ASTROLOJİ GERÇEKLİĞİ, BİLİMSEL KANITLARI, YILDIZ HARİTALARINI OKUMANIN YENİ YOLU

Daha önce sizlere astronominin gerçekçi bir yanı olduğunu söylemiştim. Bana ilham olana göre;

“Gezegenler ve yıldızlar Rab için bir saatin yelkovanları, akrebi ve kadranı gibi olan kompleks bir saattir.”

Rahman’ın ve meleklerinin katında kol saati kullanılmaz. Yüksek hızda araçlar ve kanatlarla hareket eden kainata hakim olan güç ve ordular için zamanı belirlemede tek bir sistem olabilir. Bu sistem de yıldız ve gezegenlerin birbirine göre konumlarıdır.

Kainatta öyle bir sistem ve saat vardır ki; bu kozmik saatin kolları asla bir geldiği yere bir daha gelmez. Güneş sistemi içi gibi küçük bir saat kadranında dahi tüm gezegen ve gök elemanlarının tümünün aynı eskiden olduğu konumlarda dizilmesi milyarlarca yıl sürer. Hatta bazıları ileri ve geri hareketler yaptığı yada yörüngelerinden saptıkları için kıyamete kadar hiçbir göksel saat aynı zamanı göstermez. Bu yönüyle göksel saat insanoğlunun geliştirdiği saatten çok daha üstündür.

Ancak bu benzersiz oluşuma rağmen bazı birbirini anımsatan temel döngüler vardır. Örneğin; Güneş sisteminin ilk 7 gezegeni her aynı hizaya geldiğinde bu göklerde anımsanır ve bu zamanda Rab için önemli bir olayla misal aleminde bir bağlantı ortaya çıkar. Artık sonsuza dek bu göksel aynı şekle büründüğünde Rabbin misal alemindeki hatırası canlanır ve ilkine benzer yeni bir olayın tetiklenmesine neden olur.

Bana gelen bu ilhamın doğruluğunu nasıl anlayabilir ve bir kanıt elde edebilirim diye düşündüm. Tam başlangıç zamanı bilinen ve dünya kurulduğundan beri benzeri görülmemiş büyüklükte 2 büyük savaş yaşadık. 1. ve 2. dünya savaşları. İkisinin de hangi gün gerçekleştiğini ve çıkış yerlerini biliyorduk.

İki savaşında yıldız haritalarını karşılaştıracaktım. Eğer birbirine büyük ölçüde benzeyen temel elemanlar görürsem ikna olacaktım. Ve beklediğimin çok ötesinde büyük bir benzeşimle karşılaştım.

İki haritada büyük ölçüde aynı konumda olan ve aynı şekilde hizalanan 5 gökyüzü evini (gezegenlerini/doğa meleklerini) gördüm.

Aşağıda 1. dünya savaşının çıkış günü ve yeri sayılan bölgedeki astroloji haritasını görüyorsunuz. 28 Temmuz 1914.

Aşağıdaki haritada 2. dünya savaşının çıkışına ait yıldız haritasını görüyorsunuz.

Rastgele zamanda (2020 – 15 Aralık) alınmış bir Almanya gök haritası. Dünya savaşlarının çıktığı günlere hiç benzemiyor. Bu sefer  Jüpiter, Satürn ve Ay savaş çıkaranların arasına girmişler.

2020 ARALIK HARİTASI (SAVAŞ ZAMANINDA ÇOK FARKLI)

İki savaş zamanında benzer şekilde konumlanmış gezegenleri inceleyelim.

1.PLÜTON  (Haritadaki  bir turu 248 yıl)

İki haritaya bakın; önce kırmızıya boyadığım; insana benzeyen sembolle ifade edilmiş gezegen; Plüton. Astroloji.org sitesinden bu gezegenin özelliklerine bakalım.

Mitolojide yeraltı tanrısını (ölüler aleminin meleğini) simgeler. Plüton bilinmeyeni, yani ölüm ve ölümden sonraki hayatı temsil eder. Yeniden doğuşun, dönüşümün, başkalaşımın, başlangıç ve bitişin gezegenidir. Plüton psikolojik bakımdan bilinçaltını gösterir. Saplantıları, tabuları, alışkanlıkları, krizleri, yaşam ve ölüm gibi temel konuları yönetir.

2. MERKÜR  (Haritadaki  bir turu 88 gün)

Boynuzlu ve ters haç sembollerine sahip bu gezegen Merkür’dür. Gökte 88 takım yıldız belirlenmiş ve bilimsel olarak tasnif edilip isimlendirilmiştir. Kuran’da “melek” ve “şeytan” kelimelerinin tekrar sayısı da 88’dir. Rab, Güneşe en yakın 1. gezegenin döngüsünü 88 olarak belirlemiştir. Böylece gezegen ve yıldızlarla meleklerin ilgisi mühürlenmiş ve kutsanmış olsun.

Mitolojide Merkür, tanrıların (meleklerin) habercisi olarak bilinirdi. Astrolojide bu gezegen haberleşmeyi temsil eder. Her türlü konuşma, yazı, yolculuk bu gezegenin yönetimindedir.

3.GÜNEŞ 

Güneş astrolojide yaratımdan sorumludur. Aslında burçlar dediğimiz 12’li sistem Güneş burçlarıdır. Bir insan yada bir olay doğarken, Güneş hangi yıldız sisteminin olduğu yerden doğuyorsa kişi o burçtan sayılır. Güneşin yaratım işinde nasıl etkili bir araç olduğunu daha sonra bilimsel bir bakış açısı ile anlatacağım.

Yukarıdaki yıldız haritasında üneşin yeri 24 saatte bir tur attığından onun yerine gece 12’de o gün başlarken bakılır. O saatlerde güneş nerdeyse arkasına aldığı yıldızların ve gezegenlerin tesirlerini dünyaya iletir.

4.NEPTUN (Haritadaki (Zodyak) bir turu 164 yıl saat)

Cehennem zebanilerinin işkence çatallarına benzeyen sembolü ile hiçte iyi düşünceler uyandırmayan bir gezegendir Neptün. Astolojide genellikle engelleri yıkan, gizem ve büyü ile ilişkilendirilen bir gezegendir.

5. JUPİTER (Haritadaki  (Zodyak) bir turu 11.9 yıl)

HARİTANIN OKUNMASI

Jüpiter, nice çağlar insanların baş ilah olarak taptıkları; tanrıların babası saydıkları bir gezegendir. Allah’ın katındaki durumu ise bolluk ve bereketi yönetmektir. Ancak insanların onu tanrı konumuna getirmesi ile 9. evden 11. eve yükseliş anında görünmesi Rabbin yeryüzündeki deccaliyet’in kurucusu ve yardımcı olan toplumları cezalandırmasına dair güçlü bir duygu oluşturur. Her iki dünya savaşı yıldız haritasında sözde baş ilah Jupiter’in 10’u evi aşıp 11’e yükseldiği görülür. Şeytan’da iki el, eli, ve sayı sistemdeki mutlak 10 olan Tanrı’yı aşarak 11. olacağını vadederek kendi yandaşlarını kandırmaktadır. 9 ve 11 kültü dünyadaki büyük olaylarda farklı bir yönden de  kendini göstermektedir. Şeytan hemen her şeye bu sayısal mührü vurur. Burada Jupiter’in bir yılının dünya takvimine göre 11.9 yıl olduğunu unutmamak gerekir.

Bu durumda Jupiter yaklaşık her 12 yılda bir 10. evden 11. eve yükselir. Bu kötü bir saattir.

Bu durumda Ölüler diyarı meleği, Engel yıkıcı ve gizem meleği, Haberci Melek güneşin yanında dizilerek konuşmuş ve sözde tanrıların ilahı Jupiter 9.11 geçerken dünyaya kılıçlarını vurmuşlardır.

Bu 2 büyük savaşa dünyadaki tüm gelişmiş ülkeler karışmış ve hepsi de kazansa dahi büyük kayıplar vermiş ve yaralar almışlardır.

Biri 248 yıl, diğeri 165 yıl bir diğeri de 11.9 yıllık yörüngelere sahip olan 3 belirleyici gezegenin yeniden aynı açılarda gökte görünmesi yüzyıllar alabilir.

Zamanla önemli olayların ve kişilerin yıldız haritalarını incelemeye ve bu konuda eğitimler vermeye devam edeceğim. Neden ve nasıl hangi fiziksel etkilerle, kutsal kitaplardan kanıtlarıyla göksel kanunların yeryüzünde nasıl hayat bulduğuna dair delilleri sizlerle paylaşarak gökleri yorumlamanızı sağlayacağım.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak