ÜZERİNDE 19 VE ALTIN ORAN OLAN LEVHALAR VE O UYARICI

Müddessir suresi Peygamber As.’ın dönemine ilişkin olaylara ışık tuttuğu ve onlara bir cevap olduğu gibi, Kur’an ın zamanları aşan ve kapsayıcı özelliği sayesinde günümüze ilişkin muazzam bir takım bilgiler de vermektedir.

Sizlere yaşadığınız dünya üzerinde açıkça göstereceğim mucizevi ALTIN YOL, Sırat veya Sırat-ı Müstakim olarak adlandırılan köprünün en büyük iki mührü 19 ve altın orandır. O 19 derece açıyla, 19 enlem uzunluğunda oluşturulmuştur. Başı dünyanın altın oran noktası, sonu yine Altın Oran ve nice hikmetli işaretlerle birleştirilmiştir. Her durağının arasında altın oran vardır ve uzunluğu yine bir büyük bir küçük altın oran ölçüsü kadardır. (1618 +618 km)

Cennette cehennemde manen yanımızdadır. Yanımı başımızda duran günaha gidersek yada günah merkezlerini benimsersek bu durumda dünyada iken de ahirette ikende cehenneme düşeriz. Bu hayatta peygamberlerin yoluna tabi olursak o zaman da cennete girmiş oluruz. Bu açıdan bakıldığında cennet ve cehennemin içinde yaşamakta ve onlardan dilediğimizi seçmekteyiz. Seçtiğimiz ve yöneldiğimiz cennet yada cehennem kendisini vaat edilen o gün geldiğinde ortaya çıkaracaktı. Bu durum aşikar olsun diye size peygamberler yolunun yani Sırat-ı Müstakim’in yani cennet ve cehennemin yeryüzündeki sembollerini göstermek isterim. Bugün yeryüzünün dile gelerek haberlerini size anlatacağı gündür. O içinde ki hazineleri döküyor. Toplayan toplasın.

Sırat ve üzerine kurulduğu Sekar üzerinde ki her topluluğun öncülerine 19 ve altın oran mucizeleri bir levha halinde gösterilecektir. Müddessir Suresini okumak, altın yol mucizesini anlamak için iyi bir giriş olacaktır.

Bu surede Sekar adı verilen bir şeyden bahseder. Burasının cehennemin ve azabın bölümlerinden biri olarak tanıtılır. Ancak buranın son derece ilginç bir özelliği vardır ki; buraya giren insanlara levhalar gösterilecektir. “Levvehatu lil beşer” ayeti “beşere levhalardır” anlamına gelir. Bu ayeti görür görmez ahir zamana baktığını ve altın oran levhaları ile ilgili olduğunu hissettim ve ebcedine baktım altın oran yani 618 olduğunu gördüm.

Çünkü devamında sadece müslümanlara değil, diğer dinden insanlara da iman vereceğinden bahsediyordu. Gerçekten de Kur’an dan doğup tüm dinleri ilgilendiren ve özünde bir olan diğer dinlerin peygamberlerini de doğrulayan tek mucize Altın Oran ve ondan doğmuş “altın yollar” mucizeleri idi.

Müddesir suresi çok derin ve gizemlerle dolu olmasından ötürü çevirmenler tarafından çevrilmekte zorlanmış ve birbirinden çok farklı çevirilere sahip bir suredir. Birlikte kelimeleri bilimsel olarak analiz ederek ve Kur’an da geçtiği diğer yerlerde nasıl kullanılmış, inceleyerek doğru çeviri yapıp, olağanüstü bilgilere ulaşacağız.

Baştan Müddesir suresini doğru çeviri ile okuyarak sureye aşina olalım.

74 Müddessir Suresi

Ey gizlenmiş olan

Kalk artık uyar.

Sadece Rabbini yücelt.

Elbiseni temizle.

Pislikten sakın.

Daha fazlasını umarak iyilik yapma

Rabbin için sabret.

O sûra üflendiği zaman,

İşte o gün pek zorlu bir gündür.

Kâfirler için hiç kolay değildir.

Tek olarak yarattığım o kimseyi bana bırak.

Hem ona bol servet verdim.

Hem göz önünde oğullar verdim.

Hem ona büyük imkânlar sağladım.

Sonra da şiddetle arzu eder ki daha da artırayım.

Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19-Katledilesi, nasıl da ölçtü, biçti.

(74:19)(74X19=1406 Geçmiş yıllarda bir şahıs, bazı ayetleri hesaplayıp, uydurulmuş, insan sözüymüş diyen ve sözde peygamberliğini ilan ettiği yıllar hicri 1406’dır. Allah bu tarihte katledilmesini takdir etmiştir. Ve bir kaç yıl içinde katledilmiştir.)

Yeniden katledilesi,

Nasıl ölçtü biçti.

Sonra baktı.

Sonra kaşını çattı, surat astı.

Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

25-“Bu, dedi, başka değil öğretile gelen bir sihirdir.”

(74:25)( Ayetin Ebcedi  1986 = Yine Hicri 1406 Geçmişte ki yalanlamaya ve yalancıya atıf)

“Bu, sadece bir insan sözüdür.”

Onu Sekara sokacağım

Ne İdrak ettirir sana, Sekar nedir?

Ne bakiye bırakır, ne de ayırır. (matematiksel ifadeler)

(Bu kısmın cehennem meleklerinin sayısı ile ilgili bir tartışma üzerine indiğine dair bir rivayet vardır.)

Levhalar beşere

(Ayet Ebced’i Altın Oran 618 sayısı)(74:29) 

Üstünde 19

Ateş ehli meleklerdir.

Kafirler için sayıları karmaşadır

Kitap ehli yakınlaşsın;

İman edenin imanı artsın.

Kalbi hasta olan desin ki

Allah ne demek istiyor?

Allah dilediğini şüpheye sokar

Dilediğini hadiye erdirir.

Ordularını kendisi bilir.

Bu sadece bir hatırlatmadır.

Asla! Ay’a yemin olsun

ve döndüğünde geceye yemin olsun

Ve Ağaran sabaha yemin olsun

74:35 Mutlaka o en büyüklerden biri (İnnehâ le-ihdâ-lkuber(i)) (109 kodlu)

İnsanlığa uyarıcı ((nezira) – beşir müjdeleyici, nezir uyarıcı demektir).

Sizden öne geçmek yada

Arkada kalmak isteyenlere.

Tüm nefsler kazandıklarına rehine.

Görüyoruz ki ayetlerin analizi ve ebcetleri bu olayın gerçekleştiği tarihe denk düşmektedir. Ancak onlardan bahsedilmesinin ardından farklı bir alana yönelerek gerçekten de üzerinde 19 ve 109 olan başka bir mucizeye atıfla şunları söylüyor Kur’an ı Kerim;

O 19 sayısı ve ilişkili mucize kitap ehline, müslüman, yahudi ve hristiyanlara hepsine birden inanç verecektir.

O sayı ile ilgili iman verici husus ve hesaplar, Kuran’da bakiye yani kalan vermeden, hatasız ve ayrımsız yapılacaktır.

Bu uyarıcı en büyük uyarıcılardan biridir. (Cehennem yada Sekar uyarıcı değil, uyarıcının kendisi hakkında uyardığı şeydir, bir nesnedir)

Kitap ehline (kitap okuyan herkese) ve müslümanlara sunulan ve hepsini birden yakınlaştıracak olan mucizelerde mutlaka güneş, ay ve dünyanın dönüşü, altın oran ve 19 ile ilgisi olmalıdır.

İnsanlardan bir kısmı (namazı terkedip, büyük ceza-cehennem yok diyen, şehvete uymuş olanlar) bu öğütten kaçacaktır.

 

LEVHALAR VE ALTIN ORAN

Meallere baktığınızda Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk Meali dışında bu kelimeye levha (yazılı tablo, belge) anlamı veren olmamıştır. Oysa Lam-vav-ha harflerinden oluşan bir kelimedir ve Kuran’da geçtiği toplam 6 yerin hepsinde levha anlamında kullanılmıştır.

A’râf/145

وَكَتَبْنَا لَهُ فِي الْاَلْوَاحِ مِنْ كُلِّ شَيْءٍ مَوْعِظَةً وَتَفْص۪يلًا لِكُلِّ شَيْءٍۚ فَخُذْهَا بِقُوَّةٍ وَأْمُرْ قَوْمَكَيَأْخُذُوا بِاَحْسَنِهَاۜ سَاُر۪يكُمْ دَارَ الْفَاسِق۪ينَ

Nasihat ve her şeyin açıklamasına dair ne varsa hepsini Musa için levhalarda yazdık. (Ve dedik ki): Bunları kuvvetle tut, kavmine de onun en güzelini almalarını emret. Yakında size, yoldan çıkmışların yurdunu göstereceğim.  

A’râf/150

وَلَمَّا رَجَعَ مُوسٰٓى اِلٰى قَوْمِه۪ غَضْبَانَ اَسِفًاۙ قَالَ بِئْسَمَا خَلَفْتُمُون۪ي مِنْ بَعْد۪يۚ اَعَجِلْتُمْ اَمْرَ رَبِّكُمْۚوَاَلْقَى الْاَلْوَاحَ وَاَخَذَ بِرَأْسِ اَخ۪يهِ يَجُرُّهُٓ

…Musa, kızgın ve üzgün bir halde kavmine dönünce: «Benden sonra arkamdan ne kötü işler yapmışsınız! Rabbinizin emrini (beklemeyip) acele mi ettiniz?» dedi. Tevrat levhalarını yere attı ve kardeşinin (Harun’un) başını tutup kendine doğru çekmeye başladı. …

A’râf/154

وَلَمَّا سَكَتَ عَنْ مُوسَى الْغَضَبُ اَخَذَ الْاَلْوَاحَۚ وَف۪ي نُسْخَتِهَا هُدًى وَرَحْمَةٌ لِلَّذ۪ينَ هُمْ لِرَبِّهِمْيَرْهَبُونَ

Musa’nın öfkesi dinince levhaları aldı. Onlardaki yazıda Rablerinden korkanlar için hidayet ve rahmet (haberi) vardı.  

Kamer/13

وَحَمَلْنَاهُ عَلٰى ذَاتِ اَلْوَاحٍ وَدُسُرٍۙ

Nuh’u da levhalardan yapılmış, çivilerle çakılmış gemiye bindirdik.

Müddessir/29

لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِۚ

İnsanın derisini (doğrusu insanlığa levha) kavurur. (levvahatu lil beşer)

Bürûc/22

ف۪ي لَوْحٍ مَحْفُوظٍ

21, 22. O (Kur’an) saklı levhadadır.

 

LEVHALARDAN BAHSEDEN AYETİN EBCEDİ

لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِ

74:29 İnsanlığa levhalardır.

ل = 30

و = 6

و = 6

ا = 1

ح = 8

ة = 5

ل = 30

ل = 30

ب = 2

ش = 300

ر = 200

Ebced Değeri Toplamı: 618. (Şeddeli)

 

LEVH-i MAHFUZ’UN EBCEDİ
في لَوْحٍ مَحْفُوظٍ = 1168

Ayet altın oranın rakamları olan 1,618’in rakamlarından oluşarak yine altın orana işaret etmeye ayarlanmıştır.

Peki nedir Altın Oran’la mühürlenmiş ve Yahudi ve Hıristiyanların bile Allah’a, kitaplarına ve peygamberlerine inancını arttıracak mucize levhalar ve 19’la ilişkisi? Adım adım yaklaşıyoruz.

Altın Oranın ilk 6 sayısı 19 sayısını verir :
1, 6-18-0-3

1 Olan Rab; 6 günde ve 18 bin (0) alemi 3 aşamada yarattı.  Ve son aşama dünyaydı.  Tüm bu yaratılışta bu kutsal rakamı kullandı. Rab 6 günü yaratılışın süre sayısı olarak belirledi ve altın oran rakamlarının her şeyi anlatan bu ilk 6 sının toplamını 19 yaparak altın oranın üzerine 19 mührünü vurdu.

1,61803 sayısında ilk 6 rakamın toplamı 19 dur. İlk 6 sayı yaratılışın tüm gizemini içerir.


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak