İBLİS’İN İNSANLA BİRLEŞMESİ VE KANINI KOKLAMASI (7. Kitap 8. Bölüm)

Avrasya ve Afrika kıtalarındaki devasa varlık sembollerinin her biri, bir diğerine bağlı. Hep birlikte o kadar muhteşem bir uyum içinde insanlığın gelmiş ve geleceğine ilişkin haberleri veriyorlar ki; her bakışımda hayranlık ve ürperme arasında dolaşıyorum.

Tüm imkanlarımı kullanarak, Allah’ın lütfu ve yardımıyla, sizlere yapabildiğim en güzel şekilde dünyanın haberlerini iletmeye devam edeceğim.

Yukarıdaki resimde Urfa Müzesinde yer alan bir heykel görüyorsunuz. Aynı Göbeklitepe’de olduğu gibi şeytani görünümlü bir takım yaratıklar insanların üzerine binip onlarla birleşmektedir.

Aşağıda insan kanından yayılan koku ile beslenen varlıklar görüyoruz. Kan kokusu ve yanan et kokusu çevredeki ruhsal varlıkları doyurmaktadır.

İblisin uçmasını ve dünyayı gezip yayılmasını sağlayan kanat İngiltere. Sömürge imparatorluğunun önde gelen isimlerinden İspanya başı, İtalya/Roma onun sağlam olan ayağı, Yunanistan ve Balkanlar Osmanlının attığı taşla dağılmış sakat bacağı (İçinde çok sayıda Müslüman yaşar). Onun fitne dolu duygularının kaynağı olan kalbi Fransa’da bulunmaktadır. Ülkeleri dini birliklerinden koparıp milliyetçi sistemle ırklarına göre parçalayan fikir ve kültür birliği yerine soydaşlığın üstünlüğü savunan ilkel milliyetçilik/ulusçuluk akımın öncüsü de Fransa’dır.

Elbette her birey ayrı ayrı değerlendirilmelidir ve tarihte işlenen suçlar yada günümüzde bazı liderlerin işlediği suçlar toplumun geneline mal edilemez. Sarf ettiğim sözlerim ve sert eleştirilerim Avrupa’da yaşayıp geçim telaşında olan barışçıl ve iyi kalpli insanlar için söz konusu değildir.

İnanıyorum ki, gerçeği arıyorlar ve içlerinde vicdan merhamet ve sevgi var. Hepimiz gibi. Onlara ve tüm dünyaya verdiğim önem nedeniyle, o tüm gücümle onların da bu uyarılardan haberdar olmaları için çalışıyorum. Asla liderlerin ve onların kölesi olmuş vahşi kalabalıklar haricindekileri işlenen kabahatler nedeniyle suçlamıyorum. Hatta inanıyorum ki; bilgi ve araştırmaya olan ilgisi en yüksek seviyede olan Avrupa’nın bilge ve düşünür kesimi bu mesaja en güçlü desteği verebilir.

 

İBLİS’İN (DECCAL’İN RUHU) HADİSLERDE TARİF EDİLEN ÖZELLİKLERİ

KANATLIDIR

Hz. Peygamber (asm) bu hususta şöyle demiştir:

“Cin taifesi üç kısımdır: Üçte birinin kanadı vardır, havada uçarlar. Üçte biri yılanlar, köpekler şeklindedirler. Üçte biri de göçebe olup, insanlarla beraber dolaşırlar.” (Ramuz el ehadis )

BURNU MÜHÜRLÜDÜR

Çünkü Dabbe kafirlerin burnunu-yüzünü mühürlemektedir. (Önceki hadislere bakınız)

TAŞLANDIĞI İÇİN KÖR VE TOPALDIR

İblisin vesvesesi bitmeyince Hz.İsmail, babasına der ki:

– Bu beni rahatsız ediyor.

İbrahim As:

–  Ona taş at, uzaklaşsın.

İsmail As. Taş atıp şeytanın sol gözünü kör eder. (Gözünün suyu yüzünden aşağı akar)

“Andolsun ki biz, göğü yıldızlarla bezedik ve bazılarıyla şeytanların taşlanmasını sağladık. Onlara alevli ateş azabını hazırladık.” (Mülk Suresi, 67/5)

Hz. İbrahim hac ibadetini yapmaya geldiği zaman, Akabe Cemresi yanında şeytan ona göründü. Bunun üzerine onu yedi adet taşla taşladı, şeytan yere battı. Sonra Orta Cemre yanında şeytan ona tekrar göründü. Yedi taş da orada attı. Böylece şeytan tekrar yere battı. Bir müddet sonra Küçük Cemrenin yanında yine karşısına dikildi. Burada da yedi taş daha atınca artık şeytan iyice yere yığılıp kaldı.

Ayrıca Hz. Havva dahil bir çok kutsal kişiliğin Şeytan’ı taşladığı ve yaraladığı bildirilmektedir.

“Siz ancak şeytanı taşlıyor (Kabe’de) ve ancak atanız İbrahim Aleyhisselamın yolunu izliyorsunuz.”( hadis)

Halk arasında “Topal Şeytan”, “Kör Şeytan” deyimleri bu dini hikayeler ve betimlemeler nedeniyle oldukça yaygındır.

KUYRUKLUDUR

Resûlullah Efendimiz ashâbıyla otururken üç kere “Allah lânet etsin” buyurduktan sonra

“Allah düşmanı İblis kuyruğunu arkasına sokup yedi yumurta çıkardı. Bu yumurtalar onun insanlara musallat edeceği çocuklardır.

Kuyruğu Türkiye’nin başından İstanbul’a doğru omuriliğine girmiş meta fiziki bir bağ gibi görünmektedir. Kanadı gövdeye bağlayan uzun bir köprüleri vardır. Namaz kılan insan siluetinin ensesine girmiştir.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak