The words “World and the Hereafter” repeat 115 times in the Qur’an! (9th Book 4th Section)

The hereafter is the mirror of the world. They have equal value. This world is a building place where the picture of the hereafter is drawn, every moment has infinite importance. From the moment we reach the strength to stand, we must spend all our strength to beautify our hereafter. This is the only way for a man who believes.

The number of words in the Qur’an is adjusted magnificently to describe the situation, which is a mirror, of the world and the hereafter, which are equal to each other (115). In the Qur’an, both the word of the world and the word of the hereafter repeat 115 times. It was a miracle that was claimed so many times, but I couldn’t get to their evidence. It took only a few minutes, thanks to technology, to come up with this amazing miracle with its documentation. Test it at home and strengthen your faith. Feel free to try.

الدُّنْيَ (El-duniah) (The world)

Search for this word in the following 3 different sites at once and search for how many results you have reached. The number you will reach is 115′ World words in 111 verses.

tp://tanzil.net/#search/quran/

http://tanzil.net/ Arama sonucu

http://www.kuranmeali.com/ Arama sonucu

http://corpus.quran.com/search.jsp?q=world

 

The Word Hereafter آخرة

You can copy this word and search on the following sites. You can see it appears 115 times in 113 verses.

http://www.kuranmeali.com/ArapcaAra.php

http://www.kuranmeali.com/ Ara Ahiret Kelimesi

(if you search the word آخرة with ctrl+f from the browser module in the page, you can see it.)

Tanzil Quran Search Site the results of the word hereafter.   This website provides a direct result.

If you find a single word of the world or the hereafter out of this list in the Qur’an, this miracle will be void. However; you won’t find. I challenge the unbelievers. How can it be possible in a one-hundred-thousand-word book that the most basic opposing concepts of religion, such as the Angel and the Devil (88 times each), the World and the Hereafter (115 times each), take place in equal numbers? I witness that Allah has revealed the Qur’an to his messenger with infinite knowledge and miracles and proofs.

Click here for my article proving that the words Angel and Devil repeat 88 times.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

RELATED POSTS

Leave Message