DİZ ÇÖKMÜŞ İNSAN SİLUETİ (7. Kitap 12. Bölüm)

Mekke’den Kudüs’e, Kudüs’ten İstanbul’a uzanan alanları birleştirdiğimizde ortaya diz çökmüş bir insan silueti çıkmaktadır. Bu şekli ve özelliklerini daha önce Kutsal Gizemler isimli belgeselimde işlemiştim.

Yeri gelmişken burada daha detaylı incelemekte fayda görüyorum.

 

Abdullah İbn-i Abbâs (r.a.) buyurdu:

“Kıyamet gününde dünya insanların önüne şöyle gösterilecek

Dünya saçının akı karasına karışmış, gözleri korkudan gömgök olmuş, azı dişleri, görünen, çirkin yaratılışlı (görünüşlü) yaşlı bir kadın suretinde getirilir. İnsanları seyreder. İnsanlara:

“Bunu tanıyor musunuz?” diye sorulur. İnsanlar da:

“Biz onu tanımaktan Allâh’a sığınırız.” derler.

“O, uğrunda birbirinizle çarpıştığınız, birbirinizi kestiğiniz, uğrunda birbirinize darılıp küstüğünüz, birbirinize hased ettiğiniz, buğz ettiğiniz, birbirinize kibirlenip gururlandığınız dünyadır.” denilir.

Sonra dünya cehenneme atılır. Dünya:

“Yâ Rabbi! Nerede bana tâbi’ olanlar, benim yardımcılarım.” deyince Allâhü Teâlâ:

‘Dünyaya tâbi’ olanları, onun yardımcılarını da cehenneme atın’ buyurur.” (Şuabü’l-Îman)

 

 

Bu görsel dek sembolün dişil olduğunu gösteren ve sadece bir benzetme olmadığı kanıtlayan pek çok işarete sahiptir. Özetlersek;

 • Ayakkabısı sivri uzun ve ince topukludur. Ayakkabının icat olduğu en eski çağlardan beri soylu kadınlar ince topuklu ayakkabılar giymektedir.
 • İki bacağının birleştiği yerde rahim yolu net şekilde görünmektedir.
 • Bu insanın karın yani bebeğin oluşup büyüdüğü; annelik yeri Mekke’dir. Kur’an da Mekke şehirlerin anası olarak “Ummul Kura” ismiyle tanıtılır.
 • Kudüs bu insanın kalbine denk gelir ki; kalp vahiy alan yerdir. Dünyada ki tüm şehirler içinde en çok vahiy alan yani en çok peygamberin geldiği yer Kudüs’tür.
 • Hadis’i şerifte gözlerinin gök rengine dönüştüğü yazar, yani mavidir. Bu şeklin gözleri bir göldür ve tarif edildiği gibi mavi gözlere sahiptir.
 • Bu suretin ağız hizasından sanki bir konuşma balonu bir söz çıkmış ve Kıbrıs şekline girmiştir. Kıbrıs’a baktığımızda havarilerin doğduğu toplandığı ve Hıristiyanlığı yaydığı yer olduğunu görürüz. Kutsal kitaplar Hz. İsa’yı “Rabbin kelimesi” olarak tanımlar. O sözdü. Söz Meryem’de insan oldu. Ve Onun sözleri olan İncil’in Kıbrıs’ta kitaplar halinde dünyaya özellikle Barnabas öncülüğünde yayıldığını görüyoruz. Yol arkadaşı Pavlus ile birçok konuda ters düşüp düşman derecesine gelseler bile Kıbrıs tartışmasız Hz İsa’nın sözlerinin dünyaya yayıldığı yerdir.
 • Bu insan şeklinin beyin bölgesi İstanbul’a ve Ege’ye düşmektedir. Bu bölgeler gerçek manada bir beyin gibi tarih boyunca dünyanın hâkim güçlerinin yönetim merkezi olmuştur.

Kişinin elinde tuttuğu bir çiçek gibi görünen Nil nehri, aynı bir bitki gibi içi su dolu ve yem yeşil bir görünüm arz etmektedir. Yani sembolün kendisi ile yaşamsal fonksiyonu birbiri ile muhteşem şekilde örtüşmektedir. Bu çiçek şekli toprak rengi, sıradağlar ya da çöl sınırları gibi değişik coğrafi şekillerle de verilebilirdi. Ama bunun yerine en anlamlı olan seçilmiş ve Afrika’nın çiçeği olan Nil insanın elinde ki bir gül gibi durmaktadır. Aynı zamanda bu tespih olarak da değerlendirilebilir ki; tespih ipi ve taşları nasıl çektikçe bir nehir gibi kayıyorsa, Nil de çağlar boyunca böyle akıp gitmektedir.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

   • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
   • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak