ÜZERİNDE 19 VE ALTIN ORAN OLAN LEVHALAR VE O UYARICI (4. Bölüm)

Müddessir suresi Peygamber A.s.’ın dönemine ilişkin olaylara ışık tuttuğu ve onlara bir cevap olduğu gibi, Kur’an’ın zamanları aşan ve kapsayıcı özelliği sayesinde günümüze ilişkin muazzam bir takım bilgiler de vermektedir.

Sizlere yaşadığınız dünya üzerinde açıkça göstereceğim mucizevi ALTIN YOL, “Sırat” veya “Sırat-ı Müstakim” olarak adlandırılan köprünün en büyük iki mührü 19 ve altın orandır. O, 19 derece açıyla, 19 enlem uzunluğunda oluşturulmuştur. Başı, Dünya’nın altın oran noktası, sonu yine Altın Oran ve nice hikmetli işaretlerle birleştirilmiştir. Her durağının arasında altın oran vardır ve uzunluğu yine bir büyük bir küçük altın oran ölçüsü kadardır. (1618 +618 km)

Cennet de, cehennem de manen yanımızdadır. Yanı başımızda duran, günaha gidersek yada günah merkezlerini benimsersek bu durumda dünyada iken de, ahirette iken de cehenneme düşeriz. Bu hayatta peygamberlerin yoluna tabi olursak, o zaman da cennete girmiş oluruz. Bu açıdan bakıldığında cennet ve cehennemin içinde yaşamakta ve onlardan dilediğimizi seçmekteyiz. Seçtiğimiz ve yöneldiğimiz cennet yada cehennem, kendisini vaat edilen o gün geldiğinde ortaya çıkaracaktı. Bu durum aşikar olsun diye size peygamberler yolunun yani Sırat-ı Müstakim’in yani cennet ve cehennemin yeryüzündeki sembollerini göstermek isterim. Bugün yeryüzünün dile gelerek haberlerini size anlatacağı gündür. O içindeki hazineleri döküyor. Toplayan toplasın.

Sırat ve üzerine kurulduğu Sekar üzerindeki her topluluğun öncülerine 19 ve altın oran mucizeleri bir levha halinde gösterilecektir. Müddessir Suresini okumak, altın yol mucizesini anlamak için iyi bir giriş olacaktır.

Bu surede Sekar adı verilen bir şeyden bahseder. Burası “cehennemin ve azabın bölümlerinden biri” olarak tanıtılır. Ancak buranın son derece ilginç bir özelliği vardır ki; buraya giren insanlara levhalar gösterilecektir. “Levvehatu lil beşer” ayeti “beşere levhalardır” anlamına gelir. Bu ayeti görür görmez ahir zamana baktığını ve altın oran levhaları ile ilgili olduğunu hissettim ve ebcedine baktım altın oran yani 618 olduğunu gördüm.

Çünkü devamında sadece Müslümanlara değil, diğer dinden insanlara da iman vereceğinden bahsediyordu. Gerçekten de Kur’an’dan doğup tüm dinleri ilgilendiren ve özünde bir olan diğer dinlerin peygamberlerini de doğrulayan tek mucize Altın Oran ve ondan doğmuş “altın yollar” mucizeleri idi.

Müddessir suresi çok derin ve gizemlerle dolu olmasından ötürü çevirmenler tarafından çevrilmekte zorlanmış ve birbirinden çok farklı çevirilere sahip bir suredir. Birlikte kelimeleri bilimsel olarak analiz ederek ve Kur’an’da geçtiği diğer yerlerde nasıl kullanılmış, inceleyerek doğru çeviri yapıp, olağanüstü bilgilere ulaşacağız.

Baştan Müddessir suresini doğru çeviri ile okuyarak sureye aşina olalım.

74 Müddessir Suresi

Ey gizlenmiş olan

Kalk artık uyar.

Sadece Rabbini yücelt.

Elbiseni temizle.

Pislikten sakın.

Daha fazlasını umarak iyilik yapma

Rabbin için sabret.

O sûra üflendiği zaman,

İşte o gün pek zorlu bir gündür.

Kâfirler için hiç kolay değildir.

Tek olarak yarattığım o kimseyi bana bırak.

Hem ona bol servet verdim.

Hem göz önünde oğullar verdim.

Hem ona büyük imkânlar sağladım.

Sonra da şiddetle arzu eder ki daha da artırayım.

Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19-Katledilesi, nasıl da ölçtü, biçti.

(74:19)(74X19=1406 Geçmiş yıllarda bir şahıs, bazı ayetleri hesaplayıp, “uydurulmuş, insan sözüymüş” dediği ve sözde peygamberliğini ilan ettiği yıllar hicri 1406’dır. Allah bu tarihte katledilmesini takdir etmiştir. Ve bir kaç yıl içinde katledilmiştir.)

Yeniden katledilesi,

Nasıl ölçtü biçti.

Sonra baktı.

Sonra kaşını çattı, surat astı.

Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

25-“Bu, dedi, başka değil öğretile gelen bir sihirdir.”

(74:25)( Ayetin Ebcedi  1986 = Yine Hicri 1406 Geçmişteki yalanlamaya ve yalancıya atıf)

“Bu, sadece bir insan sözüdür.”

Onu Sekara sokacağım

Ne İdrak ettirir sana, Sekar nedir?

Ne bakiye bırakır, ne de ayırır. (matematiksel ifadeler)

(Bu kısmın cehennem meleklerinin sayısı ile ilgili bir tartışma üzerine indiğine dair bir rivayet vardır.)

Levhalar beşere

(Ayet Ebced’i Altın Oran 618 sayısı)(74:29) 

Üstünde 19

Ateş ehli meleklerdir.

Kafirler için sayıları karmaşadır

Kitap ehli yakınlaşsın;

İman edenin imanı artsın.

Kalbi hasta olan desin ki

Allah ne demek istiyor?

Allah dilediğini şüpheye sokar

Dilediğini hadiye erdirir.

Ordularını kendisi bilir.

Bu sadece bir hatırlatmadır.

Asla! Ay’a yemin olsun

ve döndüğünde geceye yemin olsun

Ve Ağaran sabaha yemin olsun

74:35 Mutlaka o en büyüklerden biri (İnnehâ le-ihdâ-lkuber(i)) (109 kodlu)

İnsanlığa uyarıcı ((nezira) – beşir müjdeleyici, nezir uyarıcı demektir).

Sizden öne geçmek yada

Arkada kalmak isteyenlere.

Tüm nefsler kazandıklarına rehine.

Görüyoruz ki ayetlerin analizi ve ebcedleri bu olayın gerçekleştiği tarihe denk düşmektedir. Ancak onlardan bahsedilmesinin ardından farklı bir alana yönelerek gerçekten de üzerinde 19 ve 109 olan başka bir mucizeye atıfla şunları söylüyor Kur’an-ı Kerim;

O, 19 sayısı ve ilişkili mucize kitap ehline, Müslüman, Yahudi ve Hristiyanlara hepsine birden inanç verecektir.

O, sayı ile ilgili iman verici husus ve hesaplar, Kuran’da “bakiye” yani “kalan” vermeden, hatasız ve ayrımsız yapılacaktır.

Bu uyarıcı en büyük uyarıcılardan biridir. (Cehennem yada Sekar uyarıcı değil, uyarıcının kendisi hakkında uyardığı şeydir, bir nesnedir)

Kitap ehline (kitap okuyan herkese) ve Müslümanlara sunulan ve hepsini birden yakınlaştıracak olan mucizelerde mutlaka Güneş, Ay ve Dünya’nın dönüşü, altın oran ve 19 ile ilgisi olmalıdır.

İnsanlardan bir kısmı (namazı terk edip, büyük ceza-cehennem yok diyen, şehvete uymuş olanlar) bu öğütten kaçacaktır.

 

LEVHALAR VE ALTIN ORAN

Meallere baktığınızda Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk Meali dışında bu kelimeye levha (yazılı tablo, belge) anlamı veren olmamıştır. Oysa “Lam-vav-ha” harflerinden oluşan bir kelimedir ve Kuran’da geçtiği toplam 6 yerin hepsinde levha anlamında kullanılmıştır.

A’râf/145

وَكَتَبْنَا لَهُ فِي الْاَلْوَاحِ مِنْ كُلِّ شَيْءٍ مَوْعِظَةً وَتَفْص۪يلًا لِكُلِّ شَيْءٍۚ فَخُذْهَا بِقُوَّةٍ وَأْمُرْ قَوْمَكَيَأْخُذُوا بِاَحْسَنِهَاۜ سَاُر۪يكُمْ دَارَ الْفَاسِق۪ينَ

Nasihat ve her şeyin açıklamasına dair ne varsa hepsini Musa için levhalarda yazdık. (Ve dedik ki): Bunları kuvvetle tut, kavmine de onun en güzelini almalarını emret. Yakında size, yoldan çıkmışların yurdunu göstereceğim.  

A’râf/150

وَلَمَّا رَجَعَ مُوسٰٓى اِلٰى قَوْمِه۪ غَضْبَانَ اَسِفًاۙ قَالَ بِئْسَمَا خَلَفْتُمُون۪ي مِنْ بَعْد۪يۚ اَعَجِلْتُمْ اَمْرَ رَبِّكُمْۚوَاَلْقَى الْاَلْوَاحَ وَاَخَذَ بِرَأْسِ اَخ۪يهِ يَجُرُّهُٓ

…Musa, kızgın ve üzgün bir halde kavmine dönünce: «Benden sonra arkamdan ne kötü işler yapmışsınız! Rabbinizin emrini (beklemeyip) acele mi ettiniz?» dedi. Tevrat levhalarını yere attı ve kardeşinin (Harun’un) başını tutup kendine doğru çekmeye başladı. …

A’râf/154

وَلَمَّا سَكَتَ عَنْ مُوسَى الْغَضَبُ اَخَذَ الْاَلْوَاحَۚ وَف۪ي نُسْخَتِهَا هُدًى وَرَحْمَةٌ لِلَّذ۪ينَ هُمْ لِرَبِّهِمْيَرْهَبُونَ

Musa’nın öfkesi dinince levhaları aldı. Onlardaki yazıda Rablerinden korkanlar için hidayet ve rahmet (haberi) vardı.  

Kamer/13

وَحَمَلْنَاهُ عَلٰى ذَاتِ اَلْوَاحٍ وَدُسُرٍۙ

Nuh’u da levhalardan yapılmış, çivilerle çakılmış gemiye bindirdik.

Müddessir/29

لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِۚ

İnsanın derisini (doğrusu insanlığa levha) kavurur. (levvahatu lil beşer)

Bürûc/22

ف۪ي لَوْحٍ مَحْفُوظٍ

21, 22. O (Kur’an) saklı levhadadır.

 

LEVHALARDAN BAHSEDEN AYETİN EBCEDİ

لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِ

74:29 İnsanlığa levhalardır.

ل = 30

و = 6

و = 6

ا = 1

ح = 8

ة = 5

ل = 30

ل = 30

ب = 2

ش = 300

ر = 200

Ebced Değeri Toplamı: 618. (Şeddeli)

 

LEVH-i MAHFUZ’UN EBCEDİ
في لَوْحٍ مَحْفُوظٍ = 1168

Ayet altın oranın rakamları olan 1,618’in rakamlarından oluşarak yine altın orana işaret etmeye ayarlanmıştır.

Peki nedir Altın Oran’la mühürlenmiş ve Yahudi ve Hristiyanların bile Allah’a, kitaplarına ve peygamberlerine inancını arttıracak mucize levhalar ve 19’la ilişkisi? Adım adım yaklaşıyoruz.

Altın Oranın ilk 6 sayısı 19 sayısını verir :
1, 6-18-0-3

1 Olan Rab; 6 günde ve 18 bin (0) alemi 3 aşamada yarattı.  Ve son aşama Dünyaydı.  Tüm bu yaratılışta bu kutsal rakamı kullandı. Rab 6 günü yaratılışın süre sayısı olarak belirledi ve altın oran rakamlarının her şeyi anlatan bu ilk 6 sının toplamını 19 yaparak altın oranın üzerine 19 mührünü vurdu.

1,61803 sayısında ilk 6 rakamın toplamı 19 dur. İlk 6 sayı yaratılışın tüm gizemini içerir.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak