DÜNYA, AY VE GÜNEŞ SİSTEMİNDE ALTIN ORAN

Sistemde ki bilinen 8 gezegenden 5 ana gezegende; yani İç gezegenlerin tümünde ve dış gezegenlerin en büyüklerinin güneş çevresinde dönüş günleri de yaratıcı tarafından altın orana göre tasarlanmıştır. Bu 5 gezegen ileride açıklayabileceğim kendine has yaşam döngülerine sahip oldukları için seçilmişti..

Dünyanın 1 yılı temel ölçü kabul edildiğinde.  Venüs altın oranın kare kökü kadar, Merkür, küp kökü kadar bir yıl değerine sahiptir. Jupiter ise altın oranın 5. üssü, Satur’ise 7. üssü kadar yıl değerlerine sahiptir. Güneş sistemine kazınmış altın oran bununla bitmez.

Güneş sisteminde yer alan 9 hakim gezegen ve parçalanmış gezegenin oluşturduğu astroid kuşağında yer alan Ceres’in güneşe uzaklıkları analiz edildiğinde olağanüstü kesinlikte bir altın oran tasarımını ortaya çıkarırlar.

Merkür’ün güneşle olan mesafesi 1 birim olarak ele alınır ve  bir sonraki gezegenin güneşe mesafesiyle oranlanır. Bu işlem ardışık olarak tüm gezegenlerle oranlanarak yapıldığında görülür ki gezegenler arasında artan mesafenin ortalama artış değeri altın oran sayısına mükemmel şekilde uyum gösterir.Ceres yada Pluto sıralamdan çıkarıldığında altın oran bağıntısı korunmaya devam edecektir. Gezegenler ilk yaratıldıklarından yörüngeleri daha kararlıydı ama orta yaşa ulaşan güneş sistemimiz zamanın daralması ve dış etkiler nedeniyle altın oran tasarımını kırmak üzeredir.

SATURN’DE ALTIN ORAN

Saturn, tüm gezegenler içinde taç giymiş bir kral gibi dünya semasında parlayan benzersiz gezegen.  İnsanlar onu uzun zamandır, tek gözlü yada taçlı bir tanrı zannederek binlerce yıl boyunca tapmışlardı. Saturday, yani haftanın 6. günü Saturn’ü bir kutsamadır. Batı medeniyeti tüm günler, aylara tanrı zannettikleri varlıkların isimlerini vermiştir.  Tüm paganist inançlar bir yana; o gökte parlayan yıldızların en güzel gezegeni olarak altın oranı bir çok şekilde ortaya çıkarıyordu.

Saturn halkalarının içinde yer alan boşluk halkanın altın oran noktasında yer alır.

Halkanın genişliği ile halkanın iç çizgisinden Saturn yüzeyine olan mesafe de altın orandır.

Saturn’un genişliği ile yüzeyinden halkalarının en dış noktasına olan mesafe yine altın orandır.

Halkası içinde ki boşluğun önü ve arkasında ki mesafelerin oranı da yine altın orandır.

DÜNYA VE AY’IN TASARIMINDA ALTIN ORAN

Dünya ve ay birleştiğinde aynı anda 3 altın oran ortaya çıkıyordu.

Ayın oluşumuna dair en güçlü teori bir gezegenle çarpışan dünyadan saçılan parçaların bir kısmının dünyanın yakın yörüngesinde birikmesi ile oluştuğu yönündedir. Bilim adamları dağılan parçaların bir kısmının yeniden dünya ile birleştiğini kalanların ise uydular gibi dünyaya çok yakın bir yörüngede oluştuğunu ifade etmektedirler. Yani deyim yerinde ise dünya ve ay ilk oluştuklarında bir bütün gibiydi. Zamanla uzaklaşarak şimdiki konumuna geriledi. Yukardaki resimde dünya ve ay birleştirildiğinde ortaya çıkan olağanüstü altın oran üçgenini görmektesiniz.

Dünyanın ekvatoral yarıçapı bir birim kabul edildiğinde, dünya merkezi ile ay merkezi arasındaki mesafe altın oran kökünü, üçgenin karşı kenarı ise altın oran sayısını vermektedir.

Yaratıcı kutsal kitaplarında, diğer gök cisimlerinden ayrı olarak; aya ve dünyaya boyun eğdirdiğini ve onları bir ölçüye göre oluşturduğunu söylemişti. Bilim adamları dünya ve ayın tasarımında bu kadar sembolizmle iç içe bir oranla karşılaşacaklarını tahmin etmiyordu.


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak