MEKKE, KABE VE ARAFAT’TA ALTIN ORAN MUCİZESİ (4. Kitap 13. Bölüm)

YARATICI BİR BİNAYA DOĞRU SECDE ETMEMİZİ VE O BİNANIN BULUNDUĞU ŞEHİRDE Kİ KUTSAL ALANLARDA İBADET EDEREK HAC ETMEMİZİ İSTEDİ. ORASI KURAN’DA ŞEHİRLERİN ANASI VE İLK ŞEHİR OLARAK BİLDİRİLDİ; ORASI MEKKE ALTIN ORAN MUCİZESİNİN MERKEZİYDİ.

DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI MEKKE’DİR, MEKKE’NİN ALTIN ORAN NOKTASI KABE

Tek yaratıcının varlığına ve adaletine inanmayanların girmesinin Yaratıcı tarafından yasaklandığı yegane şehir. Dünyanın Altın Oran Merkezi.

Dünyanın dönüş noktaları olan kutup noktaları arasındaki mesafenin tam altın oran noktasını aldığımızda bu nokta Mekke şehrinde ki kutsal bölge dairesine (hac bölgesine – Arafat’a) düşmektedir

Mekke ve Kabe’nin altın oranda olmasına ilişkin mucize sadece kuzey, güney dönüş noktaları arasındaki bağıntı ile sınırlı değildir. Dünyanın en doğu ve en batı ucu (insanlığın ortak kabulü gün dönüm çizgisi) arasında ki mesafenin de altın oran noktası yine Mekke şehrinde çıkmaktadır.

Tüm insanlığın ortak kabulü olan koordinat haritasının sonu ve gün değişim çizgisi olarak kabul edilen çizgiye olan uzaklığın altın oran noktasını alırsak şaşırtıcı şekilde 2. kez Mekke şehri altın oran noktasına sahip olacaktır. Dünyada 5000’den fazla şehir varken; pozitif Altın Oran noktasının Allah’ın evini yerleştirdiği ve yasak bölge ilan ettiği MEKKE şehri olması tesadüf mü?Eğer tesadüf diyen (melekler inse bile inanmam diyenlerin) basit düzeyde bile matematikten ve istatistik hesaplarından anlamadığını yada bile bile Allah’a düşmanlık ettikleri açıktır.

Bu nokta chandler hareketi nedeniyle Mekke şehrinde çemberler çizerek Kutsal Mikat bölgesinde dolaşmakta ve zaman zaman Kabe ile kitlenmektedir. Mekke’nin altın oran noktası ise Kabe’dir.

23.47-18.10=5.37 (En kuzey ve en güney nokta arasında ki mesafe)

4.37/1,618= 3,32 (Mesafenin Altın Oranı)

18,10+3,32=21,42 (Kabe’nin Koordinatı)

 

İKİ KUTBUN ALTIN ORAN NOKTASI ARAFAT KULESİDİR

Ayet ve hadislere göre İslam’da hac, vakfedir. Vakfe, Arafat’ta ki bu kulenin etrafında milyonlarca insanın her yıl toplanması ve oradan Kabe’ye yürüyüşü anlamına gelir.

Dünyanın altın oran noktasının Mekke’de olduğunu 2009 yılında ilk kez sizlerle paylaşmıştım. Mekke’nin de altın oran noktası da Kabe’dir. Küresel bazda kutuplar arasındaki mesafenin; yani dünyanın kuzuy kutbundan güney kutbuna olan mesafenin tam altın oran noktası; Kabe yakınında duran ve Hac’cın asıl yeri olduğu ifade edilen Arafat kulesi çıkmaktadır. Arafat hacıların buluşma yeridir ve oradan yürüyerek Kabe’ye, Allah ismi izi üzerinde tavaf ve say yapmaya giderler.

Google Earth ile bunu hemen test edelim.

(Arafat Kulesi-Kuzey Kutup Noktası) 7.639.605 metre

(Arafat Kulesi-Güney Kutup Noktası) 12.364.312 metre

12.364.312/7.639.605=1,618…

(Muhteşem bir keskinlikle Altın Oran)

Bu sadece  1. mucize ve bu belgesel dizisi boyunca 300 den fazla büyük mucizeye daha şahit olacaksınız.

 

KABE’NİN ORJİNALİNDEKİ EN VE BOY ORANI ALTIN ORANI VERİR

Ezraki’nin rivayetine göre peygamber as. gerçek ölçüsünü şöyle buyuruyor;[1]

       “Kabe’nin en uzun kenarı “32 zira idi, en kısa kenarı da 20 ziradır…”

           Yani 32/20=1,6 Altın oranı ifade eden 1,618 in muhteşem ifadesi.

Dünyanın altın oran şehrinin altın oran noktasına yerleştirilen Kabe’nin kendisi neden altın orana uygun değil diye sorabilirsiniz. Peygamberimizin gençliğinde o Altın Orana göre inşa edilmiş haldeydi. Fakat yıkıldı ve yenidne yapımı sırasında malzeme bulanamadığından Hicr-i İsmail denen bölüm dışarıda bırakıldı. Bunu Allah Kabe’nin içine girmek isteyen ama giremeyen fakir insanlarda Kabe içinde namaz kılabilsin diye yapmıştı. Allah en iyi bilendir.

Maalesef günümüzde Kabe siyah örtülerle maneviyatı çalınmaya çalışılmıştır. Umarım orijinal şekli ile yeniden inşa edilip, bembeyaz ipek bir örtü üzerine altın varak yazılarla parlayacağı günler yakındır.

[1] https://islamansiklopedisi.org.tr/kabe

 

NEGATİF ALTIN ORAN NOKTASI; BREZİLYA KIYISI – ŞEYTANİ ENERJİ MERKEZİ

Dünya koordinat haritasında 4 altın oran noktası vardır. Kalan 2 nokta denize düşmektedir. Altın oran pozitif bir sayıdır. Pozitif koordinat değerlerinin bölümü ile ortaya çıkan tek gerçek altın oran noktası Allah’ın Kutsal Şehri ve Evi olan Mekke’dir.

Diğer noktalar denize düşer. Negatif koordinat değerlerin bölümünden oluşan Brezilya sahillerine yakın bir yerde ki 4. altın oran noktası ise tarafımca “dünyanın negatif altın oran noktası” olarak adlandırılmaktadır. Çevresinde önemli herhangi bir merkez yer almasa bile; bu ülke günümüzde Yaratıcının lanetlediği ahlak sınırı olmayan meşhur karnavalları ile tüm dünyada sapkınlığın çekim merkezi olmaktadır. Cinlere tapınıcılığın, iblis ve cinlerin peygamberleri olan medyumların yeni merkezidir. Çağlar boyu da  şeytani dinlerin güç merkezi olmuştur. Tarihte şeytanlara kurban edilen insanların ve yamyamlığın en yaygın olduğu yerlerden biri Inkalar ve Aztekler güney Amerika’dadır.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak