DÜNYA, AY VE GÜNEŞ SİSTEMİNDE ALTIN ORAN (4. Kitap 6. Bölüm)

Sistemde ki bilinen 8 gezegenden 5 ana gezegende; yani İç gezegenlerin tümünde ve dış gezegenlerin en büyüklerinin güneş çevresinde dönüş günleri de yaratıcı tarafından altın orana göre tasarlanmıştır. Bu 5 gezegen ileride açıklayabileceğim kendine has yaşam döngülerine sahip oldukları için seçilmişti..

Dünyanın 1 yılı temel ölçü kabul edildiğinde.  Venüs altın oranın kare kökü kadar, Merkür, küp kökü kadar bir yıl değerine sahiptir. Jupiter ise altın oranın 5. üssü, Satur’ise 7. üssü kadar yıl değerlerine sahiptir. Güneş sistemine kazınmış altın oran bununla bitmez.

Güneş sisteminde yer alan 9 hakim gezegen ve parçalanmış gezegenin oluşturduğu astroid kuşağında yer alan Ceres’in güneşe uzaklıkları analiz edildiğinde olağanüstü kesinlikte bir altın oran tasarımını ortaya çıkarırlar.

Merkür’ün güneşle olan mesafesi 1 birim olarak ele alınır ve  bir sonraki gezegenin güneşe mesafesiyle oranlanır. Bu işlem ardışık olarak tüm gezegenlerle oranlanarak yapıldığında görülür ki gezegenler arasında artan mesafenin ortalama artış değeri altın oran sayısına mükemmel şekilde uyum gösterir.Ceres yada Pluto sıralamdan çıkarıldığında altın oran bağıntısı korunmaya devam edecektir. Gezegenler ilk yaratıldıklarından yörüngeleri daha kararlıydı ama orta yaşa ulaşan güneş sistemimiz zamanın daralması ve dış etkiler nedeniyle altın oran tasarımını kırmak üzeredir.

SATURN’DE ALTIN ORAN

Saturn, tüm gezegenler içinde taç giymiş bir kral gibi dünya semasında parlayan benzersiz gezegen.  İnsanlar onu uzun zamandır, tek gözlü yada taçlı bir tanrı zannederek binlerce yıl boyunca tapmışlardı. Saturday, yani haftanın 6. günü Saturn’ü bir kutsamadır. Batı medeniyeti tüm günler, aylara tanrı zannettikleri varlıkların isimlerini vermiştir.  Tüm paganist inançlar bir yana; o gökte parlayan yıldızların en güzel gezegeni olarak altın oranı bir çok şekilde ortaya çıkarıyordu.

Saturn halkalarının içinde yer alan boşluk halkanın altın oran noktasında yer alır.

Halkanın genişliği ile halkanın iç çizgisinden Saturn yüzeyine olan mesafe de altın orandır.

Saturn’un genişliği ile yüzeyinden halkalarının en dış noktasına olan mesafe yine altın orandır.

Halkası içinde ki boşluğun önü ve arkasında ki mesafelerin oranı da yine altın orandır.

DÜNYA VE AY’IN TASARIMINDA ALTIN ORAN

Dünya ve ay birleştiğinde aynı anda 3 altın oran ortaya çıkıyordu.

Ayın oluşumuna dair en güçlü teori bir gezegenle çarpışan dünyadan saçılan parçaların bir kısmının dünyanın yakın yörüngesinde birikmesi ile oluştuğu yönündedir. Bilim adamları dağılan parçaların bir kısmının yeniden dünya ile birleştiğini kalanların ise uydular gibi dünyaya çok yakın bir yörüngede oluştuğunu ifade etmektedirler. Yani deyim yerinde ise dünya ve ay ilk oluştuklarında bir bütün gibiydi. Zamanla uzaklaşarak şimdiki konumuna geriledi. Yukardaki resimde dünya ve ay birleştirildiğinde ortaya çıkan olağanüstü altın oran üçgenini görmektesiniz.

Dünyanın ekvatoral yarıçapı bir birim kabul edildiğinde, dünya merkezi ile ay merkezi arasındaki mesafe altın oran kökünü, üçgenin karşı kenarı ise altın oran sayısını vermektedir.

Yaratıcı kutsal kitaplarında, diğer gök cisimlerinden ayrı olarak; aya ve dünyaya boyun eğdirdiğini ve onları bir ölçüye göre oluşturduğunu söylemişti. Bilim adamları dünya ve ayın tasarımında bu kadar sembolizmle iç içe bir oranla karşılaşacaklarını tahmin etmiyordu.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak