KURAN’DA ALTIN YOL MUCİZESİNE İŞARETLER

40: 36 Firavun dedi ki: «Ey Hâmân! Bana bir kule yap, belki ben o yollara ulaşabilirim.»… Göksel (İlahi) yollara… Böylece Musa’nın rabbini bulurum… İman eden o adam şöyle dedi; “Bana tabi olun ki ben sizi İrşad Yolu’na ileteyim.”

40X36=1.440 (İman eden adama lütfedilen İlahi Yollar ve kule mucizeleri keşfinin gerçekleştiği yıl)

Kule 40. Enlemden başlamaktadır. Bu ayetler arasında Mümin bir kişi ile Firavun arasında ki konuşma; uyarılar ve kule yapımı, kulenin Allah ile ilgili bazı gizemli ilahi yollara ulaştıracağı gibi konulara değinilir.

Ayrıca bu 40 ile mühürlenmiş 4’gen piramit kulenin ortaya çıktığı tarih surenin ayet sayısı ile de belirlenmiştir. 40X36=1.440  Hicri yılı olduğunda Allah bu mucizenin keşfini nasip etmiş ve dünyaya açıklamam için bir imkan vermiştir.

Sırat 31. boylamdan başlar 40. boylama dek devam eder.

Sırat-ı Müstakim Kelimesi Kuran’da 31 kez geçer. [1]

Başlangıç noktası olan Bağder’in koordinatları 40:31‘dir.

(Sırat’ın bitiş enlem değeri ile bitiş boylam değeri aynıdır  40)

Bu mucize 1440 yılında 40 yaşında ki Bağderli tarafından;

Tam 40.00 enlemde keşif ve ilan edilmiştir.

Sırat güneyden 21. Enlemden başlar 40. Enleme kadar çıkar. Bu hatta özellikle İbrahim soyundan gelen tüm peygamberler yaşamıştır. İşte bu rakamlarla ifade edilen 2.140 ayeti biza İbrahim ve soyunu tek tek saymıştır. Bu ayette aynı zamandan dinlerin tekliğine atıf yapması şaşırtıcıdır.

2:140

Yoksa siz: “Muhakkak ki İbrâhîm (a.s), İsmail (a.s), İshak (a.s), Yakup (a.s) ve torunları yahudi veya hristiyan’dılar” mı diyorsunuz…

Başlama noktası olan Bağder ayetinde ise bu sefer peygamberler değil de gönderildiği kavimler Nuh’tan itibaren tek tek sıralanmıştır. Ve sonrakiler diyerek de tümü ifade edilmiştir.

40:31

Nuh, Adin ve Semud kavimlerinin ve onlardan sonraki kavimlerin durumu gibi. Ve Allah, kulları için zulüm dilemez.

Misle de’bi kavmi nûhın ve âdiv ve semûde vellezîne min bağdihim, ve mâllâhu yurîdu zulmen lil ibâd(ibâdi).

Ayetin arapçasında 40.31 koordinatında kurulumu gerçekleşmiş olan Diwos isimli okulun ve Bağder kelimesine yapılan atıfıda görmekteyiz.

11.56

«Ben, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a dayandım. Çünkü yürüyen hiçbir varlık yoktur ki, O, onun perçeminden tutmuş olmasın. Şüphesiz Rabbim dosdoğru yoldadır (Dümdüz bir Sırat’ta (Yoldadır).»

16.121

Allah’ın nimetlerine şükrediciydi. Çünkü Allah, onu seçmiş ve doğru yola (Sırat’a) iletmişti İbrahimi

6.82

Atalarından, soylarından, kardeşlerinden bir kısmını da… Onları seçtik ve onları dosdoğru bir yola (Dümdüz bir Sırat’a) kılavuzladık. 

6:153

Bu benim dosdoğru yolumdur, onu izleyin, başka yolları izlemeyin! Yoksa bu hal sizi O´nun yolundan uzaklaştırıp parçalara böler. Sakınıp korunasınız diye O bunu önermiştir size. 

7:16

Dedi: “Beni azdırmana yemin ederim ki, onları saptırmak için senin dosdoğru yolun (Sırat’ının) üzerine kurulacağım.” 

7:86

“Her yol üstünde oturup da tehdit savurarak Allah yolundan O´na inananları çevirmeyin. Yolun çarpığını isteyip durmayın. Hatırlayın ki, siz az idiniz, O sizi çoğalttı. Bir bakın, nasılmış bozguncuların sonu!

Arada yine 70 ayet var.(7:86-16)

 

7 durağın köşeleri oluşturduğu yol.

[1]http://www.kuranmeali.com/ArapcaAra.php?kelime=%D8%B5%D9%91%D9%90%D8%B1%D9%8E%D8%A7%D8%B7%D9%8E&AramaTipi=hepsi&ara=ara

Bu sayfada Sırat kelimeleri aranmıştır. مستقيم (müstakim) kelimesini de sayfa içinde aratınız. 33 çıkacaktır. Sadece 2 ayette sırat ile müstakim kelimesi arasına 1. de rabbike 2. de Ala kelimesinin girmiş olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla Sırat ve müstakim kelimeleri birleşik olarak 31 kez Kuran’da geçmektedir.

7 ve 19 SIRRI

Daha önce dünyanın altın oran noktasının Mekke sınırları içinde tavaf eden bir nokta olduğunu anlatan bir mucizeyi sizlere ulaştırmıştım. Ve altın oranla ilgili bir çok mucizevi levhayı, ekran ve belgeyi sizlere sunmuştum.  Tüm dünyadan milyonlarca insan tarafından izlenmiş, nice bilimadamları tarafından gerçek mucizeler olarak tanımlanmıştı.

Çizgiyi ve üzerinde ki 7 önemli noktayı birlikte inceleyelim.

 23:17

Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılmışlardan gafil de değiliz.

(Dünya haritasında mimlerin doğduğu noktalardan oluşan PİRAMİT şeklinin üzerinde 7 yol gözükmektedir.)

 

7 UYARICI

15:87

Yemin olsun ki, (Ya Muhammed) biz sana 7’yi, mesaniyi ve şu büyük Kur´an´ı verdik. 

Aşağıdan yukarı doğru elçilerin ve uyarıcıların yaşadığı şehirler.

Mekke (Muhammed ve Adem)

Al-Ula (Salih)

Medyen (Şuayb)

Sodom (Lut)

Kudüs (Meryem, Yahya, İbrahim ve Sayısız Peygamber)

Salamis (Havariler Barnabas, Markos, Saul)

Ankara – Bağder – KaraHisar Köyü (Erdem Cetinkaya Meta – Uyarıcı Mü’min)

Uyarıcı ve peygamberlerin ve havarilerin yaşadığı dinler tarihinde ki bu önemli 7 şehrin aynı çizgi üzerinde olması sizce bir tesadüf müdür?

21. enlemden 40. enlemin 7. dakikasına kadar uzanan bu çizgi tüm ibrani/göksel dinler tarihinin hikayesi gibidir.

Bu çizginin nasıl Altın Oranla mühürlü olduğunu iç içe geçmiş ölçülerle pek çok  mucize taşıdığını da göreceksiniz. Daha sonra da bu çizginin 7 Mim’lerin doğum yerleri ile yine altın oran ölçüleri taşıyan muazzam bir kuleye dönüştüğünü, bununda kutsal kitaplarda daha önce haber verildiğini göreceksiniz inşallah. Sabırla sonuna kadar okuyun.

 

FATİHA HER ŞEYİN VE KURAN’IN ÖZÜDÜR

Fatiha 19 harfli Besmele ile başlar. Ebced’i Altın orandır. Yani zahiri 19; batını gizli olanı Altın Oranı ifade eden bir mesaj verir. Tamamı ise 7 ayettir. Bir müslüman sünnetlere riayet ederken namaz kılarsa günde 40 kez onu okur. Farzları kılan ise 17 kez onu okur.

1, 19,  (Altın Oran), 7 ve 40 mührü vardır.

Kuran’ın ilk ayeti olan besmele, her surenin de başındadır.

Bismillah 1 kabul edilmelidir. Errahman, Errahim ise 618 değerini verir. Yani Altın Oranın sabit olan değerini. Böylece besmele 1,618 olarak ifade edilir. Bismillah 1 değilde parçalanmış ebced değerinde hesaplanırsa 168’dir. Bu da Altın Oran rakamlarından oluşan yine harikualde bir ifadedir.

FATİHA SURESİ EBCED DEĞERLERİ

 بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ 

(Errahmanerrahim618, BismilAllah168)

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ  (582)

الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ  (618)

مَلِكِ يَوْمِ الدِّينِ  (241)

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ  (834)

اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ  (1073)

صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ (6010)1.7

Ebced Değeri Toplamı 10144

Bu mucizenin keşfedildiği tarih Hicri 1440

14.12.2018

7.4.1440

Cuma

(Sosyal medya hesaplarında paylaşılarak ispat edilmiştir)

Fatiha’da 7 ayette 3’ü ayet 19 harf sayısına sahiptir.

19   18   12   11   19   19   44

Ayetlerin harf Sayıları

1,61803 olan altın oran rakamlarının ilk 6 sının (yaratılışın her bir günü) toplamı da 19’dur.


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

2 Yorum

  1. Yes. You can read english language version of this article. And we can’t see all text of your comment

Yorum Bırak