İNSANLIĞI KURTARAN MİNİ KENTLER PROJESİ (12. Kitap 1. Bölüm)

Ben Erdem Çetinkaya Meta. Sizlere yakında hayata geçecek ve tüm belediye başkanlarının rahatça hayata geçirebileceği yeni bir sosyal projeden bahsetmek istiyorum. Kendine Yetebilen Akıllı Mini Kentler.

Pek çok uzman ve bilim adamının katkılarıyla geliştirdiğim bu proje; lüks ve güven içinde bir hayat yaşamak ve çalışmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli her şeyi içinde barındırıyor. Yanlış duymadınız artık lüks bir hayat için işe gitmenize ve çalışmanıza gerek kalmayacak. Nasıl mı? Birlikte inceleyelim; önce anlaşma sağladığımız belediyeler tarafından kurulacak mini şehrimize göz atalım ve maliyet analizi yapalım.

Kimse merdiven çıkmayı sevmiyor. Tek katlı ve muhteşem bahçenizi görebilecek, geniş camlı lüks villalarla başlayalım. Ev başına toplam 1000 metrekare yerleşim ve bahçe alanı. Bahçede hemen her meyve ağacı ve sebze köşeleri var. Sosyal alanlar ve binalar içinde yine bu kadar alan. Ve hayvancılık, tarım ve üretim tesisleri için ev başına 6000 metrekare alan daha. Maliyet analizi ise 3 inşaat şirketinin ortak çalışması ve belediyenin katkısı ile şu şekilde hesaplandı;

Arazi: 10000 TL (Kişi başı 1000 Metrekare arazi ve 4000 metrekare tüm sosyal alanlar için) (Topluca satın alınan kıraç araziler belediye tarafından imara açılır)

Tek Katlı Ev 60 Metrekare (2 kişilik): 15.000 TL (25.000 ADET Üretildiğinde kişi başına düşen maliyet)

Sosyal Alanlar, Hizmet, Altyapı, Yönetim ve Üretim Tesisleri İçin Kişi Başı Maliyet; 10.000 TL

Güneş Enerjisi ve Su Tesisleri; Kişi başı 3000 TL (100.000 Kişi için dev tesis)

Elektrikli Mini Araç: 4000 TL (100.000 Adet seri üretim de birim maliyet)

Toplam: 42.000 TL

Bu bedeli veren herkes bu şehirde yaşam hakkı kazanacaktır. Yada kalifiye insanlar için bu bedeli şehre yerleştikten sonra sadece bir süre çalışarak ödemesi sağlanacaktır.

Nüfusunun sadece %5’nin çalışması ile tüm ihtiyaçlarını karşılayacak 100.000 kişilik bu şehirlerde sunulacak imkanlar nedir?

 • Tarım alanlarında üretilen tüm ürünler merkezi restoran alanında başarılı aşçılara teslim edilir ve sizler yüzlerce çeşit yemek içinden dilediğinizi ücretsiz sipariş edebilirsiniz. Siparişleriniz otonom minik araçlarla evinizin kapısına geldiğinde telefonunuza sms gelir. İhtiyaç fazlası olan ürünler şehir dışına satılarak gelir elde edilecek ve halka eşit şekilde paylaştırılacaktır.

 • Tüm yollar, evler ve binalar otonom temizlik makinelerinin tanıyacağı şekilde tasarlanacaktır ve temizlik için neredeyse kimse çalışmayacaktır.
 • Evinizdeki tüm yıkanması gereken eşyaları yıkama merkezi aracını çağırmanız yeterlidir. Bir kaç saat içinde kurutulmuş olarak size teslim edecektir.

 • Şehirde rahatça gezmeniz için herkese elektrikli mini araçlar.
 • Yıllık temel elbise vb ihtiyaçlarınız deri elbiselerden bedeninize uygun üretilip verilecektir.
 • Şehir merkezinde tümü ücretsiz eğlence klüpleri, restoranlar, eğlence merkezleri, eğitim merkezleri, sanat atolyeleri vb türlü alanları olacaktır.

 

 • Çalışmak isteyen herkes dilediği işi seçip çalışabilir; bir sanatçı, araştırmacı, yazar… Dilediğiniz herşey olabilirsiniz. Başarı ölçünüze göre ödüller ve motive edici bazı ek olanaklara ulaşabilirsiniz.
 • Şehirde yaşıt erkek ve kadın sayıları her zaman eşit tutulmaya çalışılacak ve böylece şehirde yalnız hiç kimsenin kalmayacağı şekilde sistem organize edilecektir.

 • Şehirde ki mühendis, yazılımcı, güvenlik, aşçı, tarım işçileri vb her türden çalışan ihtiyacı şehre ücretsiz girmek isteyen kişilerden yada ücretli girdiği halde kendi isteğiyle üretmeye devam etmek isteyen ve böylece daha lüks yaşayan insanlardan karşılanacaktır.

 • Şehir merkezinde ki Avm’de bir çok lüks ürünü ücretsiz kiralayabileceksiniz. Örneğin her çocuğa yüzlerce oyuncak yerine sadece oynamak istediği süre için aldığı bir oyuncak. Herkesin yüzlerce kitap alması yerine, kütüphaneden kiralaması gibi… Hafta sonu Fotoğraf makinesi gerektiğinde gidip bir tane almak yerine ücretsiz kiralamak gibi… Halkın ihtiyaçlarına yetecek miktarda gerekli duyulan her türlü tüketim malzemesi avm de tutulacaktır.
 • Şehirde para kullanılması ve mülkiyet edinilmesi mümkün olmayacaktır.
 • Şehirde işlenen yere çöp atma, sigara içme, tartışma gibi ufak suçlar için geçici süreli işçi olma ve eğitim alma cezası verilecektir.

 • Denetim komisyonunca yada halkın 6 ayda bir online olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda Sorumluluklarını yerine getirmediği ortaya çıkan yöneticiler en yüksek puan alanlarla yer değiştirilecektir.
 • Holoturk’un katkıları ile dünyanın ilk hologram sinema salonu, hologram tiyatro merkezi ve şehrin her yerinde ve evlerde interaktif hologram asistan sistemleri.

Bu projeye katılmaları için tüm belediye başkanları ile doğrudan iletişime geçiyoruz ve bunu Türkiye ile sınırlı tutmuyoruz. Şimdiden son derece olumlu dönüşler alıyoruz. Projemize katılma hakkı kazanmak için bu videoyu sosyal medyanızda paylaşmanız ve sitemize mail adresinizle hızlıca üye olmanız yeterlidir. Ücret ödemeniz gerektiğinde bunu doğrudan belediyelerin banka hesaplarına yapabilrisiniz. Kesinlikle bir ücret talep etmiyoruz. Ancak bu projenin büyümesi için bu projeye detsek vereceğini söyleyen belediye başkanı adaylarının seçimlerden desteklenmesi gerekiyor. Onlara seçimlerde bağış yaparak destek vermeniz ve projede öncelik kazanmak isterseniz iletişimde kalın ve üye olmayı unutmayın. Dünyayı cennete çevirmek insanlığı kölelikten kurtaracak bu muhteşem projeye destek verecek tüm belediye başkanları yada devlet liderlerine tüm gücümüzle destek vermeliyiz. Bu insanlığın kurtuluşu, bu insanlar yerine sadece Allah’a şükür ve hizmet edebileceğimiz cenneti andıran bir şehir projesi.

Projeye destek veren ve üyelik formunu dolduran herkes hangi şehirde yada ülkede şehir kurulursa kurulsun öncelikli giriş hakkına sahip olacaktır. Köleliğin sonu için paylaş butonuna basın! (Erdem Çetinkaya Meta)


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

   • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
   • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak