İBLİS’İN İNSANLA BİRLEŞMESİ VE KANINI KOKLAMASI

Avrasya ve Afrika kıtalarında ki devasa varlık sembollerinin her biri bir diğerine bağlı. Hep birlikte o kadar muhteşem bir uyum içinde insanlığın gelmiş ve geleceğine ilişkin haberleri veriyorlar ki; her bakışımda hayranlık ve ürperme arasında dolaşıyorum.

Tüm imkanlarımı kullanarak, Allah’ın lütfu ve yardımıyla, sizlere yapabildiğim en güzel şekilde dünyanın haberlerini iletmeye devam edeceğim.

Yukarıda ki resimde Urfa Müzesinde yer alan bir heykel görüyorsunuz. Aynı Göbekli Tepe de olduğu gibi şeytani görünümlü bir takım yaratıklar insanların üzerine binip onlarla birleşmektedir.

Aşağıda insan kanından yayılan koku ile beslenen varlıklar görüyoruz. Kan kokusu ve yanan et kokusu çevrede ki ruhsal varlıkları doyurmaktadır.

İblisin uçmasını ve dünyayı gezip yayılmasını sağlayan kanat İngiltere. Sömürge imparatorluğunun önde gelen isimlerinden İspanya başı, İtalya/Roma onun sağlam olan ayağı, Yunanistan ve Balkanlar Osmanlının attığı taşla dağılmış sakat bacağı (İçinde çok sayıda Müslüman yaşar). Onun fitne dolu duygularının kaynağı olan kalbi Fransa’da bulunmaktadır. Ülkeleri dini birliklerinden koparıp milliyetçi sistemle ırklarına göre parçalayan fikir ve kültür birliği yerine soydaşlığın üstünlüğü savunan ilkel milliyetçilik/ulusçuluk akımın öncüsü de Fransa’dır.

Elbette her birey ayrı ayrı değerlendirilmelidir ve tarihte işlenen suçlar yada günümüzde bazı liderlerin işlediği suçlar toplumun geneline mal edilemez. Sarf ettiğim sözlerim ve sert eleştirilerim Avrupa’da yaşayıp geçim telaşında olan barışçıl ve iyi kalpli insanlar için söz konusu değildir.

İnanıyorum ki gerçeği arıyorlar ve içlerinde vicdan merhamet ve sevgi var. Hepimiz gibi. Onlara ve tüm dünyaya verdiğim önem nedeniyle tüm gücümle bu uyarılardan haberdar olmaları için çalışıyorum. Asla liderlerin ve onların kölesi olmuş vahşi kalabalıklar haricindekileri işlenen kabahatler nedeniyle suçlamıyorum. Hatta inanıyorum ki; bilgi ve araştırmaya olan ilgisi en yüksek seviyede olan Avrupa’nın bilge ve düşünür kesimi bu mesaja en güçlü desteği verebilir.

 

İBLİS’İN (DECCAL’İN RUHU) HADİSLERDE TARİF EDİLEN ÖZELLİKLERİ

KANATLIDIR

Hz. Peygamber (asm) bu hususta şöyle demiştir:

“Cin taifesi üç kısımdır: Üçte birinin kanadı vardır, havada uçarlar. Üçte biri yılanlar, köpekler şeklindedirler. Üçte biri de göçebe olup, insanlarla beraber dolaşırlar.” (Rumuz el e-hadis )

BURNU MÜHÜRLÜDÜR

Çünkü Dabbe kafirlerin burnunu-yüzünü mühürlemektedir. (Önceki hadislere bakınız)

TAŞLANDIĞI İÇİN KÖR VE TOPALDIR

İblisin vesvesesi bitmeyince Hz.İsmail, babasına der ki:

– Bu beni rahatsız ediyor.

İbrahim As:

–  Ona taş at, uzaklaşsın.

İsmail As. Taş atıp şeytanın sol gözünü kör eder. (Gözünün suyu yüzünden aşağı akar)

“Andolsun ki biz, göğü yıldızlarla bezedik ve bazılarıyla şeytanların taşlanmasını sağladık. Onlara alevli ateş azabını hazırladık.” (Mülk Suresi, 67/5)

Hz. İbrahim hac ibadetini yapmaya geldiği zaman, Akabe Cemresi yanında şeytan ona göründü. Bunun üzerine onu yedi adet taşla taşladı, şeytan yere battı. Sonra Orta Cemre yanında şeytan ona tekrar göründü. Yedi taş da orada attı. Böylece şeytan tekrar yere battı. Bir müddet sonra Küçük Cemrenin yanında yine karşısına dikildi. Burada da yedi taş daha atınca artık şeytan iyice yere yığılıp kaldı.

Ayrıca Hz Havva dahil bir çok kutsal kişiliğin Şeytan’ı taşladığı ve yaraladığı bildirilmektedir.

“Siz ancak şeytanı taşlıyor (Kabe’de) ve ancak atanız İbrahim Aleyhisselamın yolunu izliyorsunuz.”( hadis)

Halk arasında Topal Şeytan, Kör Şeytan deyimleri bu dini hikayeler ve betimlemeler nedeniyle oldukça yaygındır.

KUYRUKLUDUR

Resûlüllah Efendimiz ashâbıyla otururken üç kere “Allah lânet etsin” buyurduktan sonra

“Allah düşmanı İblis kuyruğunu arkasına sokup yedi yumurta çıkardı. Bu yumurtalar onun insanlara musallat edeceği çocuklardır.

Kuyruğu Türkiye’nin başından İstanbul’a doğru omuriliğine girmiş meta fiziki bir bağ gibi görünmektedir. Kanadı gövdeye bağlayan uzun bir köprüleri vardır. Namaz kılan insan siluetinin ensesine girmiştir.


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak