MÜDDESSİR SURESİNDE ALTIN ORAN VE 19 İLİŞKİSİ (4. Kitap 5. Bölüm)

Ey gizlenen kalk uyar.

….

Bir kibirli ölçtü

Bu İnsan sözüdür dedi.

Kahrolası nasıl ölçtü

Onu Sekara yaslayacağım

Ne İdrak ettirir sana, Sekar nedir?

Ne bırakır, ne de tutar.

Levhalar sunar beşere. (AYETİN EBCEDİ ALTIN ORAN) (74:29)

Üstünde 19

(19 harfli Besmele, 109 güneş sistemi ve Altın Oran Mucizeleri)

Ateş ehli meleklerdir.

Kafirler için sayıları fitnedir

Kitap ehli yakınlaşsın;

İman edenin imanı artsın.

Kalbi hasta olan desin ki

Allah ne demek istiyor?

Allah dilediği şüpheye sokar

Dilediğini hadiye erdirir.

Ordularını kendisi bilir.

Bu bir zikr.

….

Asla! Ay’a ki

ve döndüğünde geceye

seherde sabaha (Yeniden ay, dünya ve güneşin hareketlerine dikkat çekilir yani 109’a)

Mutlaka o en büyüklerden, tek olan

Beşere uyarıcı.

Sizden öne geçmek yada

Arkada kalmak isteyenlere.

Tüm nefsler kazandıklarına rehinedir.

Onlar aslandan kaçan yaban eşekleri gibidir. (Bu en doğru çevirisidir. Okuyacağınız meallerde hiç geçmeyen kelimeler ayet içinde gibi yazmakta bazı kelimeler levvaha gibi yanlış çevrilmektedir.) Peygamber as. torunları olan imamlar burada bahsedilen ayetlerin geleceğe dönük olduğunu bir çok farklı yerde ifade etmişlerdir.

Tam 19 yılda bir Güneş ay ve dünya uzayda aynı hizaya gelirler. Buna bilim adamları meton devri – meton senesi demektedir. Kuran’da sene kelimesi 19 kez geçtiği gibi, Güneş ve ayın yan yana geçtiği ayet sayısı da 19’dur.  Neden Arapçada güneşin beyni yakışı, pişirmesi manasına gelen sekarın üzerinde 19 var dendiğini daha iyi anladınız mı? Çünkü güneşle ilgili meton devri ve güneş, ay ve dünyanın tasarımı 10-9’lu 109 sistemine göredir.

109 mucizesi isimli sunumumda anlattığım gibi 19 yani; 10 ile 9’un birleşerek oluşturduğu 109 güneş sisteminin ilahi mührüdür.  Ve bu mührün içinde yani 109 lu sistemin içinde altın oranın saklı olduğunu bir çok deliller anlatmaya devam edeceğim.

Müddessir suresinde Kuran üzerine hesap yapan ölçen biçen ve sonunda onun mucizelerle dolu ayetlerine insan sözü diyen kişilerin Sekar’a sunulacağını, orada beyni pişirici bir azaba tabi tutulacakları ifade edilemktedir. Ve onlara sunulacağı ifade edilen levhaların içinde en önemlileri; 109,19 ve altın orandır ki bunların hepsi ahir zamanda ortaya çıkmış ve birbirine bağlı mucizelerdir.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak