KURAN’DA ELÇİ KELİMESİ 513 KEZ, ELÇİLERİN İSİMLERİ DE 513 KEZ GEÇER (MUCİZE) (9. Kitap 5. Bölüm)

28 elçinin ve elçi kelimesinin analizi ve doğrulaması zaman alsada benim için; fazlasıyla buna değdi. Çünkü 513 sıradan bir sayı değildi. Çok fazla miktarda kelimenin sayılarının muhteşem şekilde dizayn edilmesi anlamına geliyordu. Bu sayılar kendi içinde de ilginçlikler taşıyordu.

Mesela;

3:59 Allah nezdinde Îsâ’nın durumu Âdem’in durumu gibidir. Onu topraktan var etti; sonra ona “ol” dedi ve oluverdi.

Ayetinde Adem ve İsa’yı yaratılışları açısından bir olduğunu ifade etmekle kalmıyor. Kuran’da bu iki özel şahıs isminin tekrar sayısını da eşit kılıyordu. (25)

Elçi (Resül) Kelimesinin analizi

Elçiler رسل 267

 

Elçi رسول 236

 

Elçilik رِسَالَ 10

 

267+236+10=513

 

Elçi kelimesi tüm varyasyonları ile (elçi, elçilik, elçiler) toplam 513 kez tekrar etmektedir.

 

ELÇİLERİN ÖZEL İSİMLERİNİN TEKRAR SAYISI

 

Musa  موسى 136

 

Adem  آدم 25

 

İdris  ادريس 2

 

(Nun vav ha harfleri Kuran’da 50 kez bir araya gelmiş ve bunların 43’unde Nuh anlamına gelmekte diğerlerinde başka bir kelimenin içindeki harflere denk düşmektedir. Bkz Aç kelimesinin Ağaç içinde yer alması gibi. Diğer bir kaynaktan kontrol ediniz. )

Nuh نُوح  43

 

Hud  هُودٌ 7

Hud harfleri Yahudi ve Hud peygamberi anarken yan yana gelir. Hud peygamber manasında 7 kez birleşmişlerdir.

Salih  صَالِحُ 7

 

 İbrahim إبراهيم 69

 

Lut لُوط 27

 

İsmail   إسماعيل  12

 

İshak إسحاق 17

 

Yakub يَعْقُوب 16

 

Yusuf يُوسُف 27

 

Eyyüb اَيُّوب 4

 

Şuayb شُعَيْب 11

 

Harun هارون 20

 

Davud داوود 16

 

Süleyman سليمان 17

 

İlyas اِلْيَاس 2

 

Elyasa الْيَسَع 2

 

Zülkifl ذَا الْكِفْل 2

 

Yunus يُونُس 4

 

Üzeyr عُزَيْر 1

 

Lokman لقمان 2

 

Zülkarneyn القرنين 3

 

Zekeriyya زَكَرِيَّا 7

 

Yahya يَحْيَىٰ 5

Yahya harfleri Kuran’da 8 kez bir araya gelmiştir. Bunların 3’ünde Hz Yahya’yı değilde “yaşadı” fiilini ifade etmek için kullanılmıştır. Hz Yahya’nın ismi olarak sadece 5 yerde geçer.

 

İsa عيسى 25

 

Muhammed مُحَمَّد 4

4+25+5+7+3+2+1+4+2+2+2+17+16+20+11+4+27+16+17+12+27+69+7+7+43+2+25+136=513

KURAN’DA Kİ TÜM ELÇİLERİN ÖZEL İSİMLERİ TOPLAMI DA 513’TÜR. AYNI ELÇİ KELİMESİNİN TEKRAR SAYISI GİBİ.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak