AMERİKA; ORMANDAKİ HAYVANLARIN LİDERİ (7. Kitap 10. Bölüm)

Çoğumuz ormanların kralının aslan olduğunu düşünür. Bu görüş yanlıştır. Aslanların ve onlardan da güçlü olan kaplanların en büyük düşmanı fillerdir. Aslanlar ancak sürüler halinde saldırdıklarında bir fili öldürebilirler. Ancak böyle bir saldırıda bile fil, aslanlardan bazılarını öldürebilir ya da onları yeterince yorup kurtulabilir. Genelde bir fil 2 aslanı rahatça öldürebilir. Ayağının altına aldığı, üzerine oturduğu yada hortumu ile sarıp, üstüne çöktüğünde aslan sakatlanır yada ölür. Hülasa; ormanların ağır vasıtası ve güç konusundaki gerçek lideri fildir.

Dünya ormanına baktığımızda ABD’nin olduğu yer tam da bir filin başı ve gözleridir. Kuzey Amerika olarak düşündüğümüzde ise hortumu ve kulakları ile birlikte yaşlı bir fil görürüz.

Bu filin hemen altında ise yavru bir fil vardır. Yavru filler çaresiz ve savunmasızdır ve anneye bağlıdır.

İlginçtir ki; ABD yani dünya ormanın en güçlüsü görünen yaşlı fil; bu şeklin ayağı kuyruğu ya da kulağı gibi güçsüz bir yerine denk düşebilirdi. Halbuki öyle olmamış en uygun yere düşmüştür. Beyin noktasına ve gücü ağaçları parçalayan çeneye yığılmıştır.

Gerçekten de fil aynı zamanda en tüketici, en obur olandır. Ayrıca ABD’de iki parti bulunur ve bunlardan birinin çok uzun zamandan beri amblemi fildir.

Güney Amerika savunmaya muhtaç yeni doğmuş bir fil gibi görünüyor ve annesi onu besliyor. Tam tersi de olabilirdi. ABD yavru filin olduğu yerde olabilirdi. Ama olmamış. Tüm bunlar gösteriyor ki; bu şekiller de kendi içlerinde bir hikmete, bir benzetme olmanın ötesinde değerlere sahiptir.

Bu iki şekilde diğer tüm şekiller gibi, birbiri ile anlamlı bir etkileşim halinde ve batı tarafına doğru boyunlarını ilahi kurala uyarak bükmüşlerdir.

ORİJİNAL RESİM – AMERİKA’NIN UZAYDAN GÖRÜNÜŞÜ BİR FİL GİBİDİR.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak