ALLAH’IN BOYASI – YERYÜZÜ ŞEKİLLERİ

Yeryüzünde ki en küçük nesneleri ve canlıları bile muhteşem güzellikte boyayan ve biçim veren kendisinden başka ilah olmayan Yüce Allah’tır.

Allah’a isyan edenler ve yok sayanlar bile Allah’ın yarattıklarına aşıktır. Özlerinde Allah’ın yarattıklarına ve vurduğu boyaya olan hayranlıklarına rağmen, suçları nedeniyle istediklerine eriştirmediğinden ötürü Allah’a düşman kesilmişlerdir. Yani yok sayan ve isyan eden dahi, zahirde yaratılana, hakikatte yaratana aşıktırlar. Ama itiraf edemezler. Kalp aynası kirlenince varlığın güzelliğini göremez olur.

Arif ise, bir çiçeğe, bir buluta, bir güzele, hatta kuru ağaca bakarken, gözleri hayretinden gözyaşına boğulur. Çiçeğe Allah’ım der. Kalp sevdiğine ismi yerine Aman Rabbim der. Övgüler yalnız Allah’a dır. Hakikatte ondan gayrı hiçbir varlık övgüye layık değildir.

Aşıkların maşuka tapmak istemesi ve gönüllü kul öle olmaları; onda Allah’tan bir esinti görmelerindendir. Ruh unutulanı hatırlamış, kalp aynasında Hak parlamıştır. Bu yüzden övgünüzün içine Maaşallah sözünü mutlaka yerleştiriniz. Anlamını bilerek söyleyiniz. MaşaAllah, Allah istedi inşaa etti, Alah diledi yaptı, demektir.

Sevdiğinize “çok güzelsin” demek yerine “seni böyle güzel yaratan Allah ne yücedir” deseniz daha yerindedir. O bundan rahatsız olursa; kendini güzel yaratana nankör olan, size daha büyük nankör olacaktır. Ancak Allah’a içten düşman olanlar, O’nun isminin anılmasından rahatsız olurlar. Dinden ve Allah’ın işlerinden bahsetmek şeytana ağır gelir. Çünkü O rabbine isyankar ve düşman oldu. Şeytan insanlardan da olur cinlerdende.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali

Allah’ın boyasına bak, Kim, Allah’dan daha güzel boya vurabilir ki? İşte biz O’na ibadet edenleriz.

(Kur’an 2.138)

İnsanların çirkin dedikleri domuzlar, böcekler dahi, tasarımlarıyla işin erbabı olanları secdeye götürürler. Bir sanatçı insanları korkutması için sipariş edilmiş Lunapark’ta ki hareketli maketleri en korkunç şekilde tasarlamaya çalışır. Gerçekten korkunç yaptı diye, kim onu suçlayabilir. Onun görevi korkutmaktır.

Yer ve gökteki her şey Allah’a varlığıyla bile övgüler sunar. En küçük zerreler onun aşkıyla titrer ve döner. Rabbin sevgisi öyle büyüktür ki; o kendi kendini sever. Kendi kendini över. O kendi içinde bizde olduğumuzdan ötürü bizi var etmeyi, var tutmayı takdir eder. Allah’ın kendisine sevgisi olmasaydı, kainatı yaratmazdı ve biz de yok olurduk.

Yaratılmış her akıl ve göz Allah’ı HAKKIYLA takdir etmelidir ki, Allah Teala kendinde var ettiği sizleri, sizlerin içinde var ettiği kendini daha da sevip yüceltsin.

Her kim Allah’ı yok sayar, ona isyan ederse, günahlar işleyerek saygısızlık ederse, Allah’ta unutma yoktur. Allah sonsuza dek o kötü sözü hatırlayacak ve azaba gelecektir. Öfkelenip tabiri caizse üzülecektir.

Sıkıntılar insanın bu hayatında yada evvelki Kalu Bela hayatında, yada sırlı hayatlarda yaptıkları ile kendi elleriyle yaptıklarının sonuçlarıdır. Yüce makam isteyenlerde sınanırlar. Çünkü sıkıntılar ve sınavlar bir kişinin kabiliyetlerini ölçmek içindir. Kendi potansiyelinizin en üstü düzeyini görene dek en üst düzey zorluklarla sınanırsınız. Ne zaman pes dersiniz, yükseliş sınavı durur. Zirveniz belli olmuştur.

Lakin ceza olarak gelen musibetler böyle değildir. Pes de deseniz yalvarsanız da; takdir edilen ceza kolayca geri gitmez. Tevbe ve infak onları hafifletip kaldırabilir ama kalem kırılmışsa geri dönüş olmaz. Kalem kırılmadan kendini affettir. Çünkü suçun Allah ile birlikte tüm kaianata tüm yaratılmışa ebediyyen bir zarar verdi. Kader kitabında daha derin bir şekilde bunu idrak etmeniz için açıklayacağım.


DESTEK VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI:

Bu makale Erdem ÇetinkayaMet'a tarafından yazılmış Mucizelerin Sesi isimli kitabından alınmıştır. Tüm yaygın dünya dillerinde sitelerimizin ve youtube kanallarımızın açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Bu mucizelerin ilk bölümünü saygın bilim adamlarının verdikleri röportaj ve destekler sonucunda "Kutsal Gizemler, Altın Oran Kabe" isimli 105 dakikalık belgeselle dünyaya bir çok dilde duyuruldu. Sosyal medyada ve TV'lerde toplam 40 milyonu aşkın izlenme saysına ulaştı. Binlerce kişinin Allah'a yönelmesine ve inancını değiştirmesine vesile oldu.Şimdi çok daha fazla mucizeyi Allah ilham etti ve tüm dünya ile paylaşmak için tüm dünya dillerinde belgeseller hazırlamalı, kitaplar ve belgeseller bir ok dile çevrilip, seslendirilmeli ve grafik tasarımcılarla en güzel şekilde sunulmalı. Tüm dünya da milyarlarca insana ulaşan büyük tanıtım kampanyaları düzenlenemlidir. Sosyal medyada tüm ülkelerde yeterli insanın görmesini sağlayarak hep birlikte insanlık tarihinin en büyük HAKKIN ilanını gerçekleştirmeliyiz. İyiliğin emri ve kötülüğün nehyi, iman etmekten sonra ki ilk görev ve en büyük ibadettir. En büyük iyilik imana vesile olmak ve cehennemden kurtuluşa vesile olmaktır.

İlk adımı 14 yıllık bir çalışma ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşen bu seslenişe sizde PDF yada basılı kitaplarımızdan alarak destek olabilirsiniz. Eğer gerçekten inanıyorsak Yaratıcımıza; inancımızın ve sadakatimizin kanıtı olarak fedakarlık yapmalıyız. Onun yüce ismini ve muhteşem mucizelerini, ilahi sözlerini ilan etmek bağlılığın doğal bir davranışıdır.

Bununla birlikte aklınıza takılan her türlü soruyu paylaşabilirsiniz. Yürekten Allah'a yönelmiş ve fedakar kardeşlerimizin birbiri ile tanışarak kardeş olmalarını ve her türlü sorunlarının çözümü için peygamberin sünneti gereği yanlarında olmayı görev biliyoruz.

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

Mucizelere tanık olmaktasınız. İnsanoğlunun önünde iki seçenek vardır. Ya bu mucizelerin tamamının tesadüfen oluştuğunu tek tek kanıtlamalı yada onlara iman edip mucizelerin dünyaya yayılmasına tüm gücüyle destek vermelidir.

Sahip olduklarımızın en az onda birini Allah'a sadakatimizi ispatlamak için harcamalıyız. 10 zeytin yerine 9 yiyerek kim aç kalır ki? 10 gümüş değerinde bir elbise yerine 9 gümüş değerinde bir elbise kimi açıkta bırakır? Rabbin gözünden bakın kendinize, her şeyi verdiğiniz ve sonsuz cenneti armağan edeceğiniz yaratığınız, sizden 1/10'u bile esirgiyor. Ona değer verir miydiniz?

Allah için fedakarlık yapalım ki O'nun mucizeleri dünyaya yayılsın ve yeryüzünde Allah'ın ismi yücelsin, dinler bir öncüyle birleşsin, dünyaya iyilik ve barış hakim olsun. Hz. Musa'ya "Sen ve Rabbin gidip bizim için savaşın" diyenler gibi olmayın, mücadeleden ve fedakarlıktan kaçmayın. Kazancının onda birinden vazgeçmek kimseyi fakir yapmayacağı gibi, cimri olanın da inancı kabul edilmeyecektir. Asıl makbul olansa ihtiyaçtan fazlasının tamamının Allah'a verilmesidir. Çünkü mucizelerle dolu Kuran ve diğer kutsal kitaplarda böyle emredilmiştir. İster kendiniz, ister bizim yardımımızla tanıtım kampanyanları düzenleyin ve farklı dillere kitap ve belgeselleri çevirtin.

Hz İsa; - Zengin birinin cennete girmesi devenin iğne değilinden girmesinden daha zordur. (imkansızdır)

Kuran;
      • Malı sayıp biriktirenin vay haline. Altını gümüşü sayıp yığar.
      • Sana mallarından ne kadarını Allah yolunda vereceklerini soruyorlar. Onlara de ki; "ihtiyaçlarından fazlasını".


Buda:"...sahip olunan her mal ve mülk bencillik günahını arttırır"

Gerçekten sonsuz yaşamın gelişine, cennete ve cehenneme inanarak Allah'ın yüceliğini kabul eden  bir insan onda biri vakfetmekten tereddüt etmez. Mucizeleri dünyaya yaymak için Allah'a infak edin. O da size hem bu dünyada hem de sonrasında güzel bir hayat lütfetsin.

İnsanoğlu haşa Kainatın ilahını hizmetçisi zanneder gibi. İşi düştüğünde O'nu yardıma çağırıyor ama O'nun için fedakarlık yapmıyor. Öyleyse Allah insanoğlunun nankör ve bencillik dolu sesine neden cevap versin? İnanıyorsa insan artık gereğini yapsın. İnanmadıysa da her delile karşı ayrı kanıt getirsin. Yoksa artarak gelen felaketleri için şikayet etmesin!

Sorularınız ve desteğiniz için Whatsapp (+90 312 9996618) üzerinden eklemeniz ve mesaj atmanız yeterlidir.

E-mail: kutsalgizemler @ gmail.com

Sevgi ve inançla kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak