CEHENNEMDEKİ ZEBANİLER -SAHRA (7. Kitap 4. Bölüm)

Sahra. 80 dereceye ulaşan sıcaklığı, yıllarca tek damla yağmur düşmemiş ateş rengi kavurucu kumlarıyla pek çoklarına göre dünyanın cehennemi. Tarihte ordular, kervanlar Sahra cehennemine girmemek için uzun yollar dolaştılar ve adını korkunç sıcak ve ateş çıkan topraklarından ötürü ölüm çölü koydular.

Pek çok kutsal kitapta özellikle cehennem sahneleri detaylı olarak tarif edilmiştir. Cehennemliklere azap edici cehennem melekleri, ateş azabıyla ve çukurlara atılmış insanlara ebedi bir azap verirler. Birazdan göreceğiniz sahneler sizi korkutabilir ve aklınızdan çıkmayabilir. Evet çıkmamalı ve korkutmalı da. Bu korku bizlerin daha dikkatli ve hassas, daha iyi ve doğru olduğumuz bir hayat sürerek bu ateşten korunmamıza fayda sağlayabilir. Bu nedenle bana ölümü ve cehennemi hatırlatması için, bu resimleri sıkça görebileceğim bir yerde tutmaya çalışıyorum.

İncelemeye Afrika’dan başlayalım. İlk resim bize cehennemin haberlerini anlatıyor. İki farklı zebani iki insanı ateş rüzgarları ile kavuruyor. Cehennemin görüntüsü 4 farklı varlığın yüzü ile TV’de yayınlansa idi en büyük haber olurdu.

 102.7- …ileride bileceksiniz. Eğer siz kesin bir bilgiyle bilmiş olsaydınız, Yemin olsun, o cehennemi mutlaka göreceksiniz!; Sonra onu kesin olarak gözle göreceksiniz. Yine yemin olsun, onu gözünüzle apaçık göreceksiniz!

Resimde hiç bir oynama yoktur. Afrika’nın tüm kuzeyini yani tüm sahrayı kaplayan çok büyük bir semboller kümesidir. Tüm imajlar gibi bu imaj da dünya 23 derecelik eğimi ile dönerken uzayda dünya eksenine yerleşik bir gözden bakılmışçasına incelenmiştir. Şaşırtıcı şekilde tüm yüzler aynı yöne bakmakta, yer ile olan açısı tamamı sanki belirli bir çizgiyi zemin kabul etmişcesine o çizgi ile paralel şekilde çizilmiştir. Yani bu sembolleri haritayı döndüre döndüre değil dünyanın eksenine yerleşmiş bir gözden alışageldiğimiz açıdan bakarak gözlemledim. Zoom yapmaya dahi ihtiyaç duymadım. Dünya dönerken karşıma çıkan resimleri çizdim.

Afrika’nın kuzey doğu kısmını neredeyse kaplayan 4 kişilik devasa şekil cehennemden canlı yayınla haberleri gösteriyor gibi…

Yanan ilk kafa. Aynı Kur’an’da tasvir edilen cehennem sahneleri gibi ateşten bir çukurun içinde yanan bir kafa görünüyor. Yine ayetlerde tarif edildiği gibi yüzü kararmış. Arkadan vuran ateşin gücü öyle büyük ki başın yarısını vurdukça eritmiş ve dümdüz etmiş. Belki de başını yasladığı sıcak düzlem onu bu şekilde eritti ve zeminin şeklini verdi.

Şekillerin birbiri ile çok anlamlı bir etkileşim içinde olması tesadüf olma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Büyük kanatlı zebaninin ağzından çıkan ateş dolu soluk, lavlar gibi akıyor. Dalgalar var. Kafaya çarptıkça kafanın etrafından dolaşıyor aynı gerçek bir sahnede olduğu gibi.

Bu adamın ağzı aşağı doğru gerilmiş ve adeta yüzünün iskeleti görünmüş.

Aşağıdaki resimde ise özellikle burnu simsiyah mühürlenmiş ve yine yüzü yanmış biri görülmekte. Dabbe ile ilgili hadislerde göreceksiniz ki kafirlerin burunları siyah mühür ile mühürlenecek. Yüzler ise kararacak.

Ateş rüzgarında başı duman duman yanan adamın yüz derisi adeta çökmüş. Kaşları yanaklarının üzerine doğru inmiş ve dünyanın en mutsuz bitik ve ümitsiz insanı gibi duruyor.

Öyle özel çizilmiş ki her şey; adamın kafasının pişmesinden kaynaklanan dumanlar çığlık atan bir ruh şeklini almış. Öyle ki baktığı şekil kendisine ateş püskürten zebani. Akımların hedeflerinde bu kafalar var ve hedeflerini tam isabetle vuruyorlar.

Dünyanın en korkunç haberini sunuyor olmaktan ötürü üzgünüm. Keşke zalimler işledikleri suçun ve verdikleri zararın büyüklüğünü idrak edebilselerdi. Gaflettekilerin hali, uçuruma giderken uyarıları umursamayan bir şoförün haline benziyor. Allah kalpten inanan salih tüm kullarını azabından muhafaza edecektir.

Bu sahneler beni çok ürkütse de; Allah’a insanları uyarmak için mucizeler göstermesini ve deliller vermesini talep ettiğim günü hatırlıyorum. Duam akabinde bunlar gibi yada farklı türlerde yüzlerce mucize ilham olundu. Bunları çok değerli ve bilgili insanlarla istişare ederek onaylarını alarak sizlere sunuyorum. Sadece kendi görüşüm ve keşfimle hareket etmek istemiyorum. Eğer bunların gerçek birer mesaj olduğuna inanmasam ve paylaşmaya mecbur hissetmesem bu acı ve dehşet dolu sahneleri size göstermezdim. Umarım ki ibret alınır ve bunlar yaşanmadan dönenler olur.

Siyah yüzlü yandan görünen zebaninin gözünün yakınındaki göz pınarı ve tuz dolu çukurlardan göz irisine çok benzeyen bir takım oluşumlar.

Neml Suresi: 93 

Ve şöyle de: Hamd Allah’a mahsustur. O, delillerini size gösterecek, siz de onları görüp tanıyacaksınız . Rabbin, yaptıklarınızdan habersiz değildir. 

Fussilet 53

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde âyetlerimizi göstereceğiz ki onun gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?

Benzer Yazılar

Yorum Bırak