ALTIN YOL; SIRAT’I MÜSTAKİM MUCİZESİ NEDİR? (5. Kitap 1. Bölüm)

Bu kitapta dinlerin birliği inancını doğrulayan yeni mucizeleri göreceksiniz. Altın oran mucizesinin Mekke’yi dünyanın altın oran şehri, Arafat’ı kutupların altın oran noktası, Kabe’yi yükselme ve şehrin altın oran noktası haline getirdiğini gördünüz. Hatta çok daha fazlasını da kitaplarımda sizlere göstermiştim.

Kutsal kitapların, güneş sisteminin, dünya ve ayın tasarımının ve insan yüzlerinin altın oranla tasarlandığını, her birinin doğayı yaratan tarafından tasarlandığını da gördünüz. Ve daha fazlasını da…

Altın yol mucizesi ise, Altın oran (0,618/1,618) mucizelerinin tamamlayıcısıdır. Muhteşem Altın Oran mucizelerinden sonra daha büyüğünü hayallerimize sığdıramazken bir yenisi daha lütfedildi. Allah, Altın Oran noktasından çıkıp yükselen, altın oran mührü taşıyan, 19 derece açılı, 19 enlem yükseklikte ve her durağı ve uzunluğu altın oran sayısı ile inşa edilmiş muhteşem bir yolun varlığını ilham etmiştir.

Dünya üzerinde ki kutsalların-peygamberlerin ve kutsal mekanların yerlerini ölçmek kutsal kitapların onlara dikkatle yönelenler için yaptığı bir hatırlatmadır.

İncil Vahiy 11

111  Bana değneğe benzer bir ölçü kamışı verilip şöyle dendi: “Git, Tanrı’nın Tapınağı’nı ve sunağı ölç, orada tapınanları say!

İncil Vahiy 21

15 Benimle konuşan meleğin elinde kenti ve kent kapılarıyla surları ölçmek için altın bir ölçü kamışı/medre vardı.

Enok peygamberin kitabında yine altın oran sayılarıyla işaretlenmiş bir bölümde vaat edilen gün geldiğinde bir sırrı ortaya çıkarmak ve doğrulamak için ölçümler yapılacağı yazılıdır.

Enok
61. Bölüm

1.O günlerde o meleklere uzun ölçüm şeritleri (mezurolar-metreler) verildi. Melekler kendilerine kanatlar alıp uçtular ve kuzeye doğru (Kudüs’ten kuzeye, Anadoluya yada kutuplara) gittiler.

İlk Meleğe sordum: “Neden ölçüm şeritleri alıp gittiler?” O da dedi ki:Ölçmeye gittiler.

2.Ve benimle gelen melek dedi ki: “Bunlar Doğru olanın ölçülerini getirecek ve doğru olandan bir diğer doğru olana ölçüyü getirecek, 4.Ve bu ölçüler inanç verici olacaktır (Altın oran ve Altın yol Mucizeleri kitaplarına bakınız) ve “doğruluğu” güçlendirecektir.

5.O ölçüler dünyanın derinliklerinin tüm sırlarını ortaya çıkaracaktır.

6.Çölün yok ettiği, vahşi hayvanların yediği, denizdeki balıkların yediği kişiler Seçilmiş Olan’ın gününde dönüp orada dursun diye. (Ruhul Dünya kitabında ki Mucizelere bakınız) Çünkü Ruhların Tanrısının önünde hiçbiri yok edilmeyecek ve hiçbiri yok edilemez.

7.Ve göklerin üzerinde oturan herkes bir emir aldı; onlara tek bir güç, tek bir ses ve ateşe benzer tek bir ışık verildi.

61.8 Ve Rûhların Sahibi, seçtiği kişiyi şanına ait tahtın üzerine yerleştirdi. O yüksek semalarda bulunan Allah’a ait olanların, bütün amellerini yargılayacak ve onların işlerini (altın oran 618 ayetinde altın ölçü sayısı) ölçek/tartı üzerinde tartacak.

Kutsal metinlerde insanlara tavsiye edilen doğru yol, Sırat, Kur’anda Sırat-ı Müstakim (Düz yol), Hz Muhammed’in hadislerinde yada Zerdüşt’ün kutsal kitabında insanlığın cennete ulaşmak için üzerinde yürüyeceği, cehennemin üzerine kurulan köprü olarak anlatılır. Bu yol tüm peygamberlerin yaşam yoludur. Kim bu yoldan dışarı çıkarsa cehenneme düşecek ve orada kalacaktır.

Bu mucizevi çizgi öyledir ki; orada doğmayan peygamberlere bile çizgi/yol üzerine gidip orada ölmesi emredilmiştir. Orada doğmayanlar dahi inanmış insanları o çizgiye toplamak için gurbete gönderilmiş ve o yol üzerine çekilecek elçilerdir.

Önce kutsal kitaplarla altın yol ve sırat kavramlarını özümseyelim.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak