CEHENNEMDEKİ ZEBANİLER -SAHRA

Sahra. 80 dereceye ulaşan sıcaklığı, yıllarca tek damla yağmur düşmemiş ateş rengi kavurucu kumlarıyla pek çoklarına göre dünyanın cehennemi. Tarihte ordular, kervanlar Sahra cehennemine girmemek için uzun yollar dolaştılar ve adını korkunç sıcak ve ateş çıkan topraklarından ötürü ölüm çölü koydular.

Pek çok kutsal kitapta özellikle cehennem sahneleri detaylı olarak tarif edilmiştir. Cehennemliklere azap edici cehennem melekleri, ateş azabıyla ve çukurlara atılmış insanlara ebedi bir azap verirler. Birazdan göreceğiniz sahneler sizi korkutabilir ve aklınızda çıkmayabilir. Evet çıkmamalı ve korkutmalıda. Bu korku bizlerin daha dikkatli ve hassas, daha iyi ve doğru olduğumuz bir hayat sürerek bu ateşten korunmamıza fayda sağlayabilir. Bu nedenle bana ölümü ve cehennemi hatırlatması için bu resimleri sıkça görebileceğim bir yerde tutmaya çalışıyorum.

İncelemeye Afrika’dan başlayalım. İlk resim bize cehennemin haberlerini anlatıyor. İki farklı zebani iki insanı ateş rüzgarları ile kavuruyor. Cehennemin görüntüsü 4 farklı varlığın yüzü ile TV’de yayınlansa idi en büyük haber olurdu.

 102.7- …ileride bileceksiniz. Eğer siz kesin bir bilgiyle bilmiş olsaydınız, Yemin olsun, o cehennemi mutlaka göreceksiniz!; Sonra onu kesin olarak gözle göreceksiniz. Yine yemin olsun, onu gözünüzle apaçık göreceksiniz!

Resimde hiç bir oynama yoktur. Afrikanın tüm kuzeyini yani tüm sahrayı kaplayan çok büyük bir semboller kümesidir. Tüm imajlar gibi bu imajda dünya 23 derecelik eğimi ile dönerken uzayda dünya eksenine yerleşik bir gözden bakılmışçasına incelenmiştir. Şaşırtıcı şekilde tüm yüzler aynı yöne bakmakta, yer ile olan açısı tamamı sanki belirli bir çizgiyi zemin kabul etmişcesine o çizgi ile paralel şekilde çizilmiştir. Yani bu sembolleri haritayı döndüre döndüre değil dünyanın eksenine yerleşmiş bir gözden alışageldiğimiz açıdan bakarak gözlemledim. Zoom yapmaya dahi ihtiyaç duymadım. Dünya dönerken karşıma çıkan resimleri çizdim.

Afrika’nın kuzey doğu kısmını neredeyse kaplayan 4 kişilik devasa şekil cehennemden canlı yayınla haberleri gösteriyor gibi…

Yanan ilk kafa. Aynı Kur’an da tasvir edilen cehennem sahneleri gibi ateşten bir çukurun içinde yanan bir kafa görünüyor. Yine ayetlerde tarif edildiği gibi yüzü kararmış. Arkadan vuran ateşin gücü öyle büyük ki başın yarısını vurdukça eritmiş ve dümdüz etmiş. Belki de başını yasladığı sıcak düzlem onu bu şekilde eritti ve zeminin şeklini verdi.

Şekillerin birbiri ile çok anlamlı bir etkileşim içinde olması tesadüf olma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Büyük kanatlı zebaninin ağzından çıkan ateş dolu soluk lavlar gibi akıyor. Dalgalar var. Kafaya çarptıkça kafanın etrafından dolaşıyor aynı gerçek bir sahnede olduğu gibi.

Bu adamın ağzı aşağı doğru gerilmiş ve adeta yüzünün iskeleti görünmüş.

Aşağıda ki resimde ise özellikle burnu simsiyah mühürlenmiş ve yine yüzü yanmış biri görülmekte. Dabbe ile ilgili hadislerde göreceksiniz ki kafirlerin burunları siyah mühür ile mühürlenecek. Yüzler ise kararacak.

Ateş rüzgarında başı duman duman yanan adamın yüz derisi adeta çökmüş. Kaçları yanaklarının üzerine doğru inmiş ve dünyanın en mutsuz bitik ve ümitsiz insanı gibi duruyor.

Öyle özel çizilmiş ki her şey; adamın kafasının pişmesinden kaynaklanan dumanlar çığlık atan bir ruh şeklini almış. Öyle ki baktığı şekil kendisine ateş püskürten zebani. Akımların hedeflerinde bu kafalar var ve hedeflerini tam isabetle vuruyorlar.

Dünyanın en korkunç haberini sunuyor olmaktan ötürü üzgünüm. Keşke zalimler işledikleri suçun ve verdikleri zararın büyüklüğünü idrak edebilselerdi. Gaflettekilerin hali, uçuruma giderken uyarıları umursamayan bir şoförün haline benziyor. Allah kalpten inanan salih tüm kullarını azabından muhafaza edecektir.

Bu sahneler beni çok ürkütse de; Allah’a insanları uyarmak için mucizeler göstermesini ve deliller vermesini talep ettiğim günü hatırlıyorum. Duam akabinde bunlar gibi yada farklı türlerde yüzlerce mucize ilham olundu. Bunları çok değerli ve bilgili insanlarla istişare ederek onaylarını alarak sizlere sunuyorum. Sadece kendi görüşüm ve keşfimle hareket etmek istemiyorum. Eğer bunların gerçek birer mesaj olduğuna inanmasam ve paylaşmaya mecbur hissetmesem bu acı ve dehşet dolu sahneleri size göstermezdim. Umarım ki ibret alınır ve bunlar yaşanmadan dönenler olur.

Siyah yüzlü yandan görünen zebaninin gözünün yakınında ki göz pınarı ve tuz dolu çukurlardan göz irisine çok benzeyen bir takım oluşumlar.

Neml Suresi: 93 

Ve şöyle de: Hamd Allah’a mahsustur. O, delillerini size gösterecek, siz de onları görüp tanıyacaksınız . Rabbin, yaptıklarınızdan habersiz değildir. 

Fussilet 53

İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde âyetlerimizi göstereceğiz ki onun gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi?


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak