İNSANLIĞI KURTARAN MİNİ KENTLER PROJESİ

Ben Erdem Çetinkaya Meta. Sizlere yakında hayata geçecek ve tüm belediye başkanlarının rahatça hayata geçirebileceği yeni bir sosyal projeden bahsetmek istiyorum. Kendine Yetebilen Akıllı Mini Kentler.

Pek çok uzman ve bilim adamının katkılarıyla geliştirdiğim bu proje; lüks ve güven içinde bir hayat yaşamak ve çalışmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli her şeyi içinde barındırıyor. Yanlış duymadınız artık lüks bir hayat için işe gitmenize ve çalışmanıza gerek kalmayacak. Nasıl mı? Birlikte inceleyelim; önce anlaşma sağladığımız belediyeler tarafından kurulacak mini şehrimize göz atalım ve maliyet analizi yapalım.

Kimse merdiven çıkmayı sevmiyor. Tek katlı ve muhteşem bahçenizi görebilecek, geniş camlı lüks villalarla başlayalım. Ev başına toplam 1000 metrekare yerleşim ve bahçe alanı. Bahçede hemen her meyve ağacı ve sebze köşeleri var. Sosyal alanlar ve binalar içinde yine bu kadar alan. Ve hayvancılık, tarım ve üretim tesisleri için ev başına 6000 metrekare alan daha. Maliyet analizi ise 3 inşaat şirketinin ortak çalışması ve belediyenin katkısı ile şu şekilde hesaplandı;

Arazi: 10000 TL (Kişi başı 1000 Metrekare arazi ve 4000 metrekare tüm sosyal alanlar için) (Topluca satın alınan kıraç araziler belediye tarafından imara açılır)

Tek Katlı Ev 60 Metrekare (2 kişilik): 15.000 TL (25.000 ADET Üretildiğinde kişi başına düşen maliyet)

Sosyal Alanlar, Hizmet, Altyapı, Yönetim ve Üretim Tesisleri İçin Kişi Başı Maliyet; 10.000 TL

Güneş Enerjisi ve Su Tesisleri; Kişi başı 3000 TL (100.000 Kişi için dev tesis)

Elektrikli Mini Araç: 4000 TL (100.000 Adet seri üretimde birim maliyet)

Toplam: 42.000 TL

Bu bedeli veren herkes bu şehirde yaşam hakkı kazanacaktır. Yada kalifiye insanlar için bu bedeli şehre yerleştikten sonra sadece bir süre çalışarak ödemesi sağlanacaktır.

Nüfusunun sadece %5’nin çalışması ile tüm ihtiyaçlarını karşılayacak 100.000 kişilik bu şehirlerde sunulacak imkanlar nedir?

 • Tarım alanlarında üretilen tüm ürünler merkezi restoran alanında başarılı aşçılara teslim edilir ve sizler yüzlerce çeşit yemek içinden dilediğinizi ücretsiz sipariş edebilirsiniz. Siparişleriniz otonom minik araçlarla evinizin kapısına geldiğinde telefonunuza sms gelir. İhtiyaç fazlası olan ürünler şehir dışına satılarak gelir elde edilecek ve halka eşit şekilde paylaştırılacaktır.

 • Tüm yollar, evler ve binalar otonom temizlik makinelerinin tanıyacağı şekilde tasarlanacaktır ve temizlik için neredeyse kimse çalışmayacaktır.
 • Evinizdeki tüm yıkanması gereken eşyaları yıkama merkezi aracını çağırmanız yeterlidir. Bir kaç saat içinde kurutulmuş olarak size teslim edecektir.

 • Şehirde rahatça gezmeniz için herkese elektrikli mini araçlar.
 • Yıllık temel elbise vb ihtiyaçlarınız deri elbiselerden bedeninize uygun üretilip verilecektir.
 • Şehir merkezinde tümü ücretsiz eğlence klüpleri, restoranlar, eğlence merkezleri, eğitim merkezleri, sanat atolyeleri vb türlü alanları olacaktır.

 

 • Çalışmak isteyen herkes dilediği işi seçip çalışabilir; bir sanatçı, araştırmacı, yazar… Dilediğiniz her şey olabilirsiniz. Başarı ölçünüze göre ödüller ve motive edici bazı ek olanaklara ulaşabilirsiniz.
 • Şehirde yaşıt erkek ve kadın sayıları her zaman eşit tutulmaya çalışılacak ve böylece şehirde yalnız hiç kimsenin kalmayacağı şekilde sistem organize edilecektir.
 • Şehirdeki mühendis, yazılımcı, güvenlik, aşçı, tarım işçileri vb. her türden çalışan ihtiyacı şehre ücretsiz girmek isteyen kişilerden yada ücretli girdiği halde kendi isteğiyle üretmeye devam etmek isteyen ve böylece daha lüks yaşayan insanlardan karşılanacaktır.

 • Şehir merkezindeki Avm’de bir çok lüks ürünü ücretsiz kiralayabileceksiniz. Örneğin her çocuğa yüzlerce oyuncak yerine sadece oynamak istediği süre için aldığı bir oyuncak. Herkesin yüzlerce kitap alması yerine, kütüphaneden kiralaması gibi… Hafta sonu Fotoğraf makinesi gerektiğinde gidip bir tane almak yerine ücretsiz kiralamak gibi… Halkın ihtiyaçlarına yetecek miktarda gerekli duyulan her türlü tüketim malzemesi avm’de tutulacaktır.
 • Şehirde para kullanılması ve mülkiyet edinilmesi mümkün olmayacaktır.
 • Şehirde işlenen yere çöp atma, sigara içme, tartışma gibi ufak suçlar için geçici süreli işçi olma ve eğitim alma cezası verilecektir.

 • Denetim komisyonunca yada halkın 6 ayda bir online olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda sorumluluklarını yerine getirmediği ortaya çıkan yöneticiler en yüksek puan alanlarla yer değiştirilecektir.
 • Holoturk’un katkıları ile dünyanın ilk hologram sinema salonu, hologram tiyatro merkezi ve şehrin her yerinde ve evlerde interaktif hologram asistan sistemleri.

Bu projeye katılmaları için tüm belediye başkanları ile doğrudan iletişime geçiyoruz ve bunu Türkiye ile sınırlı tutmuyoruz. Şimdiden son derece olumlu dönüşler alıyoruz. Projemize katılma hakkı kazanmak için bu videoyu sosyal medyanızda paylaşmanız ve sitemize mail adresinizle hızlıca üye olmanız yeterlidir. Ücret ödemeniz gerektiğinde bunu doğrudan belediyelerin banka hesaplarına yapabilirsiniz. Kesinlikle bir ücret talep etmiyoruz. Ancak bu projenin büyümesi için bu projeye destek vereceğini söyleyen belediye başkanı adaylarının seçimlerden desteklenmesi gerekiyor. Onlara seçimlerde bağış yaparak destek vermek ve projede öncelik kazanmak isterseniz, iletişimde kalın ve üye olmayı unutmayın. Dünyayı cennete çevirmek için, insanlığı kölelikten kurtaracak bu muhteşem projeye destek verecek tüm belediye başkanları yada devlet liderlerine tüm gücümüzle destek vermeliyiz. Bu, insanlığın kurtuluşu; bu, insanlar yerine sadece Allah’a şükür ve hizmet edebileceğimiz cenneti andıran bir şehir projesi.

Projeye destek veren ve üyelik formunu dolduran herkes hangi şehirde yada ülkede şehir kurulursa kurulsun öncelikli giriş hakkına sahip olacaktır. Köleliğin sonu için paylaş butonuna basın! (Erdem Çetinkaya Meta)

Benzer Yazılar

1 Yorum

 1. Merhaba, sitenizi tesadüfen gördüm beğendim. Şehir projesi de güzel inşallah yapılır. Doğrusu projeye nasıl katılınır tam anlayamadım. Paylaş butonunu bulamadım. Sanırım doldurmamız gerekli form bu oluyor. Projenize katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler…..

Yorum Bırak