EVRENİN YARATILIŞ SÜRESİ HAKKINDA KUTSAL KİTAPLARIN MUCİZESİ (4. Kitap 3. Bölüm)

Evren ve Altın oran En güncel bilimsel verilere göre evrenin yaşı yaklaşık 13,8 milyar,  Dünya’nın yaşı yaklaşık 4,576 milyar yıldır. Dünyamız neredeyse tam olarak evrenin 3 te biri yaşındadır. Kutsal metinlerde bunun net bir şekilde söylenmesi gerçekten hayret uyandırmaktadır. 13,8/3=4,6

Oysa merkezdeki dünya anlayışına uygun olarak önce dünya yaratıldı, sonra gökyüzüne yıldızlar pırıltılar gibi 1 günde konduruldu denebilirdi. Sadece derin bir boşluk ve ışıklardan ibaret gökyüzü dünyaya nazaran çok daha basit görünüyordu o dönemin insanı için. Bu ve benzeri mükemmel doğrulukta ki ifadeler cennet ve cehennemi haber veren dinlerin doğruluğuna dair önemli kanıtlardır.

“Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve dünyayı yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır…” (A’raf , 7/54)

“De ki: Siz dünyayı iki günde yaratan Allah’ın tek İlah olduğunu inkâr edip O’na birtakım eşler, ortaklar mı uyduruyorsunuz? …” (Fussilet,  41/9)

Yeryüzünde ki olması planlanan işler yani kader ise son 4 gün içinde zamana yayılarak takdir edilmişti. Kuran ile aynı kaynaktan beslenmiş olan Tevrat’ta detaylı olmasa da Kuran’a benzer bir anlatımla 6 günde yaratılış kavramı vardır.

Yaratılış 1:31
Tanrı yarattıklarına baktı ve her şeyin çok iyi olduğunu gördü. Akşam oldu, sabah oldu ve altıncı günde (her şey) oluştu.

Kuran’da ki açık ifadelerden yola çıkarak hesaplandığında; evrenin yaşı ve dünyanın yaşının birbirine oranı mükemmel bir doğrulukla ifade edilmiştir. Ayetlerde belirtildiği gibi dünyanın yaşı evrenin yaşının 3 te 1’i yani (1/3)’ü dür.

13,8 (6 gün) /3 =4,6  milyar yıl dünyanın yaşı.(Tam 2 güne tekabül ediyor. 2 gün; 6 günün 3’te biridir.)

Eğer bir insan sözü olsaydı binlerce yıl önce; dünyayı en son ve son 3 te birlik dilimin başında yaratmaya başladığını söylemek yerine şunları da söyleyebilirdi;

“Önce dünyayı sonra yıldızları yarattım.”

Yada dünya temel alındığından 30 günde dünya 3 günde yıldızlar diyebilirdi.Örnekler çoğaltılabilir. Tesadüf olarak görünemeyecek büyük bir bilginin varlığı aşikardır. Rab yaratılışın, geometri ve matematiğin temelinde ki Altın oran sayısına tüm bu muhteşem düzeni gizlemiştir.Altın Oranın ilk 6 sayısı incelendiğinde kainatın 3 aşama halinde 6 günde yaratıldığını ve Hz Muhammed’in evrende ki toplam alem sayısı olarak haber verdiği; 18 bin alemin ortaya çıkışına şahit oluruz.

Gün derken dönemlerin ve izafi bir zaman hesabının söz konusu olduğu ise Kuran’da ki “Allah katında bir gün sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir” ayeti ile anlaşılır. “Binden kasıt Arapça’da çok uzun zamandır”


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak