HAYVANLAR İÇİN YARATILMIŞ BİR ZEBANİ (7. Kitap 6. Bölüm)

Evet insanlardan zalimlik eden çoktur ama hayvanlardan da böyle olanlar vardır. Kutsal metinler bizlere hayvanların da bir sorgu, ödül ve cezaya tabi olacaklarını söylüyor. İnsanların zebanileri insana benzerken, hayvanlarınki de kendi cinslerinden olmaktadır.

Yine insanlardaki gibi sağda zebani, solda azap edilen hayvan görülmektedir. Yine hepsinin başı sola bakmaktadır ve ekvatora paralel durmaktadırlar. Azap edilen hayvanın başı sırtlan, fare vb. hayvan başlarını andırmaktadır.

 

50 km ye yakın çapı olan gözün yakından görünüşü. Mavi göz, cehennem halkının belirgin özelliklerinden biridir. Bilim adamları daireler şeklinde tasarlanmış dağların nasıl ve ne şekilde oluştuğunu hala çözemediler. Daha önceleri meteor düşmesi sonucu oluştuğu düşünülen bu şekillerin şu an ise erozyon sonucu oluşmuş olabileceği tezi üzerinde duruluyor. Ama erozyonun neden düzgün ve iç içe geçmiş dalgalar oluşturduğu çözülemedi.

Doğada dairesel yapılar oluşup bunun da cehennemliklerin göz rengi olan mavi şekillerde olması tesadüf olarak görülse bile, bu dairesel gözün, bir göz çukuruna muhteşem şekilde benzeyen bir alana özenle yerleştirilmiş olması tesadüf ihtimalini yok etmektedir. Yani sadece göz dairesi ile değil, gözün kirpik dizili alanı da mükemmel ve çok düzgün şekilde betimlenmiştir. Tüm bunlarla birlikte, bu gözün de gerçek bir canlıda olduğu gibi kafanın ve vücudun içine tam olması gereken yere yerleştirildiğini görmek ve bu yüzün de karşısında yine kendi cinsinden bir varlığın başını görmek oldukça şaşkınlık vericidir. İnsana azap eden zebaniler insan suretinde; hayvana azap edenler ise hayvan suretindedir.

Uydudan çekilen fotoğraflar belki de atmosfer ve sis yüzünden ya da resimleri birleştirirken kullanılan ton eşitleme yazılımları yüzünden soluk ve detaysız görünebilir. Çünkü sissiz bir havada yeryüzüne baktığımızda rengarenk ve çok detaylı görüyoruz. Ancak Google earth’ün standart uydu resimleri soluk görünüyor. Bilinçli bir gizleme olduğunu sanmam, ama size gösterdiğim renklerin gerçek görünüme daha yakın olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü Sahra’ya çıplak gözle bir tepeden baktığınızda aynı bu şekilde kıpkırmızı ve capcanlı renklerle dolu kum tepeleri ve siyah kayalar görürsünüz.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak