AMERİKA; ORMANDAKİ HAYVANLARIN LİDERİ (7. Kitap 10. Bölüm)

Çoğumuz ormanların kralının aslan olduğunu düşünür. Bu görüş yanlıştır. Aslanların ve onlardan da güçlü olan kaplanların en büyük düşmanı fillerdir. Aslanlar ancak sürüler halinde saldırdıklarında bir fili öldürebilirler. Ancak böyle bir saldırı da bile fil aslanlardan bazılarını öldürebilir ya da onları yeterince yorup kurtulabilir. Genelde bir fil 2 aslanı rahatça öldürebilir. Ayağının altına aldığı, üzerine oturduğu yada hortumu ile sarıp, üstüne çöktüğünde aslan sakatlanır yada ölür. Hülasa; ormanların ağır vasıtası ve güç konusunda ki gerçek lideri fildir.

Dünya ormanına baktığımızda ABD’nin olduğu yer tamda bir filin başı ve gözleridir. Kuzey Amerika olarak düşündüğümüzde ise hortumu ve kulakları ile birlikte yaşlı bir fil görürüz.

Bu filin hemen altında ise yavru bir fil vardır. Yavru filler çaresiz ve savunmasızdır ve anneye bağlıdır.

İlginçtir ki; ABD yani dünya ormanın en güçlüsü görünen yaşlı fil; bu şeklin ayağı kuyruğu ya da kulağı gibi güçsüz bir yerine denk düşebilirdi. Halbuki öyle olmamış en uygun yere düşmüştür. Beyin noktasına ve gücü ağaçları parçalayan çeneye yığılmıştır.

Gerçekten de fil aynı zamanda en tüketici, en obur olandır. Ayrıca ABD’de iki parti bulunur ve bunlardan birinin çok uzun zamandan beri amblemi fildir.

Güney Amerika savunmaya muhtaç yeni doğmuş bir fil gibi görünüyor ve annesi onu besliyor. Tam tersi de olabilirdi. ABD yavru filin olduğu yerde olabilirdi. Ama olmamış. Tüm bunlar gösteriyor ki; bu şekiller de kendi içlerinde bir hikmete, bir benzetme olmanın ötesinde değerlere sahiptir.

Bu iki şekilde diğer tüm şekiller gibi, birbiri ile anlamlı bir etkileşim halinde ve batı tarafına doğru boyunlarını ilahi kurala uyarak bükmüşlerdir.

ORİJİNAL RESİM – AMERİKA’NIN UZAYDAN GÖRÜNÜŞÜ BİR FİL GİBİDİR.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak