KUR’AN’DA “TÜRKİYE”, “REİS” “MEHDİ” 2023 VE 2024 YILLARI

1424 YANİ 2003 YILINDA TÜRKİYE’DE NE OLDU?

Kur’an’da “tayyip” kelimesinin geçtiğine ilişkin bazı iddiaları duymaktaydım. Bu konuyu detaylıca incelemek istedim. Herhalde mucizeyi anlatan yazılmış en detaylı analiz şu an okuduğunuz makaledir.

Aşağıdaki yazı Cumhurbaşkanlığı Resmi Web Sitesinden alınmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997’de Siirt’te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkûm edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001’de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti’yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye’nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi hâline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte ikiye yakın parlamento çoğunluğuyla (363 milletvekili) tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003’te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85’ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. 

https://www.tccb.gov.tr/receptayyiperdogan/biyografi/

Hapse girmesine neden olan; kalabalıklar karşısında okuduğu şiir şöyleydi;

Minareler süngü, kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber, Allahu Ekber.
Yolumuz gazadır, sonu şehadet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatandır, babamız millet,
Vatanı mamur eyle yarabbi! .
Milleti mesrur eyle Yarabbi!

 

Yani özetle anlıyoruz ki, kendisinin okuduğu Allah ve din ile ilgili bir şiir onun hapse girmesine neden olur ve bu durum halkın gözünde mazlum ve dindar bir kişilik olarak değer bulmasına neden olur. Allah da, çeşitli vesilelerle 1424 hicri yılında yani 2003 yılında onun başbakan olarak ülkenin başında görev yapmasını nasip etmiştir.

14.24 ayetinde, bu yıl olan meseleyi anlatması ilgi çekicidir. Elim Türkiye’de darbe üzerine darbe olmuş, en son Necmettin Erbakan hükümeti, ordunun basitçe “çekil” demesiyle “sözlü darbe” yemiş ve yıkılmıştır. Daha sonra Tayyip Erdoğan’ın şeceresi ile birlikte ülke iktidarına kök salacağı ve sabitleneceğinin anlatılması çok şaşırtıcıdır. Gerçekten de neredeyse tüm aile bireyleri ve hatta damadı devlette etkin ve kilit görevler üstlenmektedir. Gökyüzünden dalları olup besleneceğine dikkat çekilmesi iktidarı boyunca göksel kavramlar yoluyla güç toplayacağını ifade etmektedir.

Gerçekten de 1424 (2003) yılında Tayyip Erdoğan’ın darbelerle dolu Türkiye’deki darbeleri durdurarak ve dini kimliğiyle başa geçmesi, İslam dünyası için bu yılların  en önemli olayıdır.  Onun adının Kur’an’da anılması onu yüceltse de, Kur’an dünya tarihinde önemli olan kişilerden ve yerlerden iyi yada kötü bile olsa isimlerini anarak bahsetmiştir. Her kişinin sonunu, yapacaklarının ve üreteceklerinin değeri belirler. Allah’tan dileriz ki; O, bu övgüye değer şekilde hareket etsin ve Allah’ın kanunlarına uygun hareket edip, artık İslam’ın dünyaya tebliğine çalışsın.

14.24

اَلَمْ تَرَ كَيْفَ ضَرَبَ اللّٰهُ مَثَلًا كَلِمَةً

 طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ اَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَٓاءِۙ

Elem tera keyfe daraba(A)llâhu meśelen kelimeten tayyibeten keşeceratin tayyibetin asluhâ śâbitun vefer’uhâ fî-ssemâ/-(i)

AYETİN DEŞİFRESİ

Elim Türkiye fi (içinde) Darbe Allah meselesi kelimedenTayyib’den, şeceresinden Tayyibin, kökü sabit dalları gökte.

 

İbrahim Suresi 1400’lü yıllara ışık tutan ve içinde nice gizemi barındıran bir suredir. Diğer ayetlerinde geçen kelimelere bakarak önümüzdeki yıllarda neler olacağına bakabilirsiniz. Sure 1452’de (11 sene sonra 2031’de)  bitiyor. O zaman dek, Mehdi, karmaşıklık ve kaos üzerine bazı anlatımlar mevcut.

 

KURAN’DA Kİ MEHDİ AYETLERİNDEN BİRİ VE 2021’E İŞARETLER

1443; 2021 yılının yorumu ise şu şekildedir;

مُهْطِع۪ينَ مُقْنِع۪ي رُؤُ۫سِهِمْ لَ

ا يَرْتَدُّ اِلَيْهِمْ طَرْفُهُمْۚ

 وَاَفْـِٔدَتُهُمْ هَوَٓاءٌۜ

Mehti’ye / Mehdi aynı mekanı reisleri ile o yerdeydi ili (il ey him), terfi ona (taraf ol ona) ve fayda ona hava (boş)

Yani, Mehdi ile onları reisleri olan Tayyib Erdoğan aynı mekan ve ildeydi. Reis Mehdi’yi yüceltmedi, fayda etmedi, ona bomboştu.

Bu ayetlerden reisin ve Mehdi’nin Ankara’da birbirine yakın mekanlarda yaşadığı, er yada geç Mehdi’den haberdar olacağı ama ona karşı fayda ve yüceltme konusunda boş olacağını anlıyoruz. Şimdiye dek böylede olmuştur. Arapça manasına bakıldığında ise, kalplerin heva yani dünya arzusuyla dolduğu anlatılmaktadır. Abdullah Gül, yani Mehdi zamanının ilk reisi farkında olmadan Cuma namazında, Ulus’ta Anafartalar çarşısı altındaki camiide, Mehdi’nin hemen yanına seccade serdirmiş ve iş yerleri yakın olduğundan omuz omuza namaz kılmışlardı. Yine meclis, reis ve Mehdi’nin iş yeri arası yürüme mesafesindeydi.

Mehdi Youtube’da ve TV’lerde bir çok program yaptı, milyonlarca kez izlendi, dünyaya İslam’ı yayan kişiler arasında öncülerden biri kabul edildi ve TRT’ye pek çok kez davet edildi. Kral Abdullah onu arayıp elçiliğe davet edip teşekkür ettirdi. Allah bilir ki; reisin ve bir çok yüksek mevki kişi devlet TV’sinde ve özel TV’lerde Allah’ın mucizelerini anlatan ve görülmemiş mucizeleri bilim adamlarının desteği ile sunan Mehdi’yi gördüler ama onların hiç bir destekleri olmadı.

Ayetin içeriğinde insanların mehdiden yüz çevireceği ve kalplerinin bomboş olacağına dair de işaretler vardır. Gerçekten de Mehdi ilk kez 2021 yılında bizzat kendi kendini açıklayan bir çok videolar hazırlamış, Mehdiyete ait Sırat, İlahi yol gibi mucizeleri göstermiş, ama insanlardan neredeyse hiç bir ilgi bulamamıştır.

İnsanların ona cevabı genelde şöyleydi; “Belki sensindir evet, ama belki de değildir, bilemeyiz, hayırlısı olsun”. Aşağıda 2021 yılında gösterdiği mucizelerle ilgili videoları ve izlenme sayılarını görüyorsunuz. O bugüne dek mucizeleri anlatmaya devam ediyor.

 

2023 YILI DEPREM VE MEHDİ’NİN UYARISI

Mehdi hem çevresini hem de kendisini takip edenleri uzun zamandır mucizeleri görmezden geldikleri yada yeterince tebliğ yapmadıkları için azabın geleceğine dair uyarıyordu. Ancak deprem gecesi Adana’da yaşayan ve soyadı Yetim olan manevi bir kardeşine uyarı olarak aşağıdaki mesajları gönderdi;

 

Yukarıda gördüğünüz gibi büyük deprem 2023; yani 1444 Recep ayında gerçekleşti. Bu depremden sadece iki saat önce Mehdi, Yetim soyadlı kardeşine şu mesajı yolladı;

Bu değerli kardeşim Yetim, Adana’da deprem bölgesinde yaşıyordu ve evleri ciddi hasar aldı. Maalesef uzun süre başka evlerde yaşayıp ciddi sıkıntılar çektiler. İşte bu yılın en önemli olayını anlatan ayet 1444 ayeti şunları diyordu;

وَاَنْذِرِ النَّاسَ يَوْمَ يَأْت۪يهِمُ الْعَذَابُۙ فَيَقُولُ

 الَّذ۪ينَ ظَلَمُوا رَبَّنَٓا اَخِّرْنَٓا اِلٰٓى

 اَجَلٍ قَر۪يبٍۙ نُجِبْ دَعْوَتَكَ وَنَتَّبِعِ الرُّسُلَۜ اَوَلَمْ تَكُونُٓوا

 اَقْسَمْتُمْ مِنْ قَبْلُ مَا لَكُمْ مِنْ زَوَالٍۙ  

Veenżiri-nnâse yevme yetîhimu-l’ażâbu feyekûlu-lleżîne zalemû rabbenâ aḣḣirnâ ilâ ecelin karîbin nucib da’veteke venettebi’i-rrusul(e)(k) eve lem tekûnû aksemtum min kablu mâ lekum min zevâl(in)


14.44 ( İnzar uyar) Ve an Zar; (Ve zaman çığlık (zar) zamanı), Nisayı evi(m) Yetihim (Yetim isimli Kadının evi hakkında) azabı fay koluyla eza nuzülum (indi), var bin ahı (yakarışı) Rana (kızı) ile eceli. Ankara (guraba – yakın – samimi) (bin) necib (kıymetli)  davette ve nette bir resul, ev elem, metakayani/müttakiyn, tümünü kabulüm, meleğimin zevalini

Özetle; Uyar o kadını, evi Yetim’in fay kolu ezilişinin azabında, Emine Rana ile ah ediyor, Ankara’daki resül bin kez kıymetli üstün bir davetle uyardı onu nette. Evi Elim acı ve yıkıntı içinde, (ikisinden) Tekinin duasını o akşam; tümünü kabul ettim (?Mehdi’nin duası), onları yok olmaktan kurtardım.

 الرُّسُلَۜ اَوَلَمْ تَكُونُٓوا

 اَقْسَمْتُمْ مِنْ قَبْلُ مَا لَكُمْ مِنْ زَوَالٍۙ

 

Devamı;

وَسَكَنْتُمْف۪ي مَسَاكِنِ الَّ ذ۪ينَ ظَلَمُٓو

ااَنْفُسَهُمْوَتَبَيَّنَلَكُمْكَيْفَفَعَلْنَابِهِمْوَ

ضَرَبْنَالَكُمُالْاَمْثَالَ

Vesekentum fî mesâkini-lleżîne zalemû enfusehum vetebeyyene lekum keyfe fe’alnâ bihim vedarabnâ lekumu-l-emśâl(e)

14.45 Ve seken tüm fay sakini meskeni il ezin zalimin nefsini hem ve tabi olanların tüm keyfi fail (keyifleri kaybolur) nebi hem (duyur onlara), ve darbe binaya, la küm-ül emsal (emsali yok bütünde)

Allah kötülerle birlikte, bazen iyileri de bir gazabın içinde alıp götürür. Ancak içinde tebliğ yapan, “emri bil maruf nehyi anil münker” yapanlar varsa ancak onları dışarı çıkarır.

46. sunni deprem

14:47 (2025) Sakın Allah, peygamberlerine vaadettiğinden döner sanma. Şüphe yok Allah üstündür, intikam alır.

14:49 (2027) O gün bütün suçluları, zincirlere vurulmuş görürsün.

14:52 (2030) Bu insanlara, bununla uyarılmaları, O’nun tek ilah olduğunu bilmeleri ve kapı (el-bab) sahiplerinin (devlet kapısı) öğüt almaları için bir tebliğdir.

Benzer Yazılar

3 Yorum

  1. Yazı Allah kelamını anlayalım rızasına erelim diye icat edilmiştir.

  2. 2023 yılında altınçağ başlamıyor mu?Onlarca yıl kaos mu olacak savaş mücadele?Kökü sağlam olduğundan mı gitmiyor?İmanı ?

    • Tarihte kıyamet zamanlarında önemli isimlerden biri olduğu için. Cennete mi cehenneme gider onu ancak Allah bilir. Kimse kimseyi bilemez. Altın çağ yıkımın ardından gelecektir inşallah.

Yorum Bırak