IN THE QUR’AN, THE WORD MESSENGER IS MENTIONED 513 TIMES, AND THE NAMES OF THE APOSTLES ARE MENTIONED 513 TIMES (MIRACLE) (9th Book 5th Section)

Even though it took time to analyze and verify the word of the messenger and 28 messengers for me, it was worth it. Because 513 was not an ordinary number. It meant that the numbers of too many words were designed magnificently. These numbers were also interesting in themselves.

For example;

3:59 Lo! the likeness of Jesus with Allah is as the likeness of Adam. He created him of dust, then He said unto him: Be! and he was.

In this verse, it not only states that Adam and Jesus are the same in terms of their creation but also makes the number of repeats of these two private names equal in the Qur’an. (25 )

Analysis of the word Messenger

Messengers رسل 267

 

Messenger رسول 236

 

Embassy رِسَالَ 10

 

267+236+10=513

 

The word envoy repeats a total of 513 times, with all its variations (messenger, embassy, messengers).

 

NUMBER OF REPETITIONS OF PROPER NAMES OF MESSENGERS

 

Moses  موسى 136

 

Adam  آدم 25

 

Idris  ادريس 2

 

(The letters Nun vav ha have come together 50 times in the Qur’an, and 43 of them mean Noah, while others are equivalent to the letters in another word. See, it’s like in Turkish the word “Aç”, which means “open” in English, appears in the word “Ağaç”, which means “tree”. Check from another source.)

Nuh نُوح  43

 

Hud  هُودٌ 7

The letters Hud are juxtaposed in commemoration of the Jew and the Prophet Hud. They have been united 7 times in the meaning of the Prophet Hud.

Salih  صَالِحُ 7

 

 Abraham إبراهيم 69

 

Lut لُوط 27

 

Ishmael   إسماعيل  12

 

Ishak إسحاق 17

 

Jacob يَعْقُوب 16

 

Joseph يُوسُف 27

 

Eyyub اَيُّوب 4

 

Şuayb شُعَيْب 11

 

Aaron هارون 20

 

David داوود 16

 

Solomon سليمان 17

 

Elijah اِلْيَاس 2

 

Elyasa الْيَسَع 2

 

Ezekiel ذَا الْكِفْل 2

 

Yunus يُونُس 4

 

Ezra عُزَيْر 1

 

Lokman لقمان 2

 

Dhul-Qarnayn القرنين 3

 

Zacharriah زَكَرِيَّا 7

 

Johannes يَحْيَىٰ 5

The letters Yahya have been met 8 times in the Qur’an. In three of these, it is used to refer to the verb “lived” rather than Prophet Johannes. It is mentioned only in 5 places as the name of the Prophet Johannes.

 

Jesus عيسى 25

 

Muhammed مُحَمَّد 4

4+25+5+7+3+2+1+4+2+2+2+17+16+20+11+4+27+16+17+12+27+69+7+7+43+2+25+136=513

THE TOTAL NUMBER OF PROPER NAMES OF ALL THE MESSENGERS IN THE QUR’AN IS 513. IT’S LIKE THE REPETITION OF THE WORD MESSENGER.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

RELATED POSTS

Leave Message