Dünya ve Ahiret Kelimeleri Kuran’da 115’er kez tekrar eder! (9. Kitap 4. Bölüm)

Ahiret dünyanın aynasıdır. Birbirine eş değere sahiptirler. Bu dünya, ahiretin resminin çizildiği, her anı sonsuz öneme sahip bir inşaa mekanıdır. Ayakta duracak güce eriştiğimiz andan itibaren, tüm gücümüzü ahiretimizi güzelleştirmek için harcamalıyız. Gerçekten inanmış bir insan ancak böyle yapar.

Kuran’da ki kelimelerin sayısı dünya ve ahiretin birbirine eş (115) ve ayna olan durumunu betimlemek için sanki muhteşem şekilde ayarlanmıştır. Kuran’da dünya kelimesi de ahiret kelimesi de 115 kez tekrar eder. Bu pek çok iddia edilen bir mucizeydi ama kanıtlarına ulaşamamıştım. Belgeleriyle bu muhteşem mucizeyi ortaya koymak teknoloji sayesinde sadece bir kaç dakika aldı. Sizlerde evinizde test edin ve imanınızı güçlendirin. Denemekten çekinmeyin.

الدُّنْيَ El-dünya 

Bu kelimeyi aşağıda ki 3 farklı sitede birden arayıp kaçar sonuca ulaştığınızı araştırınız. Ulaşacağınız sayı 111 ayette geçen 115′ dünya kelimesidir.

tp://tanzil.net/#search/quran/

http://tanzil.net/ Arama sonucu

http://www.kuranmeali.com/ Arama sonucu

http://corpus.quran.com/search.jsp?q=world

 

Ahiret Kelimesi آخرة

Bu kelimeyi kopyalayıp aşağıda ki sitelerde arama yapabilirsiniz. 113 ayette 115 kez geçtiğini görebilirsiniz.

http://www.kuranmeali.com/ArapcaAra.php

http://www.kuranmeali.com/ Ara Ahiret Kelimesi

(sayfa içinde tarayıcı modülünden ctrl+f ile آخرة bu kelimeyi aratırsanız gözlerinizle görebilirsiniz.)

Tanzil Quran Arama Sitesi Ahiret kelimesi sonuçları   Bu site doğrudan sonucu vermektedir.

Eğer bu listenin dışında tek bir dünya yada ahiret kelimesini Kuran’da bulabilirseniz bu mucize geçersiz kalacaktır. Lakin bulamazsınız. Meydan okuyorum inanmayanlara. Melek ve Şeytan (88’er kez), Dünya ve Ahiret (115’er kez) gibi dinin en temel karşıt kavramlarının birbirine eş sayıda yer alması yüz bin kelimelik bir kitapta nasıl mümkün olabilir. Şahidim ki Allah sonsuz ilmi ile ve mucizelerle, kanıtlarla elçisine Kuran’ı vahyetmiştir.

Melek ve Şeytan kelimelerinin 88’er kez tekrar etttiğini ispatlayan makalem için tıklayınız.


DESTEK ÇAĞRISI:

DÜNYAYA ULAŞMAK İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet’a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda “Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe” isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV’lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah’a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.

Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde profesyonel belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir çok dile çevrilmelidir. Akabinde Allah2ın bu mucizelerini duyuran, tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenmelidir.  İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana, cennete, insanlığın birleşmesine vesile olmak ve cehennemden kurtuluşu sağlamaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz insanoğlu, sizden emanet ettiklerinizin onda birini bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Hz İsa;
– Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;

      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; “ihtiyaçlarından fazlasını”.

Buda:

“…sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır”

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah’ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah’a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahına allah’a bir lamba cini gibi davranıyor. Sürekli bencilce, hizmetçisiymişçesine istiyor ama Rabbim ne ister diye sormuyor. İşi düştüğünde O’nu yardıma çağırıyor ama O’nun için fedakarlık yapmıyor. Sanki o Allah’ın değil, Allah onun kuluymuş gibi davranıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin?

Sorularınız ve desteğiniz için mail atmanız yeterlidir.

“Mucizelerin Sesi” adlı kitabımdaki tüm içeriği ücretsiz olarak sitemde makaleler halinde yayınlıyorum. Ama toplu ve sıralı halde bir kitap olarak edinmek ve bu yolla da HAK DİNİN dünyaya mucizeler ve kanıtlarla yayılmasına destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

ŞİMDİ E-KİTABI SATIN AL

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak