3rd Door MADYAN SHU’AYB COORDINATE MIRACLE

The Qur’an gives information about the Madyan in the coordinates of the Madyan region, by mentioning the word Madyan and the name of its Messenger, so that it is not open to interpretation. 29: 36 and Madyan sent their brother Shu’ayb. Then he said to them: “O my people! Be a servant of God and wish for the last day. Do not resent them as mischief-makers on Earth .”

Different opinions are put forward about the origin of the word Madyan. It is also stated that Shu’ayb and the people he was sent to are Arabic, hence the name of these people, Madyan, is an Arabic word derived from the root of religion in the meaning of “to reside” or “to rule” (Lisanü’l-ʿArab, “mdn” md.; Mevhub b. Ahmed Al-Jawalikī, P. 326; Jeffery, P. 260; M. Beyyumi Mehran, P. 193).

Madyan Region- The Prophet Shu’ayb

Latitude 29

Longitude 36

29/AL-‘ANKABUT-36 Ve ilâ medyene ehâhum şuayben fe kâle yâ kavmi’ budûllâhe vercûl yevmel âhıra ve lâ ta’sev fîl ardı mufsidîn.

And to Madyan [We sent] their brother Shu’ayb, and he said, “O my people, worship Allah and expect the Last Day and do not commit abuse on the earth, spreading corruption.”

In a way that is not open to interpretation, he gives information about Madyan in the coordinates of the Madyan region by mentioning the word Madyan and the name of his messenger.

According to the Bible, Madyan (Midyan / Midian in Hebrew, Madian / Madiam in the Greek translation of the Torah) is primarily an individual name. The fourth son of Abraham’s third wife, Keturah (Tekvin, 25/2; I. Dates, 1/32), is also the name of the people and their inhabited region, descended from this person and called the Midyanis (Midyanim, Midianites). In The Torah, it has also been suggested that Medan, the name of Abraham and Keturah’s third children, is the different written form of Madyan and that the two are the same person (DB, IV/I, s. 531; IDB, III, 318); Medan is also the cross name in Arabic (Lisânü’l-ʿArab, “mdn” md.; Cevâd Ali, VI, 282). It is also said that the word derives from the name of a place or tribe in Egypt (Reşîd Sâlim en-Nâdûrî, II, 71).

According to the Old Treaty, Madyan was dominated by sedentary and nomadic tribes who held trade routes with Egypt and Ken’an (numbers, 31/10). These tribes operated mainly in the fields of trade, livestock and mining. The Midyani were also familiar with the trade route from South to North. The people of Madyan’s trade occupation is also understood from the admonitions in the Qur’an that the Prophet Shu’ayb gave them.

There is no mention of a city called Madyan in the Old Treaty. In the same region, Ptoleme mentions a city called Modiana on the beach and another city called Madiana on the Inland 26 miles from the Bay, which corresponds to what Josephus called Madian, Eusebius ‘Madiam and the Muslim writers’ median (IDB, III, 375; EI2 [Fr.], V, 1145).

 


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

RELATED POSTS

Leave Message