“DÜNYA” VE “AHİRET” KELİMELERİ KURAN’DA 115’ER KEZ TEKRAR EDER (9. Kitap 4. Bölüm)

Ahiret, dünyanın aynasıdır. Birbirine eş değere sahiptirler. Bu dünya, ahiretin resminin çizildiği, her anı sonsuz öneme sahip bir inşaa mekanıdır. Ayakta duracak güce eriştiğimiz andan itibaren, tüm gücümüzü ahiretimizi güzelleştirmek için harcamalıyız. Gerçekten inanmış bir insan ancak böyle yapar.

Kur’an’daki kelimelerin sayısı dünya ve ahiretin birbirine eş (115) ve ayna olan durumunu betimlemek için sanki muhteşem şekilde ayarlanmıştır. Kur’an’da “dünya” kelimesi de, “ahiret” kelimesi de 115 kez tekrar eder. Bu pek çok iddia edilen bir mucizeydi ama kanıtlarına ulaşamamıştım. Belgeleriyle bu muhteşem mucizeyi ortaya koymak teknoloji sayesinde sadece bir kaç dakika aldı. Sizler de evinizde test edin ve imanınızı güçlendirin. Denemekten çekinmeyin.

الدُّنْيَ El-dünya 

Bu kelimeyi aşağıdaki 3 farklı sitede birden arayıp, kaçar sonuca ulaştığınızı araştırınız. Ulaşacağınız sayı; 111 ayette geçen 115 “dünya” kelimesidir.

tp://tanzil.net/#search/quran/

http://tanzil.net/ Arama sonucu

http://www.kuranmeali.com/ Arama sonucu

http://corpus.quran.com/search.jsp?q=world

 

“Ahiret” Kelimesi آخرة

Bu kelimeyi kopyalayıp aşağıdaki sitelerde arama yapabilirsiniz. 113 ayette 115 kez geçtiğini görebilirsiniz.

http://www.kuranmeali.com/ArapcaAra.php

http://www.kuranmeali.com/ Ara Ahiret Kelimesi

(sayfa içinde tarayıcı modülünden ctrl+f ile آخرة bu kelimeyi aratırsanız gözlerinizle görebilirsiniz.)

Tanzil Quran Arama Sitesi Ahiret kelimesi sonuçları   Bu site doğrudan sonucu vermektedir.

Eğer bu listenin dışında tek bir “dünya” yada “ahiret” kelimesini Kur’an’da bulabilirseniz bu mucize geçersiz kalacaktır. Lakin bulamazsınız. Meydan okuyorum inanmayanlara. “Melek” ve “Şeytan” kelimeleri (88’er kez), “Dünya” ve “Ahiret” kelimeleri (115’er kez) gibi dinin en temel karşıt kavramlarının birbirine eş sayıda yer alması, yüz bin kelimelik bir kitapta nasıl mümkün olabilir. Şahidim ki Allah sonsuz ilmi ile ve mucizelerle, kanıtlarla elçisine Kur’an’ı vahyetmiştir.

Melek ve Şeytan kelimelerinin 88’er kez tekrar etttiğini ispatlayan makalem için tıklayınız.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak