildiklerine ilişkin pek çok kanıtı doğrudan kutsal kitaplar üzerinden yakında göstereceğim.

9.Mucize

NALLAH’AN DA Kİ İKİ MERKEZ ARASIN DAKİ ALTIN ORAN BAĞLARI

Son nokta olan Bağder-i Bala köyü ile Karahisar leri de kendi aralarında altın oran açılarına göre kaderde belirlenmiştir.

Bağder-Karahisar Merkezleri Açısı

161,80 derece

Bağder Anne Ev – KaraHisar Baba Ev (Kapıdan Kapıya)

Uzaklık 3236 metre (2 Altın oran 1618+1618=3236 )

Açı 160,81 derece (Tersten 19,19 derece)

Bağder Köyün Kuzey  Sınırından Kuzey Kutup Noktasına

5555 km.

Bağder Köyün Güney Sınırından Ekvatora

4444 km

Kara Hisar Baba Evi ve Bahçesinde ki Tapınaktan Güney Kutup Noktası

14444 km

 

10.Mucize

GOŞEN’DEN AĞLAMA DUVARINA YAPILAN YOLCULUK KADERDE YAZILIDIR

Hz Musa’nın ailesinin doğum yeri olduğu ve Yakupoğulları yani yahudilerin yerleşim merkezi olduğu düşünülen Goşen bölgesi ile Kudüs Ağlama duvarının arasında ki açı  tam 19,618 derece ve mesafe göklerin kat sayısı, tevratta yeryüzünde ki  Rabbin gözleri olarak semboliz edilen şahit resüller sayısınca, 7 noktalı bu kutsal yola atıfla tam 7X7X7=343 km’dir.

Goşen’den, Mescid-i Aksa Ağlama Duvarına Mesafe ve Açı

343,000 km (7X7X7=343 )

70,382 derece (19,618 derece ekvatorla açısı)

Peygamberlerin ve kutsal kitapların günümüzde ortaya çıkması için saklanan, hem bir müjde hem de bir uyarı olan, size göstermem için ilham edilmiş 1000 mucize var. Bir sonra ki bölüm de koordinat sistemlerinde ki tesadüfle açıklanamayacak başka mucizeleri göreceğiz. Dinlerin birliğine ve özüne giden yolculukta benimle yoldaş olmaya devam edin.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak