KURAN’DA “KOVİD VİRÜSÜ” KELİMESİ – İLAHİ MUCİZE VE GELECEĞİN BİLGİSİ

Uyarı: Bu yazı bir kaç kez , “Halkın kutsal saydığı değerleri aşağılamak” iddiasıyla adli makamlara şikayet edilmiştir. İlahiyat uzmanlarının yaptığı tetkikler ve savcılık incelemesi akabinde şu ana dek bir suç unsuruna rastlanmamış ve araştırmanın değeri nedeniyle ilahiyat uzmanlarınca takdir edilmiştir. Muhtemelen cahil yada art niyetli insanların şikayetleri sonucu KURAN’da KORONA kelimesinin yanlış değerlendirilmesi sonucu bu art niyetli şikayetler gelmekte resmi kurumlar boş yere meşgul edilmektedir.

Bu yazı ve araştırma yüce Kuran’ı ve Allah’ın geleceğe dönük işaretlerini kutsal metinlerden kavrama çabasıyla ele alınmıştır ve yüzbinlerce okuyucum nazarında ilgi ve hikmet nazarıyla karşılanmıştır. Bu uyarı yazısının eklenmesine rağmen şikayet eden taraflar hakkında “iftira” suçuyla haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunma hakkımızı kullanabileceğimizi hatırlatır, yazıyı iyi niyetli ve işinin ehli din alimleriyle birlikte incelemden hakkımızda sui zan edilmemesini, iftira atılmamasını rica ederiz.

——

Ben Erdem Çetinkaya Meta. Çetin Kıyamete yaklaştığımız şu çağda Rabbin lütfettiği yüzlerce yeni ilahi mucizeyi sizlere göstermeye çalışıyorum. Bunlardan ilki tüm dünyada ilgi çeken ve yüz binden fazla kişinin kısa sürede paylaştığı “Kuran’da Korona Virüsü” makalem.  “Korona” kelimesinin Kur’an’da geçtiği yerlerle ilgili analiz için tıklayınız. Şimdi “COVİD” kelimesini inceleyeceğiz.

“…Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonunda hepsi Rablerinin huzuruna toplanıp getirilecekler. ” (Kuran 6:38)

Allah’u Teala Kur’an’ın mucizevi ve her şeyden bahseden yüce bir kitap olduğunu ilan etmiştir. Allah böyle derken; dünyayı ve tüm insanlığı eşi görülmemiş şekilde evlerine hapseden ve şimdiden ekonomileri çökerten “KORONA / KOVİD” isimli virüsün “Kur’an’da işaret edilerek yada üstü kapalı halde bile yoktur” demek, Allah’a ve Kur’an’a atılmış bir iftira olsa gerektir.

Sizler de “COVID ( Kaf, Vav, Nun) yada KAF, RA, NUN (Arapça KORONA yazılışı)” harflerinin Kur’an’da yan yana geldiği yerleri arayın. Meallerde elbette “KORONA” yazmamaktadır ve yazması da beklenemez. Çünkü bu hem yeni bir kelimedir, hem de belki açıkça yazsa, küffar ona bu ismi vermeyecekti. Ayetlerin asıl ve bilinen manalarını temel olarak kabul ediyoruz ve “bu manalar değişsin” demiyoruz. Ancak bu harflerin içinde yer aldığı ayetlerin;  virüsü ve bu günümüzü adeta bir mucize gibi anlattığını görünce aşağıda ayetleri sıralamak istedik. Bir tane bile cennetliklerden bahseden ayette geçse idi, bu çalışmamızı yok sayardık. Ama tümü, bağlanmış, ateş içinde, engellere hapsedilmiş, kimsenin kurtaramayacağı insanlardan bahsedilmektedir. Gördüğümüz bu bilgiyi gizlemek Kur’an’a ihanetti.

Kur’an’da Korona ve Covid (Kovid) virüsünün harfleriyle ilgili araştırmalarımda bana güven veren en önemli hususlardan birisi; hem “Korona” hem de “Kovid” kelimesinin geçtiği ayetlerin tamamında azaptan bahsedilmesidir. Aynı zamanda bu ayetlerde günümüzde yaşanan olaylar ve hastalığın özellikleri açıkça anlatılır.

Bu ayetlerde cennetliklerden yada miras, hukuk, İsrailoğulları gibi sıkça geçen konulardan hiç bahsetmez.  Söz konusu bütün işaretli ayetlerin açık uyarı niteliğini taşıması son derece çarpıcıdır. Bir kez daha gördük ki, Allah geleceği görendir ve Kur’an tüm zamanlar için indirilmiş bir kitaptır.

Önce “S-Korona” daha sonraları da “Kovid-19″ olarak isimlendirilen bu virüsün neden bu kadar tehlikeli olduğunu kavrayalım.

Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin, korona virüsle ilgili bilinmeyenleri anlattı: Prof. Çetin;

“SARS ve MERS hızlıca tespit edildi ve global salgına dönüşmeden durdurulabildi. Oysa Covid-19’un uzun kuluçka süresi nedeniyle dünya popülasyonuna yayılması engellenemedi” dedi

Tek RNA zincirli virüsün sürekli, mutasyon geçirmesi (Şu ana kadar 156 ayrı genom ve 2 ayrı alt türü tespit edildi, S-Cov ve L-Cov), aşı geliştirme aşamasının önündeki en büyük engel.

* Aşı geliştirilinceye kadar virüs değişecek ve aşı bir işe yaramayacak. Yeni varyasyonların da ne kadar tehlikeli olacağı da ayrı bir muamma!

Maalesef bu olayın en acı noktası, virüse karşı bir bağışıklık kazanmak mümkün gözükmüyor. İkinci kez yakalandığınızda sonucu yüksek oranda öldürücü olabiliyor ve gerçek bir tedavisi de yok.

Corona virüsün bulaşıcılık ve öldürücülüğü griple aynı ya da yüksek mi?

* Virüsün gripten 3.5-4 kat daha hızla yayıldığı gözlendi. Bu da dünyada yaşayan insanların büyük çoğunluğunun 1-2 sene içerisinde bu virüsle enfekte olabileceği anlamına geliyor.

* Nitekim Almanya Başbakanı Merkel, Alman vatandaşlarının yaklaşık yüzde 60-70’inin bu hastalığa yakalanacağı gerçeğini dürüst bir şekilde ilan etti! Türkiye’de bu gerçekle çok yakında yüzleşmek zorunda kalacak.

* Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) virüsün öldürücülük oranını 2’den 3.4’e revize etti. Bu rakam gripten 50-60 kat daha öldürücü olduğunu gösteriyor. Her 30 kişiden biri ölecek anlamına da gelmekte”, dedi.

“KOVİD” NE ANLAMA GELİYOR? “COVID” HARFLERİNİN MANASI

İlk kez Çin’in Wuhan şehrinde tespit edilen bu yeni tip korona virüsün neden olduğu hastalığa 2019 korona virüs hastalığı (COVID-19) adı verilmiştir (COVID 19 kısaltmasında, ‘CO’ korona için, ‘VI’ virüs için ve ‘D’ ise (İngilizce’deki “disease” kelimesinin ilk harfi) hastalık için kullanılmaktadır). 19 sayısı 2019 yılında çıkan yeni bir Korona tipi olması nedeniyledir. S-Ko, S Ko Vi D yada S-Kor. VID olarak isimlendirilebilir. Tüm dünyada “CO” yerine “KO (K)” sesiyle okunur.

KOVID-19 virüsü; Şiddetli Akut Solunum Sendromu (S: SARS) ve bazı soğuk algınlığına yol açan yapan virüsler ile aynı aileye bağlı, yeni tip bir virüstür. (S-Korona)

Aralık 2019’da DSÖ Çin Ülke Ofisi, Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde etiyolojisi bilinmeyen pnömoni vakalarını bildirmiştir. 7 Ocak 2020’de etken daha önce insanlarda tespit edilmemiş yeni Corona virüs (korona virüs) (2019-nCoV) olarak tanımlanmıştır. Daha sonra 2019-nCoV hastalığının adı “COVID-19” olarak kabul edilmiştir.

KUR’AN’DA KELİMELER NASIL ARANIR?

Kur’an’da sesli harfler yoktur. Araplar cümlenin yorumuna göre kelimenin hangi seslerle okunacağını tahmin ederler. Hz. Muhammed’in diğer ülke krallarını İslam’a davet ettiği mektuba bakınız. Harekeleri (sesli harf işaretleri hatta harflerin noktalarını bile) göremeyiz. Kur’an’ın bu günkü okunuşu Haccac-ı Zalim isimli, pek de iyi bir ünü olmayan Emevi komutanının Kur’an yorumuna ve bazı Emevi geleneklerine dayanır.

Yalnız, günümüze ulaştırılan hareke ve okuma sisteminin Allah’ın izni ile bizlere ulaştığını ve Kuran’ın Allah’ın korumasında olduğuna ilişkin ayetleri düşünürsek, hepimizin mevcut hareke yapısını kabul etmesi ve saygı göstermesi gerekir. Bununla birlikte harekelerin güçlü bir sözlü gelenekle günümüze aktarıldığını hatırlamak da gereklidir. Benim burada yaptığım çalışma harekeleri (sesli harfleri) değiştirme çabası değildir.  Günümüzde ortaya çıkan “Korona” gibi yeni kelimeleri ifade eden harflerin hangi ayet içinde yan yana geçtiğini aramaya ve bu şekilde geleceğe verilmiş mesajları anlama çabasıdır.

 

Bu nedenle “KORONA” kelimesini KAF, RA, NUN harfleri ile, “KOVID” kelimesini KAF, VAV ve DAL ile aratırız.

Kuran’da KORONA kelimesi analizi ve muhteşem mucizevi bilgilere ulaşmak için bağlatıya tıklayınız.

KUR’AN’DA “KOVİD (KAF, VAV, DE)” KELİMESİ SADECE 6 YERDE GEÇER

1- YAKITI (KOVİD’E DÖNÜŞEN) ATEŞ

 

فَاِنْ لَمْ تَفْعَلُوا وَلَنْ تَفْعَلُو

ا فَاتَّقُوا النَّارَ الَّت۪ي وَقُودُ

هَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُۚ اُعِدَّتْ

لِلْكَافِر۪ينَ

2:24 (Mucize ve olağanüstü olan Kur’an’ın benzerini) yapamazsanız ve yapamayacaksınız, O ateş ki onlara Kovid’i insanlar ve taşlar (taş, mermer ve kaya yer yüzeyi) ondan sakının, hazırlanmıştır kafirlere.

Kovid/Covid virüsü insanlarda ve yerde bulunur. İnsanlar havaya hapşırırlar yada konuşurken tükürükleri havaya sıçrar. Birkaç dakika geçmeden zerrelerin neredeyse tamamı yere düşer ve virüs açısından en tehlikeli şey yerdir.

 

2- ONLARIN EVLATLARI VE ZENGİNLİKLERİ YANLARINDA OLDUĞU HALDE KURTARAMAZLAR

 

3.10 Kafir olanları, Allah katında, ne malları bir şeyden kurtarabilir, ne evlatları. Onlardır ateşin kovid (virüsü).

اِنَّ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا لَنْ تُغْنِيَ عَنْهُمْ

 اَمْوَالُهُمْ وَلَٓا اَوْلَادُهُمْ مِنَ

 اللّٰهِ شَيْـًٔاۜ وَاُو۬لٰٓئِكَ هُمْ وَقُودُ النَّارِۙ

ve kovid en-nar : ve KOVİD ATEŞİ

Bu ayetler cehennemi anlatmaz ve “cehennem” kelimesi içlerinde geçmez. İnsanlarda çok yüksek ateşle görülen bu hastalık (KOVİD) özellikle evlat sahibi ve belli yaşa ulaşmış kişilerde ağır sonuçlar vermektedir. Kişinin evlatları da, zengin olması da ona bir fayda vermez.

 

3- HELAL EDİLEN HAYVANLARI YİYİN SADECE, ÇÜNKÜ BELADIR KOVİD (YARASA  VB. YEMEYİN)

 

Kuran 5.1 Ey inananlar vefa gösterin… Bela’dır kovid… (sadece sayılan) Dört ayaklı bazı hayvanlar helal edilmiştir size, ancak size söylenecekler müstesna…

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اَوْفُوا

 بِالْعُقُودِۜ اُحِلَّتْ لَكُمْ بَه۪يمَةُ

 الْاَنْعَامِ اِلَّا مَا يُتْلٰى عَلَيْكُمْ غَيْرَ…

Arapça aynen “Bela Kovid” olarak okunan mavi ve renkli bitişik kelime şok edici bir şekilde kovid’in ne olduğunu anlatıyor. Ayetin başındaki kelimeler iman edenlere, emirlere vefalı olmalarını öğütlüyor. (“evfu” kelimesi) Daha sonra pek çok ayette detaylıca sayılan helal kılınmış hayvanlara atıf yapılıyor. Vefalı olun ve haram hayvanları yemeyin. Çünkü “Bela’dır KOVİD” diyor.

İslam dininde insanların geneli tarafından pis görünümlü yada korkutucu hayvanlar, kedi ve köpek gibi özü vahşi hayvanlar, böcekler, domuz gibi iğrenç hayvanların yenmesi haram kılınmıştır. Temiz, sağlıklı ve güzel görünen hayvanların yenmesi ise helaldir.

 

4- KORKUNÇ GÖRÜNÜMLÜ, DERİSİ SOYULMUŞ KÖPEKLER PİŞİYOR

 

وَتَحْسَبُهُمْ اَيْقَاظًا وَهُمْ رُقُودٌۗ

وَنُقَلِّبُهُمْ ذَاتَ الْيَم۪ينِ وَذَاتَ الشِّمَا…

18.18 Sen onları uyanık sanırsın, oysa onlar (uyuşmuş-uykuda) r-Kovid‘dirler. Biz onları sağ yana ve sol yana çeviriyorduk. Köpekleri de iki kolunu uzatmış yatıyordu. Onları görmüş olsaydın, geri dönüp onlardan kaçardın, onlardan içini korku kaplardı.

Kovid; yani çok ağır grip ve zatürreye yakalanmış ve akciğeri çalışmaz olduğu için uykuda gibi yatan hastalar. Onlar sağa ve sola döner dururlar KOVİD içinde. Onların köpekleri şişe geçmiş bir halde ayaklarını öne uzatmış ve ateşte pişmektedir. Korkunç ve içler açısı görünürler. Öyle ki insan onları görünce kaçmak ister.  Mağara ehli ile ilgili olan bu ayet bir yönüyle de ÇİN’e, köpek yemenin adet olduğu ülkeye gizli bir atıfta bulunuyor.

 

5- ATEŞİN ADI “KOVİD”DİR VE HIZLIDIR

 

اَلنَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِۙ

85.5 O ateş ki, zatı hızlı ve Kovid’dir.

الْ in Arapçadaki manaları “acele etme” ,”türemek”, “yol açmak” olabilmektedir.

 

6- DECCAL VE KOVİD-19

 

Hristiyanlıkta 666 sayısı açıkça Deccal’in sayısı olarak görülür. İncil’de dünyaya ateş ve bela getirecek bir canavardan bahsedilir. İnsanların ellerine mührünü vurmuştur. Kur’an aynı sayılarla kodlanmış ayetinde (66.6) “KOVID” kelimesinden ve sahiplerinden korunmamız gerektiğini bildirir.

İNCİL: VAHİY 13

11 Bundan sonra başka bir canavar gördüm. Yerden çıkan bu canavarın kuzu gibi iki boynuzu vardı, ama ejderha gibi ses çıkarıyordu. 12 İlk canavarın bütün yetkisini onun adına kullanıyor, yeryüzünü ve orada yaşayanları ölümcül yarası iyileşen ilk canavara tapmaya zorluyordu. 13 İnsanların gözü önünde, gökten yere ateş yağdıracak kadar büyük belirtiler gerçekleştiriyordu. 14 İlk canavarın adına gerçekleştirmesine izin verilen belirtiler sayesinde, yeryüzünde yaşayanları saptırdı… 18 Bu konu bilgelik gerektirir. Anlayabilen, canavara ait sayıyı hesaplasın. Çünkü bu sayı insanı simgeler. Sayısı 666’dır.

 

Kur’an Bölüm 66.6 (Deccal’in sembolü)

Ey iman edenler! Kendinizi ve ailelerinizi (Deccal’den) koruyun, ateşten ve onların kovid‘inden. Onun başında gayet haşin, sert; Allah’ın kendilerine emrettiğine karşı gelmeyen ve kendilerine emredileni yapan melekler vardır.

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا قُٓوا اَنْفُسَكُمْ

 وَاَهْل۪يكُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ

 وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلٰٓئِكَةٌ …

Zebaniler de, Deccal de, Allah’ın yarattığı mahluklardandır. Cezayı hak etmiş insanlar içindir. Korkulması gereken yalnız Allah’tır. Ona karşı nankör ve duyarsız olmak korkunç bir suçtur.

 

7- “Uyarıcı” anlamına gelen, Kur’an’ın “Müddessir” isimli suresinde S-KORONA 19:

 

S tip Yani SARS Korona virüsünü hatırlayınız. S-kora

 

27. Sen S-KR(N)’in ne olduğunu bilir misin? (Se-kara olarak okunur)

وَمَٓا اَدْرٰيكَ مَا سَقَرُۜ

28. Yakar bitirir ama yok etmez.

29. İnsanları (beşeri) yakar kavurur.

30. Üzerinde 19 vardır. (S-KORONA version 19 – SKor V19 )

(Arapça’da tek istisna olarak N harfi gizli kalabilir ve kelimenin manası yorumlanarak okunabilir)

 

ÇAĞRI

16 dilde yayın yapıyoruz. Kutsal kitabın mucizelerini dünyaya ilan ediyoruz. Lütfen kitaplarımızdan alarak yada en azından Whatsapp’taki tüm listenizle yada Facebook’ta sayfalarda paylaşarak fedakarlık gösterin. Böylece inancınız için bir delil sunmuş olursunuz ve umulur ki Allah’ın gazabından korunmuş olabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak